KOUPĚ AUTA: VELKÝ RÁDCE jak nakupovat ojeté vozy SAG

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
završkem
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 08.08.2013 12:26
Bydliště: Praha

Re: KOUPĚ AUTA: VELKÝ RÁDCE jak nakupovat ojeté vozy SAG

Příspěvek od završkem »

Myslím si, že při 2003/4 není tachometr do 150k Km nereálný. Pokud lze stav tachometru při posledním servisu zjistit pomocí aplikace v počítači, bude si na to dávat minimálně bazar pozor...
Naposledy upravil(a) završkem dne 10.10.2013 01:50, celkem upraveno 1 x.
Enjoy your stay!
fauvé šarán 2007 2.0 TDI

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

KOUPĚ AUTA: VELKÝ RÁDCE jak nakupovat ojeté vozy SAG

Příspěvek od matko001 »

Ok, tato diskusia nikam nevedie. Myslim ze mam v podpise ze niesom na SK a mam skusenosti aj z Nemecka. Mozno mas pravdu a take auto naozaj najdes, ale osobne to vidim skor na nieco stocene, ktore sa bude predavat akoze s tym jazdili iba obcas. S mojim sa tiez jazdilo iba na dovolenky a posledny rok dva ani to poriadne nie, kedze deti boli velke. Aj tak malo cez 250 000, ked som ho kupoval - podla servisky s tym 150 000 nabehal on za tych 5 rokov. Vnimanie vzdialenosti v nasich krajinach a na zapade je uplne ine. Staci ked mi hovoril kolega, ze sa isli cez vikend okupat. 400km tam a 400km spat. A nepripadalo im to zvlastne.

Tymto koncim moje vyjarovanie sa ku kilometrom. Prajem ti aby si mal to stastie a take auto naozaj nasiel.
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KOUPĚ AUTA: VELKÝ RÁDCE jak nakupovat ojeté vozy SAG

Příspěvek od abeljozef »

završkem píše:Dovolím si nesouhlasit. A už jsem to sem někam psal. Myslím si, že při 2003/4 není tachometr do 150k Km nereálný. Německá rodina "vyšší střední třídy" má 2 až 3 auta (nejednu znám), Sharan tam bude jako to třetí auto pro celou rodinu na dovolenou. To jsou pak případy, kdy za 10 let někdy nenajedou ani 90.000. A pak jsou další případy - švagr má služební auto, takže s rodinným najezdil za deset let jen 70.000 Km. Kromě toho je narozdíl od ČR v Německu stáčení tachometru trestným činem. A pokud lze stav tachometru při posledním servisu zjistit pomocí aplikace v počítači, bude si na to dávat minimálně bazar pozor...
I když nad tím teď přemýšlím, tak by se asi vyplatilo koupit Sharana, co má "lehce" nad 150.000, řekněme do 190.000. U těch se přetáčení asi nekonalo, neb všechny vyhledávače řeší rozsah do 150.000 a dál už ne.
Takych ludi co si mysleli ze kupili alebo idu kupit 10 rocne auto co ma najazdenych 150 000 som tu mal uz tony. A fakticky vzdy po prevereni nasledovalo tvrde prebudenie do tvrdej reality cez cca 300000. Tych 10 rocnych co maju 150 000 km v reale je absolutne minimum. Ale ked chces snivat, snivaj dalej.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ AUTA: VELKÝ RÁDCE jak nakupovat ojeté vozy SAG

Příspěvek od patper »

završkem píše:Dovolím si nesouhlasit. ..
Ja take :!: :arrow: I v dojclendu se stacelo (vlastni zkusenost) a staci dale :?

Uživatelský avatar
kytli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 08.09.2013 15:15
Bydliště: Praha

Re: KOUPĚ AUTA: VELKÝ RÁDCE jak nakupovat ojeté vozy SAG

Příspěvek od kytli »

největší změna na stavu tachometru bývá při dovozu do ČR ... sháněl jsem teď auto od jara, koupil před 14 dny (btw. ročník 2002 a na budíkách 178 000 km ... což jsem bral prostě jako číslo a zkoumal reálný stav auta ...)
hledání auta byla občas fakt "sranda" ... je zajímavé, že v Německu mají prodávané SAGy podobného ročníku najeto běžně 300-400, pod 200 je to spíš výjimka, zatímco v ČR mají všechny cca 180-240 000 km a přitom jsou skoro všechny dovezené z Německa ... na hranicích to zřejmě záhadně "odcouvá" minimálně 100 000 km :baseball: ... třeba předposlední auto co jsem viděl (a nekoupil) byla galaxy TDi ročníku 2002 se serviskou, najeto údajně 205 000, dovoz Rakousko, serviska ... ovšem vedená do r. 2008 kdy měla najeto 180 000 km ... přeloženo do češtiny za prvních 6 let Galaxa najela 180 000 (30 za rok) a za dalších 5 let už jen 25 000 km, takže 5000 za rok, přitom ke změně majitele za tu dobu nedošlo (inzerováno jako auto po 1. majiteli) ... jednoduchou matematikou si člověk dopočítá, že měla najeto přes 300 ... zároveň je ale třeba říct, že si za to můžeme tak trochu i sami (tím neomlouvám stáčeče km, zaslouží vymáchat ve Vltavě), protože s víc jak 300 na tacháku by se na ní nikdo ani nepřišel podívat, ačkoliv vypadala vcelku OK a dost jsem o ní uvažoval a nebýt objevení se mýho současnýho Sharana bych jí možná i koupil
VW Sharan V6 4Motion "Mora Edition"

