1,6 sr - nepravidelný chod motor , cukání - nevyřešitelný problém

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Mahony11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 01.09.2013 17:14

1,6 sr - nepravidelný chod motor , cukání - nevyřešitelný problém

Příspěvek od Mahony11 »

Zdravím všechny, už to bude skoro rok co řeším stále stejný problém a ještě se mi nepodařilo přijít kde je zakopaný pes. Už jsem vystřídal přes 10 autoservisů v ústeckém kraji ale nikdo nepřišel zatím na to co je to za problém ,tak se ho budu snažit popsat:
- auto při volnoběhu si najednou zvyšuje otáčky a pak zase spadnou , neustále se hýbou
- kolem 50 km /h se auto cuká nemá výkon (honím se s autobusem pomalu) a vypadá to jako by nás někdo táhl a pak z ničeho nic nás pustí a auto chytne vystřelí
- za studena otáčky jsou ještě tak nějak v pohodě ale po zahřátí , má nepravidelný chod a úplně se auto klepe a jakoby se dusí.

Vyměnil jsem již lambda sondu , termostat s tepelným čidlem, nové svíčky , vzduchový filtr , ale nic nepomohlo.
Na počítači žádnou chybu nenašli.
Pokud se nepřijde na chybu půjde do lisu , už jsem opravdu zoufalej.
Předem děkuju za odpověd - 1,6 sr 74kW , 120 000 najeto, r.v. 1999

Uživatelský avatar
houkalek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 11.12.2007 10:33
Bydliště: KarloVWarský kraj

Re: 1,6 sr - nepravidelný chod motor , cukání - nevyřešitelný problém

Příspěvek od houkalek »

Nejsi sám já to mám úplně stejné. :(

Uživatelský avatar
Kubos32
Profík
Profík
Příspěvky: 1015
Registrován: 08.12.2009 20:07
Bydliště: KarVWina

Re: 1,6 sr - nepravidelný chod motor , cukání - nevyřešitelný problém

Příspěvek od Kubos32 »

co rozvody nepřeskočilo to třeba o zub ? me to skočilo o zub a jelo my to na 4valce ale když sem vic přidal plyn tak to jelo na 3 valce
Vw Golf 4 . 3dveř

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 sr - nepravidelný chod motor , cukání - nevyřešitelný problém

Příspěvek od falko1983 »

S klapkou se něco dělalalo,sání je 100% těsný?Pak mě ještě napadá jestli nemáš problém spíš mechanický jak jsou natom hydroštěly co tlak oleje je OK?
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Touaregs
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 15.09.2011 19:19

Re: 1,6 sr - nepravidelný chod motor , cukání - nevyřešitelný problém

Příspěvek od Touaregs »

Mám boru 1.6sr 74kW, řešil jsem stejný problém, je to standardni problém u těchto motorů, taky jsem vyměnil lambdasondu, svíčky ale problém stále přetrvával, v zimě šel motor i sám do otáček a musel jsem ho dusit protože samovolně vylítl až ke 4000, otáčky lítali od 700-1200 na volnoběhu.

Řešení: vyčistit škrtící klapu, ta byva vždy zasraná od oleje, a pak špatně dovírá a rozšteluje si náklon, pak to blbne ( je na to sprej, nebo stačí aceton a hadřík), pokud by problém přetrvával přidal bych k tomu i novou váhu vzduchu

já jsem vyměnil > nove rozvody vč pumpy, škrtící klapu, lambdu, svíčky, těsnění pod hlavou a motor šlape jako hodinky. Je to perfektní motor bez investic krom oleje fičel 4 roky (70 000km) bez jediného problému, pak to začlo blbnout jak tobě, vyměnil jsem věci a motor šlape dále :)
VW Bora 1.6SR AKL ex:. VW Passat 1.9Tdi PD AVF; Škoda Octavia 1.6GLXi

Mahony11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 01.09.2013 17:14

Re: 1,6 sr - nepravidelný chod motor , cukání - nevyřešitelný problém

Příspěvek od Mahony11 »

Děkuju všem za odpovědi , zkusím udělat tu váhu vzduchu a tu klapku vyčistit :) to jediné jsem zatím nedělal. Pak napíšu jestli to pomohlo zatím díky moc pánové.

hrebikovaveronika
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 23.06.2011 11:13

Re: 1,6 sr - nepravidelný chod motor , cukání - nevyřešitelný problém

Příspěvek od hrebikovaveronika »

