Tachometr neukazuje !!!

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Sairus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 10.03.2010 20:13
Bydliště: Budějice

Re: Tachometr neukazuje !!!

Příspěvek od Sairus »

ok, děkuji, vyzkouším...

tak jsem to zkusil a pořád stejný....nechal jsem to odpojený ale jen chvíli, tak nevím, zda by třeba mělo smysl nechat to např. hodinu bez proudu....?

Sairus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 10.03.2010 20:13
Bydliště: Budějice

Re: Tachometr neukazuje !!!

Příspěvek od Sairus »

tak jsem znova odpojil baterku a odpojil přístrojovku, taky proto,abych vyčistil zevnitř ten plast. dával jsem tam chromovaný rámečky, tak jsem to trochu zevnitř zašpinil. no vyčistit se mi to nepovedlo,nechápu proč, nějakej divnej plast asi. Dal jsem to zas do kupy, zapojil přistrojovku a funguje to zas jak má...tak nevím...akorát když běží motor tak ukazatel km nepatrně jakoby se u něj chvěje inzenzita podsvícení. Tak se modlím at to vydrží alespon tak...

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: Tachometr neukazuje !!!

Příspěvek od delong »

No niekedy to môže robiť aj blbý kontakt ak si tam niečím hnul tak sa to prejavý tiež tak nejak. Skontroluj tiež hlavne ten hlavný konektor čo vedie na prístrojovku. Možno že sa to časom opraví ak spadneš do nejaké díri :lol: . Možno nejaká mikrotrhlinka na DPS ktovie ale buď rád že sa to napravilo :wink: . Jak píše Goauld displej na týchto doskách len tak ľahko neodchádza. Skvôr neodborná manipulácia s prístrojovkou môže spôsobiť poruchu displeja niekedy aj nechtiac.Treba dávať bacha pri demontážach :wink: .

Cuky121
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 17.12.2011 15:57

Re: Tachometr neukazuje !!!

Příspěvek od Cuky121 »

Zdravím, mám trošičku jiný problém, rozebíral jsem přístrojovou desku z duvodu toho, že jsem měl připojenou handsfree na kabely od radia, tak jsem to cele odpojil a přestalo mi svítit podsvícení palubovky včetně budíků a digi klimi a rozsvítí semi to cele když rozvítím místo normálních světel dálkové, nevíte někdo co s tím ???

Uživatelský avatar
nica
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 08.02.2009 21:07
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Tachometr neukazuje !!!

Příspěvek od nica »

Hoffikiller píše:nazdárek taky jsem měnil snímač na převodovce a bylo to tím, děkuju za pomoc, jinak snímač stojí 570 Kč v replice :D
Ahoj,prosím Tě,kde jsi koupil ten snímač.Já ho našel pouze za 1200 Kč. Dík za tip.
VW GOLF IV TDI Mercedes-Benz Sprinter
EX VW GOLF II GTI 16v

golfej
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 20.07.2012 09:50

Re: Tachometr neukazuje !!!

Příspěvek od golfej »

ahoj dnes mi prestal fungovat rychlomer,,,a pocitadlo km,,,vse ostatni na budikach funguje???muze sem nmekdo hodit fotku nebo napsat kde ho u 1.6 t4kw sr najdu???
a vcera mi taky presatala fungovat svetla zpatecky...zarovkya poj. ok...muze to mit spojitost?je divne ze mi behem dvou dnu odesli dva cidla na prevodovce..
diky...

golfej
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 20.07.2012 09:50

Re: Tachometr neukazuje !!!

Příspěvek od golfej »

tak ten rychlomer uz funguje....jeste jednou jsem prohledl pojistky a byla k.o. tak uz jen tu zpatecku a bude to cajk....

Abaro
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 30.11.2012 19:32

Re: Tachometr neukazuje !!!

Příspěvek od Abaro »

delong píše:No niekedy to môže robiť aj blbý kontakt ak si tam niečím hnul tak sa to prejavý tiež tak nejak. Skontroluj tiež hlavne ten hlavný konektor čo vedie na prístrojovku. Možno že sa to časom opraví ak spadneš do nejaké díri :lol: . Možno nejaká mikrotrhlinka na DPS ktovie ale buď rád že sa to napravilo :wink: . Jak píše Goauld displej na týchto doskách len tak ľahko neodchádza. Skvôr neodborná manipulácia s prístrojovkou môže spôsobiť poruchu displeja niekedy aj nechtiac.Treba dávať bacha pri demontážach :wink: .

Ahoj.

Mám stejný problém jako kolega Sairus. Asi před měsícem jsem měl tachometr rozebran. Po složení vše chodilo jak má. Pak auto stálo asi týden a najednou některé číslice na displeji kilometrů a displeji hodin jdou tak nějak napůl.

Baterku jsem odpojil ale nic platné.

Nevíte kam to dát opravit ?

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: Tachometr neukazuje !!!

Příspěvek od delong »

V CZ neviem skús treba tu http://www.autoradiaservis.eu/opravy-di ... autoradii/ :wink: .
Keby si bol bližšie tak ti to spravím :wink: .

Abaro
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 30.11.2012 19:32

Re: Tachometr neukazuje !!!

Příspěvek od Abaro »

Děkuji za typ.

Už jsem tam hned napsal.

Opravdu škoda že nejsi z Čech. Dal bych si to opravit k Tobě.

Ještě jednou moc děkuji.

Abaro
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 30.11.2012 19:32

Re: Tachometr neukazuje !!!

Příspěvek od Abaro »

Tak bohužel. Tam to neopravují.
Tohle mi odepsal.

Dobrý den,
opravuji všechny displeje,které nejsou v tachometrech.Takže Bohužel,Důvod je problém s ručičkami.

S pozdravem
Ing.Jiří Kolář

Abaro
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 30.11.2012 19:32

Re: Tachometr neukazuje !!!

Příspěvek od Abaro »

Tak mám opraveno.

Nejhorší ze všeho je zásah amatéra a to jako mě.

Závada byla v tom že ty plechy co drží tachometr a hodiny se nedotýkal těch tištěných spojů.

Přišel jsem na to sám po opětovné demontáži. Divné bylo to, že mi to měsíc po mém zásahu normálně chodilo.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“