Benzín v oleji

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
radim299
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 18.06.2013 07:30

Benzín v oleji

Příspěvek od radim299 »

Zdravím,
z olejového víčka je cítit benzín, myslím si že by to mohlo byt těsněním pod hlavou, ale nejsem si jistý, mohl by mi to někdo potvrdit nebo vyvrátit? Popř poradit co s tím... Díky

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Benzín v oleji

Příspěvek od Doctor Driver »

Chlape, podfouklé těsnění pod hlavou bude "žrát" chladicí kapalinu, nikoliv benzín - tzn.: olejová náplň přibývá (ne vždy) a chladicí kapalina ubývá, čim víc se jezdí atd. A mohou z výfuku lítat i jiskry (osobní zkušenost), jak se spaluje voda. A benzín jsem měl cítit na každém víčku benzinového motoru. Že by normální jev? Třeba to není ani benzín, jako zahřátý olej co "voní" jako benzín.. Fakt nevím kde se to tam bere, nebo co to cítíme, ale měl jsem to tak u každého benzínu (starej favorit nebo zánovní bora - cítil jsem to zatím u všech, i u současného Golfika) Mám za to, že je to tu na foru už někde vysvětlené proč tomu tak je, ale hledat se mi teď nechce - sorry. Určitě bych v tom ale neviděl žádnou závadu. A ubývá ti chladivo? Potom může být prasklé těsnění pod hlavou...(v lepším případě)
VW Golf IV V6 4_MOTION

radim299
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 18.06.2013 07:30

Re: Benzín v oleji

Příspěvek od radim299 »

No je pravda, ze asi u zadneho jineho auta jsem k tomu vicku necichal tak jsem si toho nevsiml. Kazdopadne diky za uklidneni :-D

J0HN3C
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 05.01.2012 21:47

Re: Benzín v oleji

Příspěvek od J0HN3C »

Ať už je to jak chce, já mám třeba zrovna stejný problém v Passatu B3 a fakt, že mi pořád přibývá olej mě klidným nenechává. Chladící kapalinu zkontroluju, únik benzinu do oleje těžko odměřit. Ale dle mechanika je možné, že přes netěsnosti v hlavě může benzin unikat do olejové soustavy. Tak či onak to vyžaduje řešení, protože olej znehodnocený chladivem nebo benzinem je prostě špatně.

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Benzín v oleji

Příspěvek od Doctor Driver »

To je spíš problém na čerpadle ne ? když přibývá olej..teda pokud je to TDí_PD
VW Golf IV V6 4_MOTION

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“