BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Laslo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od Laslo »

abeljozef píše:Jasne rovno na slepo cely von a novy :)

este ze to EDIT tlacitko tam je :mrgreen:
caf,ako by si na to išiel ty,alebo aké je to zložité ď.

Uživatelský avatar
jackal
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Poltár, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od jackal »

jackal píše:precital som cele vlakno, o mojom probleme som sa nikde nedocital... tu je vypis chyb na diagnostike:

01316 - ridici jednotka ABS
49-00 - zadna komunikace


vlastne na jednotku ABS sa vobec neviem pripojit cez diagnostiku

na pristrojovke mi svieti oranzove ABS a po chvili sa rozblika ako varovanie cerveny vykricnik (rucna brzda)... skontroloval som vsetky poistky, aj v poistkovom paneli a aj pri baterii - vsetko ok, taktiez som vizualne presiel kable k riadiacej jednotke ABS, ci nahodou nie su poskodene od skodcov, ktore radi oddychuju v mojom motorovom priestore :-( taktiez vsetko v poriadku, auto brzdi normalne, ABS pravdepodobne nefunguje... skontroloval som aj konektor, ktory ide do ABS - vsetko ok... s takymto stavom som spravil uz cca. 3tis. km

moja otazka - je ABS RJ napajana cez nejake relatko ?... ak ano, tak cez ktore ?

do teraz som nemal problem s ABS a ani s cidlami, pochybujem, ze sa jedna o chybu nejakeho cidla... to vlastne zistim az vtedy, ked sa mi podari rozchodit komunikaciu diag. s ABS RJ

dakujem za rady a tipy

2013-09-02 update: RJ ABS (cela kocka) vymenena a porucha neodstranena :-(... takze musim este raz postupne poriadne pozriet relatkovu skrinu, kedze poistky su OK, len neviem presne, na ktore rele sa sustredit... pri vymene RJ som vizualne skontroloval aj kabelaz a nikde som nenasiel poskodenu, resp. porusenu kabelaz, alebo aspon jej ochranny obal...
2013-09-17 update: problem odstraneny :-)
preruseny - zkorodovany konektor za poistkou (pozri fotky)... na problem som prisiel, ked som len tak nahodou uz v stave zufalstva premeral kontakt medzi poistkou a konektorom a hľa, bol preruseny :-) tak kua jednoduche, len prist na to je cela veda ;-)
Přílohy
pozicana fotka - osadene poistkove puzdro pri baterii (na tejto fotke este chyba druha poistka z lava, ja ju mam osadenu)
pozicana fotka - osadene poistkove puzdro pri baterii (na tejto fotke este chyba druha poistka z lava, ja ju mam osadenu)
moja rozobrata poistkova skrinka - v popise je vidiet, co vsetko je potrebne zmerat a presvedcit sa, ci je napatie vsade, kde ma byt :-)
moja rozobrata poistkova skrinka - v popise je vidiet, co vsetko je potrebne zmerat a presvedcit sa, ci je napatie vsade, kde ma byt :-)
S-Alh 2.0TDI 103kW CFFB, model 2014
EX: Sh 1.9 TDI 85kW AUY, 108,2 kW (147,1 PS) 352,6 Nm pri 1930 ot/min.
Alh 1.9 TDI 85kW, BVK, 2010
Sh 1.9 TDI 85kW, BVK, 2008
Sh 1.9 TDI 96kW, ASZ, 2006

manduss
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od manduss »

Ahoj,
včera jsem si přivezl Galaxe II a pomalu začínám řešit drobné nedostatky, které má. Jedním z nich je na VAGu hlášení chyby ABS
00283 - Snimac otacek vpredu vlevo (G47)
35-00 - -
00285 - Snimac otacek vpredu vpravo (G45)
35-00 - -
Chtěl jsem nejdřív rozdělat konektor a vyčistit ho, ale vůbec se mi nepodařilo ho rozpojit. Je tam nějaká pacička, kterou se musí pohnout?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od michall »

Většinou bývá na konektoru plastová pojistka. Buďto se musí prstem zmáčknout (není to přesné, musí se jakoby zatlsačit směrem k vodičům), ale vzhledem ke všudypřítomnému sajrajtu se to dá opatrně odjistit malým šroubovákem.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

manduss
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od manduss »

No já tam sajrajt neměl skoro žádnej. Možná to už někdo rozdělával. Potíž je v tom, že ani pořádně nevím, co je pevná část na autě a co ta zasouvací. Nemáte někdo pořádnou fotku obou částí konektoru? Šroubováčkem jsem tomu zkoušel pomoct, ale stejně bez úspěchu. Zkoušel jsem obě kola a na obou to je stejné :(

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od smolda »

Určitě nějakou fotku tady v tom vlákně najdeš, nejsi první kdo to řeší.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

manduss
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od manduss »

To jo, nějaký jsem viděl, ale z žádný jsem nepochopil, jak to odjistit. Včera se mi podařilo tu pojistku ulomit a vytáhout to potom šlo krásně. Na druhým kole se mi to ale stejně povolit nepovedlo:(

