Sportovní Svody na 1,6 SR AKL

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
iroc
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 235
Registrován: 28.08.2008 12:54
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Sportovní Svody na 1,6 SR AKL

Příspěvek od iroc »

Zajímá mě máte li někdo zkušennosti s nerez sport svody na tenhle motor . mohl bych je mít celkem za málo ..

Důvod výměny níže :)

aby nebylo málo radosti tak máme na voze ruplé paroží výfuk, jsou dvě možnosti , zavařit (dle svářeče to stejně rupne neb je to litina ) a nebo nové , nové svody z jetého auta budiž může být , ale když už to půjde dolů tak mě zajímá míte li někdo zkušennosti s nerez sport svody na tenhle motor koukal jsem že se dělají a celkem za rozumno , jestli se to vypaltí a nebo mám lítat po vrakáčích..

Má je někdo ze zdejších na vozidle ?

Díky Martin
Martin Kolín

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Sportovní Svody na 1,6 SR AKL

Příspěvek od Doctor Driver »

Nemám SR, ale když je můžeš mít za hubičku, jak píšeš, tak proč do toho nejít ;) Určitě jsou lepší, jak svody z nějaké ojetiny (kdoví v jakém stavu)
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
iroc
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 235
Registrován: 28.08.2008 12:54
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovní Svody na 1,6 SR AKL

Příspěvek od iroc »

Ahoj , dnes mi psali mail , že svody jsou k dostání . Dotazoval jsem se i na to jak jsou koncipovány a jsou li nutné nějaké úpravy kat atd... v soustavě , bylo mi řečeno že je stačí napasovat ke katu a hotovo mají i závit pro lambádu tak do toho půjdu a šoupnu je tam. Co mi psal tak se jedná o svody kapku lazené takže by mělo dojít k lepším vyplachování motoru. Dneska musím pořešit zatékání do vozu po výměněn stahovačky mám po dešti v autě jezírko :) takže se bude sušit ... :) :)
Martin Kolín

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Sportovní Svody na 1,6 SR AKL

Příspěvek od Doctor Driver »

Tak do toho jdi šefe :) A co vlastně znamená na vašich motorech to SR ?
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
iroc
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 235
Registrován: 28.08.2008 12:54
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovní Svody na 1,6 SR AKL

Příspěvek od iroc »

Si piš jdu do toho, mám potvrzeno od výrobce že no problem s pasováním ke standard katu, a je to CZ výrobce :)

A na to SR mě napdá "Sere se :) " neb snad všechna AKL mají nějaké trable mám už druhé AKL a užívám si s ním bájo chvilky
Martin Kolín

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Sportovní Svody na 1,6 SR AKL

Příspěvek od Doctor Driver »

Sprint rally mě napadlo jedině :) A známej ho má v Octávce a hrabe všude, takže bych se tomu ani nedivil - blázen jeden :) 1.6 je motor na klidné ježdění o více pasažérech, než je řidič :)
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovní Svody na 1,6 SR AKL

Příspěvek od jurod »

Iroc, jaká je cena těch svodů, jestli se mohu zeptat?
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Sportovní Svody na 1,6 SR AKL

Příspěvek od vtuni »

Doctor Driver píše:Tak do toho jdi šefe :) A co vlastně znamená na vašich motorech to SR ?
Slow race :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovní Svody na 1,6 SR AKL

Příspěvek od jurod »

:arrow: Doctor Driver
SR by mělo znamenat "schaltsaugrohr", což je variabilní sání.
SR mají dlouhý a krátký sací kanál, který RJ přepíná pomocí čtyř regulačních klapek a pozitivně ovlivňuje točivý moment a výkon motoru.
Do 4000 otáček je otevřen ten dlouhý, který je dimenzován tak, aby se ve sloupci nasávaného vzduchu využili vznikající tlakové kmity a jejich odrazy a tím dopomáhali k dobrému plnění válců vzduchem...
Při vysokých otáčkách nad 4200 se válec musí zaplnit během kratším času, tak se otvírá kratší a širší sací kanál, který zaručí dostatečný přívod vzduchu do válce. :wink:
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
iroc
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 235
Registrován: 28.08.2008 12:54
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovní Svody na 1,6 SR AKL

Příspěvek od iroc »

Ahoj , Cena těch svodů je na AKL 6280 CZK což je myslím velmi slušné na to že to vyrábí CZ firma a není to nějakej Ašus.

