Nezahřívá se!!!!!! Passat 2011 2,0TDI 140k

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Nezahřívá se!!!!!! Passat 2011 2,0TDI 140k

Příspěvek od KJirka »

Auto je v záruce a už byl vyměněn termostat. Prý mu ale nic nebylo. Podle autor.servisu je vše v pořádku a na diagnostice žádná chyba.
Napadá vás nějaké řešení?
Díky.[/quote]

přeskočím komentáře kolegů, kteří se, řek bych, trefují do černýho a odpovím na tvoji krátkou poslední otázku. Jestli nepomohla výměna termostatu, zkus vyměnit servis. Protože jestli si už autorizák neporadí s tak fatální závadou, už nevím, co jednoduššího by tam chtěli "opravovat". Jestli ti pak ještě tvrděj, že to je v pořádku, tak to je vysloveně na pěst. Znovu a znovu mě čtení příběhů VW fóra utvrzuje v názoru, jezdit na servis do SRN. Fakt nemám slov :roll:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Kami3120
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1515
Registrován: 04.09.2010 19:52
Bydliště: Praha

Re: Nezahřívá se!!!!!! Passat 2011 2,0TDI 140k

Příspěvek od Kami3120 »

Jirka. píše:
Kami3120 píše:Ale jsme tu dva s totoznym autem co maji diky tomuto problemu nove termostaty a problem polracuje takze opravdu bure chyba jinde ja to vidim na cidlo teploty. Vodu asi pousti brzy do chladice zkusim vypozorovat pripadne vymenit cidlo.
Čidlo teploty snímá teplotu, vodu nikam nepouští, to dělá termostat. Ale je možné že to čidlo snímá teplotu špatně, tzn. teploměr pak ukazuje 50 stupnů i když teplota je ve skutečnosti 90. Tj postup jak psal regjurm, když po 2 km bude chladič zahřátý tak je vadný termostat, to samé zkontrolovat třeba po 10 km než ručička vyleze na 90, pokud bude chladič teplý tak je to čidlem, a pokud nebude tak se ten motor opravdu nestačil zahřát

Diky za rady, zkusim vypozorovat. Kazda rada dobra. Kazdopadne bych řekl ze ta voda fakticky ma nižší teplotu i realne. Protoze pokud je problém s kolisanim teploty tak se drzi i teplota oleje cca okolo 70C coz asi souvisi i kdyz nejsem mechanik...?

Jirko a tech servisu co si nevedi rady je bohuzel vice.. :-/

RadecV
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 17.08.2011 11:35
Bydliště: Brno

Re: Nezahřívá se!!!!!! Passat 2011 2,0TDI 140k

Příspěvek od RadecV »

jak se to chová když najedete delší vzdálenost? 100 a více km? taky jsou problémy s kolísáním teploty?
zatím jsem četl že najedete tak 10 km.
jen se ptám :-)

transferr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 03.01.2012 15:46

Re: Nezahřívá se!!!!!! Passat 2011 2,0TDI 140k

Příspěvek od transferr »

Diky za rady, zkusim vypozorovat. Kazda rada dobra. Kazdopadne bych řekl ze ta voda fakticky ma nižší teplotu i realne. Protoze pokud je problém s kolisanim teploty tak se drzi i teplota oleje cca okolo 70C coz asi souvisi i kdyz nejsem mechanik...?

Jirko a tech servisu co si nevedi rady je bohuzel vice.. :-/[/quote]

JJ, přesně tak. Mám to hodně podobně.
Passat 3C Variant 2010 2,0 TDI CR 170k CBBB Highline

transferr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 03.01.2012 15:46

Re: Nezahřívá se!!!!!! Passat 2011 2,0TDI 140k

Příspěvek od transferr »

RadecV píše:jak se to chová když najedete delší vzdálenost? 100 a více km? taky jsou problémy s kolísáním teploty?
zatím jsem četl že najedete tak 10 km.
jen se ptám :-)
Při trasách 20 a více km se auto zahřeje a pak teplotu drží. Kolísání je jen u teploty oleje která je cca mezi 90-105 stupni, to je ale úplně normální.
Jinak těch cca 9-10km je standardní a nejčastější vzdálenost. Minulý rok v zimě když byly 20ti stupňové mrazy jsem vodu zahřál na 90 bez problému za 6-7 km..........
Passat 3C Variant 2010 2,0 TDI CR 170k CBBB Highline

