passat 4 motion je dobra volba? jaky motor?

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
favoV6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 29.01.2011 12:45

passat 4 motion je dobra volba? jaky motor?

Příspěvek od favoV6 »

ahoj potrebuju poradit. mam fabii TDi s TDIs me spokojeny zere to i ve meste do 6 litru zatim se nejak nesere az na zadni brzdy(zvlnene ,protoze trckam a nebrzdim a je to zarezle) a pak odchazi spojka,ale potrebuju jednu takovou blbinku delam drevo a musim vyjet kopcovinou louku a s predokolou neni sance. jediyn auto co to zasucha vyjelo byl favorit na vranikach a to bez vozicku ten vazi jen 100 kg,ale prece jen to ma trosku odpor.takze nepotrebuju terenaka na obrovskych drapakach jak nemuze nikdo pochopit vseci mi cpou hondy,toyoty,nissany a tyhle drahe vergly nevhodne do mesta. dale se na tu chalupu potrebuju dostat coz je zase kopecek,ktery nevyjedem jen v zime kdyz je vic jak asi 3 cm snehu zalezi na gumach no. jinak nanic jo zadny tahani tezkych vleku v terenu ten vozik bude mit do 700 kg vic ani nemuze nalozit a nepoveze se skoro nikdy do kopce.
ted k veci proc sem si vybral VW? jednoduche. delam v autodilech a vim jake auta maji nejdrazsi provoz a jak se kazi a pro me je naprosto rozhodujici cena dilu, dostupnost a moznost domaci diagnostiky. takze urcite lepsi mit doma audi A6 nez suzuky nebo subaru. to same bych se bal u jeepu a landroveru. Za dalsi potrebuju v zime auto co hned topi coz PDcko nikdy:D:D jak je pdo nulou nevytopi to ani elektricke topeni ted kdyz je rano tak 8 stupnu zacne cosi foukat po 2 km,ale nic moc benzinak vetsinou uz po 2 pekne topi. dale mam prisun benzinu,takze kupovat naftu nema smysl jedina moznost je hodit fabku na protiucet,ale porad budu mit doma benzin,kterej je mi k hovnu. V tuto chvily najedu odhadem asi 5-7 tis km rocne takze uzivit i silnejsi benzinak snad zvladnu,ale ted k motoru samozrejme nejvic je 2,8 V6stek aj u audi,ale ten motor ma vysokou pojistku budu za nej platit 4 tis za min to nijak neudelam,dale je tam samozrejme drazsi servis co se tyce rozvody, moc oleje,kterej navic chlasta atd vsak vy vite daleko lip.
este sem chtel rict,ze problem je,ze chci kombi a vetsina je sedanu. me zaujalo todle sice s emi nelibi sedy interier,ale jinak super ma to tazny peknou vybavu jen mi chybi ESP
http://www.sauto.cz/osobni/detail/volks ... oFrom=list" onclick="window.open(this.href);return false;
ale cumel sem na ceny dilu a dost sem se zhrozil. spojku to ma stejnou jak V6stka ze? ta je draha plus setrvak ochazi u VW benzinaku setrvaky?
dale proc stoji benzinovy vstriovac,ktery ma prumernou cenu 2800 u 95% benzinaku tady 3x tolik? co to je za ludru? dale odchazeji tady zapalovaci civky jako u 1,8 t, V8smicek atd proste tam,kde je civna na valec. dale na tento motor nejde sehnat vyfuk v nahrade? je tam jeden tlumic? jako u 4 valce? jde mi o pocet lambda sond,protoze uzasne 4 lambdy u V6stky musi byt fakt porod a jeste 2 KAty:D:D
kdyz si spocitam tyhle hrozby porad mi vychazi lepsi volba naftak to se na me benzinaci nezlobte. takze bud me uklidnete a nebo odrdte:D a doporucte vhodny motor pripadne auto pro me samozrejme se divam aj na haldex

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: passat 4 motion je dobra volba? jaky motor?

Příspěvek od bauer »

4motion je good. Zatím mě u naší Paštiky 01 nesklamal - tam kde nevyjede předokolka s řetězama, tak tohle s jedním prstem v nose. K motorům obecně - mluvím za sebe - pokud chceš ojetinu benzín, tak za MĚ atmosféru. Ve 4motionu máš na výběr pouze V5, V6 a W8. V5 2.3 jezdím já a bohužel s ceny dílů máš pravdu. Je to tak specifický motor, že min. polovina dílů je pouze v originále. Měnil jsem prostřední díl výfuku a cena byla 11tKč, zapalovací cívky kus 700Kč (NGK), při vyšším km nájezdu je celkem častá závada je, že odchází hydraulické napínáky resp. napínací lišty rozvodového řetězu, čímž dojde k přetržení řetězu a potkání se motoru. Prevenci je výměna rozvodu tzn. motor ven atd... a samozřejmě údržba. Reálná spotřeba je 9,5l / 100km.
V6 2.8 celkem zajímavý motor, osobně neznám, co se týká závad kouknout na netu nebo pročíst tady.
No a pokud bych měl nějaký přísun benzínu jak píšeš ty a chtěl nějakou ojetinu za rozumný peníz, tak ještě tu je W8. Pojistka bude sice dražší, ale to že dám jednou ročně o cca. 2000-3000 navíc oproti slabším motorizacím by mě bolelo ze všeho nejmíň. Akorát sehnat ho v kombajnu bude asi nadlidský úkol.
Pak mě napadá ještě jedna eventualita a tou by byla Audi A4 V6 3.0, ty jsou v kombíku sehnatelné, ale o tom nevím vůbec nic.
Záleží na tobě, co si vybereš a než dát na rady typu nekupuj tohle a tohle a vem si jedině tady to, tak si radši vybrat vůz, který bude odpovídat tvým požadavkům a celkově bude v lepším a udržovanějším stavu, ideálně s nějakou servisní historií apod...
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: passat 4 motion je dobra volba? jaky motor?

