zarezlý šroub

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
misak365
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 05.01.2013 21:51

zarezlý šroub

Příspěvek od misak365 »

čau clubáci potřebuju vyměnit horní ramena a zaboha nemůžu povolit zarezlej šroub jak drží čepy obou ramen na tehlici. zkoušel jsem odrezovač ,brzdovku ,wd40 a došlo i na cocacolu ale bez úspěchu nemáte někdo nápad jak ten šroub dostat ven bez odvrtávání? dík za rady a nápady

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: zarezlý šroub

Příspěvek od M@ty »

Ja jsem mlatil srouby ven pri jeste puvodnich original hornich ramenech a sly ven velmi hrubou silou pri kombinaci uvolnovace ve spreji a palice. Mlatil jsem do matice a nechal jsem ji povolenou tak o dva zavity. Srouby s maticemi mas k ramenum pocitam nove, protoze stare rozmlatis. Takze jsem mlatil do matice, prostrikaval povolovacem a zkousel pootacet. Pokud mas moznost to ohrat plamenem a ty horni ramena das nove, tak je to nejjednodusi povolit za tepla.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

hucelnevim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 462
Registrován: 17.02.2013 20:00

Re: zarezlý šroub

Příspěvek od hucelnevim »

nebo patrne uziznout flexou abys neskrtnul o dotykovou plochu sroubu na tehlici...ale aby z ty hlavy sroubu zustal jen takovy plisek...pak uz tn sroub vymlatit pres nejakou tycku ven....jestli mi rozumis.....je to takovy na ho*no ale kdyz uz nemas jinyho zbyti
Je to pašák a baští 5,5 litru ropy na 100, 1,9 TDI PD, 85 kw

misak365
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 05.01.2013 21:51

Re: zarezlý šroub

Příspěvek od misak365 »

v pátek budu mít čas tak to zkusím, kámoš říkal že to v práci ohřívaj horkovzduškou tak to taky zkusim dneska jsem koupil sprej na zarezlý šrouby tak uvidim. zatim díky za rady

Uživatelský avatar
DJ_blueFISH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 20.01.2010 16:01
Bydliště: Brno

Re: zarezlý šroub

Příspěvek od DJ_blueFISH »

Ahoj, taky mi tento šroub nešel z těhlice vytáhnout, nakonec jsem si pomohl malým svěrákem, který jsem zapřel o kousek těhlice tak, aby se ten šroub tlačil ven a zároveň jsem ten šroub zkoušel ráčnou vyšroubovat, což se nakonec postupně povedlo - vždycky jsem ten šroub trochu dostal ven, pak přitáhl svěrák a znovu vyšroubovával. Jinak už jsem se taky bál, že budu muset vrtat a takové, protože autogen nemám.
Snad se podaří, s pozdravem ><((('>

jirik40
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 26.12.2012 16:38

Re: zarezlý šroub

Příspěvek od jirik40 »

ahoj ja to taky nemoh dostat ven tak jsme s kámošem půlku odvrtali,pak jsme sundali čep řízení a vyklepli to z druhé strany,zabralo nám to půlku dne

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: zarezlý šroub

Příspěvek od xerxes »

přesně tak taky jsem to kdysi tak řešil

misak365
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 05.01.2013 21:51

Re: zarezlý šroub

Příspěvek od misak365 »

s tím svěrákem bych to mohl zkusit to mě nenapadlo

misak365
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 05.01.2013 21:51

Re: zarezlý šroub

Příspěvek od misak365 »

a ramena jsou vyměněný cca hodinu jsem na to nechal foukat horkovzdušku a šroub se začal hejbat pak už to byla pohoda

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“