Čau měl jsem ten samí problém vyřešil jsem to tím že sem vyměnil komplet čidla na motoru uplne všechny co tam jsou a je to ok. Další věc je regulátor tlaku paliva co je na liště vyměň ho pokud nepomuže udělej čidla motoru :-) mysím že na 99 procent budeš spokojen :-)

Uživatelský avatar
Lesta
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bohumín 3

Re: 1,6 sr - nepravidelný chod motor , cukání - nevyřešitelný problém

Příspěvek od Lesta »

Zdravím.Stejný problém mi začal dělat po výměně svíček.Na volnoběh ,kovové klepnutí v převodovce jak by jeden válec zapaloval opožděně.Při jízdě a otáčkách 1800-2000 škubání jak by se hádaly válce.Výměněn rozvodový řemen,řemen čerpadla .čerpadlo,klapka vyčistěná a seřízená,vyměněno těsnění sání mezi horním a spodním dílem.Kontrola Wagem jen neprůchodné odvzdušnění nádrže sporadické.Zajimavé je, že před výměnou svíček motor šlapal jedná báseň.Napadá mě jestli některá svíčka nevynechává.Problém ale je že výměna svíček na Golfu je porod,proto jsem nechal výměnu na servisu.Jestli máte někdo jinou zkušenost nebo radu budu rád ,když poradíte. Lesta

Uživatelský avatar
mawer1ck
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 27.02.2011 18:51

Re: 1,6 sr - nepravidelný chod motor , cukání - nevyřešitelný problém

Příspěvek od mawer1ck »

Zdarec , mám taky jeden problém ,nechci zakládat nové téma tak to přihodím sem ,.
Nevíte někdo co by mohlo způsobovat, že jakmile motor dosáhne 90° provozku tak má problém ustálit volnoběžný otáčky, prostě při vyřazení na neutrál lítají mezi 500 - 1000 a takle skáčou nahoru a dolů a při otočení kol to má tendenci zdechat , někdy během vyřazení chcípne rovnou , ..Někdy to přestane při pootočení volantu ,nebo prošlápnutí plynu. Dělá mi to jen za tepla , dokud motor nemá 90°tak je vše oka ,. Jinak během jízdy za tepla i za studena jsem nezaznamenal nějakej pokles výkonu nebo že by se mu nechtělo jít do tahu ,. Jinak pokud zapnu třeba klimu tak to drží volnoběh i za tepla a neskáče ,..

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 1,6 sr - nepravidelný chod motor , cukání - nevyřešitelný problém

Příspěvek od xerxes »

chtělo by to,vyčistit klapku znova ji nastavit +nove teplotni čidlo pro jistotu

Uživatelský avatar
mawer1ck
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 27.02.2011 18:51

Re: 1,6 sr - nepravidelný chod motor , cukání - nevyřešitelný problém

Příspěvek od mawer1ck »

Zdarec, tak jsem vyčistil klapku a je klid :D ,.. teď má akorát o něco málo vyšší volnoběh za studena ale pak se to po chvilce srovná, jinak to už drží :) ..

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: 1,6 sr - nepravidelný chod motor , cukání - nevyřešitelný problém

Příspěvek od Doctor Driver »

No ještě aby neměl motor za studena vyšší otáčky, když obohacuje přes tu klapku směs :)
Mě motor u V6 vylítne vždycky za studena tak na 1100 ot. a než zavřu vrata od garáže, tak se krásně srovná na svých 700 ot. nebo kolik to má mít. (jen pro zajímavost)
VW Golf IV V6 4_MOTION

maguli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 18.12.2010 23:19

Re: 1,6 sr - nepravidelný chod motor , cukání - nevyřešitelný problém

Příspěvek od maguli »

Ahoj. Mě to děla to stejny, co tady popisuje zakladatel tema ale ja mam auto přestavěny na LPG. nicmeně mi to děla jak na benzin tak i na plyn, i když u toho plynu se to projevuje daleko vic. Tak jsem zvědavy jestli se to vyřeši a jak.

Patrik Smilek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 18.02.2014 11:10

Re: 1,6 sr - nepravidelný chod motor , cukání - nevyřešitelný problém

Příspěvek od Patrik Smilek »

Zdravím pánové ma golfa 4 1.6 74 kW a mám občas nepravidelný volnobeh v rozmezí 700 az 850 a klabku jsem nechal vyčistit a nastavit hodnoty jak maji byt a ještě jsem kupoval lamdasondu u svudu na vyfuk nevi nekdo kde je chyba a kdyz nekde jedu tak je tam trochu prodleva nez akceleruje díky za radu(asi koupit novou klapku a bude po problémech)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“