Příspěvek od tornado1 »

mám subaru impreza 1994 a vyjedu to co passat nevyjede..... za mně jedině subaru!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: passat 4 motion je dobra volba? jaky motor?

Příspěvek od napster »

asi taaak. mame 3 subaru a parada. hlavne spotreba. legacy 2.0D 110kw velka parada hlavne za 6, 5/100km potom Forester 2.5XT 169kw a spotreba 10-12l/100 a aktualne Impreza STI 221kw a spotreba na sport sharp 8,9+ vicemene mesto a okoli. pro srovnani Grand vitara 2,4i 2007 jezdi za 10-16l/100. me koncern s 4motionem nejak nezaujal. sice u O1 2003 ale cekal jsem neco jinyho. u systemu co ma OII uz je auto hravejsi a v zatackach je to znát. jinak pri tomhle najezdu km bych se nebal W8. rozdil ve spotrebe neni takovy jako u 2,8i. 2,3 V5 jsou pry poruchovejsi. ale zalezi jako u vseho kus od kusu. k pojistce jestli mas 2, 8 nebo 4.0 tak je to jedno protoze cena je stejná, ale zalezi na pojišťovně. mj imprezi jsou drzaci. cena dilu u VW je nekdy dražší jak u ostatnich automobilek, ale zalezi co potrebujes menit. svicky, civky apod bych neresil ty jsou shodny cenove jak u Subaru, tak u VW pokud nekupujes v autorizaku (coz nebudes)
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: passat 4 motion je dobra volba? jaky motor?

Příspěvek od bauer »

A mimo koncern, jak píši chlapci výše - Subaru.
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

favoV6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 29.01.2011 12:45

Re: passat 4 motion je dobra volba? jaky motor?

Příspěvek od favoV6 »

kluci W8 je lakavka jak prase,ale na to jsou skoro vse jen original dily,takze mi nepomuze ,ze mam pekny ceny diky moji praci nerikam,ze na netu nesezenu neco levneji,ale nemusim resit postovny a sam si objednam primo u dodavatele co potrebuju a taky to je cenove uplne jidne stejne jak zminena audina 3,0 je to super motor dily sehnatelny,ale cenovka kolem 120 tis a casto v automatu.
ja kdybych nemel tu podelanou fabii a nedal do ni 90 tis,tak si vemu audinku v manualu v LPG do 140 tis,ale takto si muzu dovolit auto do max 70 tis kc

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: passat 4 motion je dobra volba? jaky motor?

Příspěvek od Dymák »

Milej zlatej, kdybys od začátku tvýho vyptávání poslouchal rady a hlavně se jima řídil, tak si neskončil v nejdražší fábii po totálce, která byla zrovna k mání... ale to už je teď fuk

k V6 2.8-30V
výfuk v náhradě není - od katů dál je to jeden kus (takový obrovský X - jeden střední a dva koncový tlumiče)
lambdy to má jen 2 a to před katama
rozvody jsou banalita a nejsou dražší, než diesel
oleje to většinou víc vyhází ven, než sežere (gufera vačkovejch kol, těsnění ventildeklů a vany)
cívky odcházej podobně, jako u všech benzínů - jen tady nejsou zvlášť, musí se koupit celej modul
dvouhmotnej setrvák odchází stejně u benzínu i u nafty a to u VŠECH značek - ale u V6 se dá nahradit jednohmotou
žere to dost, ale v LPG se to dá zvládnout - já plyn nemám a jezdim tak za 11/100 N98
jinak absence ESP není u torsena nic tragickýho, dá se v poho vymanévrovat i bez něj, pokud nejsi úplně levej

tu V5 bych osobně nedoporučoval - je na to víc nadávek, než pochval.... ale najdou se tu i zastánci, kteří na ní nedaj dopustit... ale proč už ten motor nedělaj, když je tak úžasnej???

jinak sr*t se může jakýkoliv auto, o tom ses sám přesvědčil, myslim...

nech si fábii a do práce (lesa) si kup samuraje 1.3 benzín - povinko za prd, vyjede to všechno a pořizovačka je taky směšná... ovšem za cenu komfortu
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: passat 4 motion je dobra volba? jaky motor?

Příspěvek od mastibruch »

Pro favoV6: Myslím si že pro tebe je ideální volba něco takového : http://zvirata.bazos.cz/inzerat/2731513 ... valach.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Žádné lambda sondy, náhradní výfuky, svtříkovače a pojistka snad nebude tak drahá. Samozřejmostí je pohon 4X4. Pokud mu dáš dobré palivo a nějakou tu péči tak se ti odmění určitě dlouholetou a kvalitní spoluprácí. :rofl:
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

palacinka
Člen klubu
Příspěvky: 158
Registrován: 12.10.2011 22:07
Bydliště: Napajedla

Re: passat 4 motion je dobra volba? jaky motor?

Příspěvek od palacinka »

tak ten valach je jasna a nejlepsi volba :-)
Passat B5.5 Variant 2001 1.8T Tiptronic + Ford Galaxy 1.9TDI Ghia 2002

Beddy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 20.10.2012 20:15

Re: passat 4 motion je dobra volba? jaky motor?

Příspěvek od Beddy »

...no jo,ale žere to i trávu u silnice...
VW Passat 2.8 V6 4motion

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: passat 4 motion je dobra volba? jaky motor?

Příspěvek od mastibruch »

No na to jsem zapomněl!! :( Kdo ví jaké to bude mít taky emise aby to nebyla šílená pálka....
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“