To Jurod _ má pravdu ten pán , s tím SR :) . Mě to nehrabe neb jsem v Chrovatsku trošku v kopci zapekl spojku takže mě čeká nová ale nachám si to na později až zatplím vrata od garáže bo bych tam zmrznul :)

Jo Jurode , chystám se měnit oil neb jsem nedávno řešil problém s žravostí , tlaky jsou dobré téměř 12,5 na všech a to mám 190 tis _ na gufera vent se chystám . jen uvažuji o změně zančky neb castrol mag 10W 40 mi přijde dorbet na prd neb inteligentní molekule mu vážně chutnají . co doporučíš :)
Martin Kolín

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Sportovní Svody na 1,6 SR AKL

Příspěvek od Doctor Driver »

Shell Helix HX7 10W-40. A nebo Shell Helix Ultra 5W-40. Záleží zda chceš plnou, nebo částečnou syntetiku. Ten 5w/40 je plná syntetika
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Sportovní Svody na 1,6 SR AKL

Příspěvek od Doctor Driver »

jurod píše::arrow: Doctor Driver
SR by mělo znamenat "schaltsaugrohr", což je variabilní sání.
SR mají dlouhý a krátký sací kanál, který RJ přepíná pomocí čtyř regulačních klapek a pozitivně ovlivňuje točivý moment a výkon motoru.
Do 4000 otáček je otevřen ten dlouhý, který je dimenzován tak, aby se ve sloupci nasávaného vzduchu využili vznikající tlakové kmity a jejich odrazy a tím dopomáhali k dobrému plnění válců vzduchem...
Při vysokých otáčkách nad 4200 se válec musí zaplnit během kratším času, tak se otvírá kratší a širší sací kanál, který zaručí dostatečný přívod vzduchu do válce. :wink:
Tak to bylo vyčerpávající info :) Je to good tedy, nebýt těch zpropadených převodovek, které k tomu montovali :gey:
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Sportovní Svody na 1,6 SR AKL

Příspěvek od majrek001 »

iroc: zkus změnit značku třeba millersoils.. 5W40 bych určitě nedával, když ti to žere olej s 10W40.. osobně jezdím na castrol 5w40 a jdu zkusit millersoils na doporučení. pak už ti bude zbývat buď opravit motor nebo ještě něco hustějšího třeba 10W50
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
iroc
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 235
Registrován: 28.08.2008 12:54
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovní Svody na 1,6 SR AKL

Příspěvek od iroc »

Holatož trošku odbočeno od svodů :)))

tak nechal bych tam tu 10W 40 na najetech 190 tis ( poctivejch ) se mi 5W zdá řídká :) motor je dobrej jen ta tvrdá gufera na ventilech jinak ok bez nějakých vážnějších problémů . Uvidímě co to s tím udělý bo mám měsíční nájezd jak cip :) cca 3tis km . S tou 1,6 se člověk musí naučit jezdit :) Kdybch nebyl posera tak si koupím nějaké TSI ale s tím by nebyla taková zábava a nebo že by daciii :)
Martin Kolín

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Sportovní Svody na 1,6 SR AKL

Příspěvek od majrek001 »

já mám cca 230 000km a jezdím zatím na 5W40 a ještě před rokem to nevzalo ani kapku a tento rok už to žere docela dost 1l na 12000km, ale obávám se že taky budu muset přejít na 5W50 nebo 10W40 uvidíme kolik to bude žrát s jinou značkou..
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“