Výměna pouze jednoho tlumiče

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
kubrtik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 216
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Těšín

Výměna pouze jednoho tlumiče

Příspěvek od kubrtik »

Mám možná trošičku hloupý dotaz. Při výměně dorazu na zadní nápravě jsem se rozhodl udělat také trošku pořádek s tlumičema. Očistil jsme je a po sundání horní krytky (plastové) jsem zjistil, že jeden znich má takovou vrstu rzi, že skoro ničím gufero nedrží a že je zralý na výměnu. Druhý je ovšem OK. Mě zajímá, jestli je nutné měnit oba nebo se běžně mění jenom jeden. Díky

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna pouze jednoho tlumiče

Příspěvek od pino.t »

Tlumiče bych vyměnil oba.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
Ernan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 301
Registrován: 23.10.2010 11:30
Bydliště: Chrastava
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna pouze jednoho tlumiče

Příspěvek od Ernan »

no tak vyměnit jeden by asi šlo ale já osobně bych měnil určitě oba.
EX: Passat 3B5 1.9 TDI-PD, ATJ, EHW, 4motion r.v. 2000 Obrázek

Nyní: Audi A4 Avant B7 2.0 TFSI Quattro r.v. 2005 Obrázek

Uživatelský avatar
valec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Výměna pouze jednoho tlumiče

Příspěvek od valec »

Zdar...na nápravách se vždy mění díly v páru... i když se jeden díl jeví celkem ok...tak by za chvíli stejně odešel...a pak měnit znova druhou stranu...to ne.Ten skoro dobrý díl si pak třeba můžeš schovat jako nějakou poslední záchranu...kdyby něco....H lavně se to mění oboje a by jsi neměl rozdílnou opotřebovanost...tak asi tak :-)

VWshop.cz
Člen klubu
Příspěvky: 671
Registrován: 05.04.2012 19:00

Re: Výměna pouze jednoho tlumiče

Příspěvek od VWshop.cz »

Musíš oba jinak to nebude fungovat.
Jezdíš ve VW a neznáš VWshop.cz?

Uživatelský avatar
dominik.87
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 03.07.2013 23:12

Re: Výměna pouze jednoho tlumiče

Příspěvek od dominik.87 »

VWshop.cz píše:Musíš oba jinak to nebude fungovat.
Zdovolím si nesouhlasit :-D fungovat to bude :laugh: , i já na golfu jsem si vyměnil jen jeden, i v servisu jsem měnil jen jeden po bouračce ( patrona na saab kapku dražší zaležitost) jde jen oto že je to díl který se mění v páru ale na funkci to nemá vliv pokud je jeden tlumič na 90% a druhej novej tak je to fuk
musíš brát ohled na to že většinou je pravá strana opotřebovaná dřív páč většina děr je v pravo u krajnice :-D

Ale pozor žádný prodejce nedává záruku jen na jeden tlumič pouze na pár respektive když se koupí v páru.

Souhlasím s tím že se mění oba ale v určitých případech lze měnit pouze jeden.

Doporučuji vyměnit oba, ale může si vyměnit i jen jeden :-)
Páša 1,9 turbobriketa 4x4

Uživatelský avatar
valec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Výměna pouze jednoho tlumiče

Příspěvek od valec »

valec píše:Zdar...na nápravách se vždy mění díly v páru... i když se jeden díl jeví celkem ok...tak by za chvíli stejně odešel...a pak měnit znova druhou stranu...to ne.Ten skoro dobrý díl si pak třeba můžeš schovat jako nějakou poslední záchranu...kdyby něco....H lavně se to mění oboje a by jsi neměl rozdílnou opotřebovanost...tak asi tak :-)
Takže teď přidám úplně čerstvou zkušenost....minulý týden mi odešel levý zadní tlumič....nezávazně na tom co jsem tu psal ještě cca týden předtím:-)
Včera jsem tedy měnil zadní tlumiče,najeto 210000km,ještě byly originál.
Levý tlumič bez asi 1/3 oleje a bez plynové náplně....takže KO.
Pravý tlumič bez zjevného poškození a úniku oleje...vizuálně OK.
ALE... po vyzkoušení tlumiče nového a starého na,pohled OK,na maximální stlačení a opětovného vysunutí ,byl časový rozdíl 6!!!vteřin...
Z toho usuzuji že měnit párové díly na nápravě po jednom je sice možné,ale asi to bude opravdu nesmysl....kdybych vyměnil jen ten špatný,tak by mi to auto 100% ustřelovalo zase na druhou stranu...
Já jsem jednoznačně za to měnit COKOLI na nápravách vždy na obou stranách....
Děkuji za pozornost:-)

Uživatelský avatar
valec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Výměna pouze jednoho tlumiče

Příspěvek od valec »

valec píše:
valec píše:Zdar...na nápravách se vždy mění díly v páru... i když se jeden díl jeví celkem ok...tak by za chvíli stejně odešel...a pak měnit znova druhou stranu...to ne.Ten skoro dobrý díl si pak třeba můžeš schovat jako nějakou poslední záchranu...kdyby něco....H lavně se to mění oboje a by jsi neměl rozdílnou opotřebovanost...tak asi tak :-)
Takže teď přidám úplně čerstvou zkušenost....minulý týden mi odešel levý zadní tlumič....nezávazně na tom co jsem tu psal ještě cca týden předtím:-)
Včera jsem tedy měnil zadní tlumiče,najeto 210000km,ještě byly originál.
Levý tlumič bez asi 1/3 oleje a bez plynové náplně....takže KO.
Pravý tlumič bez zjevného poškození a úniku oleje...vizuálně OK.
ALE... po vyzkoušení tlumiče nového a starého na,pohled OK,na maximální stlačení a opětovného vysunutí ,byl časový rozdíl 6!!!vteřin...
Z toho usuzuji že měnit párové díly na nápravě po jednom je sice možné,ale asi to bude opravdu nesmysl....kdybych vyměnil jen ten špatný,tak by mi to auto 100% ustřelovalo zase na druhou stranu...
Já jsem jednoznačně za to měnit COKOLI na nápravách vždy na obou stranách....
Děkuji za pozornost:-)
ještě musím doplnit pro úplnost že tlumiče jsou plynokapalinové...

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“