rezna
Řidič
Řidič
Příspěvky: 188
Registrován: 07.10.2009 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ AUTA: VELKÝ RÁDCE jak nakupovat ojeté vozy SAG

Příspěvek od rezna »

kytli píše:zároveň je ale třeba říct, že si za to můžeme tak trochu i sami (tím neomlouvám stáčeče km, zaslouží vymáchat ve Vltavě), protože s víc jak 300 na tacháku by se na ní nikdo ani nepřišel podívat, ačkoliv vypadala vcelku OK
kde je poptavka, bude vzdy nabidka - cesi chteji vetsinou koupit 8-10 let stare auto a 120-140 na tachometru - tak proc jim to v bazarech nenabidnout ze :) (on totiz Franta co s nim chodim na pivo rikal (kdysi opravil dve 120ky a je u nas v dedine nejvetsi fachman pres auta) ze jako ve 150k km nastava smrt auta ...)

takze asi tak
VW Sharan 1.9 TDI 85kW PD
Obrázek

Běloba Krycí
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 29.12.2012 11:52
Bydliště: Šluknovský výběžek

Re: KOUPĚ AUTA: VELKÝ RÁDCE jak nakupovat ojeté vozy SAG

Příspěvek od Běloba Krycí »

:laugh: :laugh: :laugh: Tak to je hustý..............
Ford Galaxy 1,9 TDI PD (2002)
Obrázek

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: KOUPĚ AUTA: VELKÝ RÁDCE jak nakupovat ojeté vozy SAG

Příspěvek od M@rty74 »

Pánové, myslím, že polemiky o stočených km už bylo dost a hlavně to odvádí směr tématu úplně někam jinam . . .
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
završkem
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 08.08.2013 12:26
Bydliště: Praha

Re: KOUPĚ AUTA: VELKÝ RÁDCE jak nakupovat ojeté vozy SAG

Příspěvek od završkem »

Podělím se s negativní zkušeností. Vybrali jsme Sharana v DE, soukromý inzerát, od prvního majitele, inzerát visel první den, cena výhodná, rok výroby 2005, 198 tis. Km, servisní knížka prý úplná a u VW. Do telefonu hovořil dobře mluvící člověk s přehledem. Po příjezdu na místo čekal blbě německy mluvící starší Turek, auto je prý syna. Mělo několik menších defektů, ale nic hrozného. Podle VIN poslední servis u VW v roce 2008 a nemělo značky, takže projížďka nebyla možná. Pán chtěl, abychom si je pořídili, ale investovat do neprojetého auta se nám nechtělo. Během jednání se odkudsi vynořil jiný, mladý Turek v novém meďouru a značky vytáhl, červené. Bylo jasné, že jde o chlapíka z bazaru, kterému starý chlapík sloužil jako hérečka. Chtěli jsme auto aspoň projet, když tu byly značky, ale při odstranění námrazy se na předním sklu objevila dlouhá prasklina. Chlapík slevil 1000 €, ale nám se už do koupě nechtělo. Kdo ví, co tam ještě byla na prd. :(
Bohužel tyhle nepovedené pokusy skoro nelze předem vyloučit. Dávejte si bacha.
Enjoy your stay!
fauvé šarán 2007 2.0 TDI

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

KOUPĚ AUTA: VELKÝ RÁDCE jak nakupovat ojeté vozy SAG

Příspěvek od matko001 »

Treba pozerat viac inzeratov a dat si tour - pozriet aspon 5 aut za den...
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Uživatelský avatar
završkem
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 08.08.2013 12:26
Bydliště: Praha

Re: KOUPĚ AUTA: VELKÝ RÁDCE jak nakupovat ojeté vozy SAG

Příspěvek od završkem »

matko001 píše:Treba pozerat viac inzeratov a dat si tour - pozriet aspon 5 aut za den...
Měl jsem přehnané nároky - chtěl jsem Sharana s podmínkami, které jsem napsal a aby byl do 6000 € s vr od 2004.
Enjoy your stay!
fauvé šarán 2007 2.0 TDI

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“