Uživatelský avatar
vwradek
Člen klubu
Příspěvky: 67
Registrován: 01.05.2008 22:57
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od vwradek »

Chce to poradne ocistit. Ofoukat vzduchem a prostriknout nejakym mazadlem. Pritlacit obe casti konektoru do sebe,zmacknout pojistku a roztahnout od sebe.

manduss
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od manduss »

Díky moc. To přitlačení do sebe tomu chybělo:) Bohužel vyčištění konektoru nepomohlo, tak mě čeká výměna obou předních čidel :(

burarad
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 22.01.2014 19:09
Bydliště: Hradec KráloVWé

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od burarad »

Ahoj hoši,mám taky takovej problém s ABS a začlo to asi takhle. 8O Začal mi zlobit tachometr(ručička si dělala co chtěla),a pak se mi rosvítila kontrolka ABS.Tak přestalo makat abs,samozřejmě i ESP,na to ten tachometr zdechnul uplně, :) s ním i počítání kilometrů,poč.spotřeby,palivoměr se zbláznil takovím způsobem,že od půlky nádrže lítá do nuly a zas naopak :D .
Tak jsem jel na VAG to psalo asi toto:
Číslo dílu: 7M3 907 379 E
Díl a/nebo verze: ESP FRONT MK25 0102
Kódování: 0006154
Číslo dílny: WSC 00020
4 závad nalezeno.
00668 - Supply Voltage Terminal 30
008 - Implausible Signal - Sporadická
00287 - Shareware verze, pro zobrazení VŠECH chyb
003 - se zaregistrujte!! - Sporadická
00285 - Shareware verze, pro zobrazení VŠECH chyb
003 - se zaregistrujte!! - Sporadická
00283 - Front Left ABS Wheel Speed Sensor (G47)
003 - Mechanical Failure - Sporadická
Takže jsem zainvestoval :roll: a zakoupil tři patřičná čidla,po dlouhých útrapách a s Vaší pomocí (DĚKUJI) je vyměmil a jel na VAG.Kontrolky po cestě vesele svítily,palivoměr na mě řval,,doplnit palivo,doplnit palivo´´ a tacho.se ani nehnul.Na VAGu byly ty samý závady!!!Tak jsem auto nechal u ,,autoelektrikáře´´dlouho,dlouho,dlouho čekal a pak jsem to už nevydržel a zavolal :twisted: .Auto jsem si vyzvedl,závada stejná.Údajně měl rozebranou ŘJ ABS a cosi tam přeletovával,asi třikrát...ale úspěch O.
A teď,jsetli jsem Vás neodradil svým dlouhým,dlouhým příběhem,tak bych Vás chtěl poprosit o nějaký názor ....prosím,prosím...už nevím kudy kam
VW SHARAN 1,9 TDI ASZ 96kW,r.v.:2003

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od michall »

Zaměřil bych se na napájení. ABS se rozsvítí při poklesu palubního napětí, lítající ručičky palivoměru a nefunkční tacho by tomu taky trochu odpovídalo.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

burarad
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 22.01.2014 19:09
Bydliště: Hradec KráloVWé

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od burarad »

...díky...Napájení jsem dnes měřil tak,že jsem zkoušel jestli jde ze svorek v podběhách vepředu a mezi koly vzadu nějaký proud.Všude bylo 12V (+.-) přesně asi 11,5V.Nebo to myslíš jinak?
VW SHARAN 1,9 TDI ASZ 96kW,r.v.:2003

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od vilik »

1. 11,5 V je podezřele málo. Baterie, popřípadě nabíjení
2. budeš tam mít nejspíše někde přechodový odpor. Zkontrolovat instalaci, očistit a dotáhnout spoje.
3. naprázdno můžeš naměřit třeba i víc jak 12 V, ale v okamžiku zatížení ti to spadne. Viz bod 2.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od michall »

To jsi ale předpokládám měřil za klidu. Za jízdy může být někde "vakl" na kontaktech, může být někde nedokonalá kostra, ... Netvrdím, že je to určitě tím, ale mohlo by.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

burarad
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 22.01.2014 19:09
Bydliště: Hradec KráloVWé

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od burarad »

To jsem měřil v klidu,pěkně lehnout pod auto,jazykem to taky nepoznám :D ,tak to měřím multimetrem atd...,občas VAG napíše nízké napětí na sv.30,má to s tím něco společnýho?Pak to vymažu,nabiju baterku a zas to dobu todle nepíše,ale stejně nic nefunguje(z toho co jsem popsal).Pojistky ABS jsou v pohodě,má to nějaký relé?Budíky při testu ukazují normálně.Jo a když jsme to ABS měřily za jízdy,tak byla rychlost jen v tom posledním okně,jinak všude nula km.

Těch koster asi bude víc,to znamená vzít to od baterky,přez pojistka až kam?
VW SHARAN 1,9 TDI ASZ 96kW,r.v.:2003

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“