Uživatelský avatar
patrikrs
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1446
Registrován: 24.02.2008 22:22
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nezahřívá se!!!!!! Passat 2011 2,0TDI 140k

Příspěvek od patrikrs »

Já měl stejný problém 2007/2,0/103 a DSG
V chladnějším počasí problém zahřát, termostat jsem si měnil sám a nepomohlo. Platilo na to jen ručně podřazovat a 90° bylo hned, chce to prostě otáčky kolem 2000. Ve městě kde byla křižovatka na každém kroku to bylo malinko lepší

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Nezahřívá se!!!!!! Passat 2011 2,0TDI 140k

Příspěvek od KJirka »

Jedna věc ovšem je, že když se to zahřívá pomaleji, protože se motor plouží v nízkých otáčkách, asi to nelze z logiky věci považovat za vadu. Kamna taky nepujdeš reklamovat, že je ti u nich zima, když málo přikládáš. Tady je ale řeč nejen o extrémně pomalým zahřátí, ale především o kolísání teploty. To ale rozhodně normální už není. Takže není-li to termostat, musí to být závada elektronická.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Kami3120
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1515
Registrován: 04.09.2010 19:52
Bydliště: Praha

Re: Nezahřívá se!!!!!! Passat 2011 2,0TDI 140k

Příspěvek od Kami3120 »

A co se týká delších tras- jel jsem z Itálie do Německa, teplota se jednou zahřála a držela celou cestu. V Německu na nákupy odpočinout... po dvou hodinách pokračování do CZ voda měla při nastartování 50C a celou cestu kolísala až v Praze se dohřála... Myslel jsem že mě trefí, venkovní teplota cca 10C. No a i co se týká trasy Mníšek p.Brdy - Praha cca 40km. občas se dohřeje opravdu až v městském provozu. :negative: :zzz:

Ale v servisu žádnou chybu nenašli, auto je prý ve skvělé kondici... :thanks: :fool: Což ano je, ale tenhle jev mě s..

Uživatelský avatar
Kami3120
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1515
Registrován: 04.09.2010 19:52
Bydliště: Praha

Re: Nezahřívá se!!!!!! Passat 2011 2,0TDI 140k

Příspěvek od Kami3120 »

KJirka píše:Jedna věc ovšem je, že když se to zahřívá pomaleji, protože se motor plouží v nízkých otáčkách, asi to nelze z logiky věci považovat za vadu. Kamna taky nepujdeš reklamovat, že je ti u nich zima, když málo přikládáš. Tady je ale řeč nejen o extrémně pomalým zahřátí, ale především o kolísání teploty. To ale rozhodně normální už není. Takže není-li to termostat, musí to být závada elektronická.

Jak jsi na tom ty se zahříváním když jedeš s DSG v režimu D? Máš sice novější motor, ale totožný.. Třeba tě to kolísání teprve čeká... :D :pleasantry: Každopádně ohřeje se ti během kolika minut nebo km?

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Nezahřívá se!!!!!! Passat 2011 2,0TDI 140k

Příspěvek od Jirka. »

Já teda myslim že DSG by na to až takový vliv mít nemělo, sice drží nižší otáčky ale zase se ta převodovka zahřívá a přes výměník olej-voda prakticky tu vodu dohřívá takže se to +- vyrovnává.
Hlavně pokud ta teplota vodyskokově kolísá, tak jí musí logicky něco ochlazovat ne že by se nestačila zahřát
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
Kami3120
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1515
Registrován: 04.09.2010 19:52
Bydliště: Praha

Re: Nezahřívá se!!!!!! Passat 2011 2,0TDI 140k

Příspěvek od Kami3120 »

Já bych řekl, že jde neprohřáta brzy do chladiče a to ji schlazuje a termostat nezvládá dohřát, ale to je jen můj názor.. Není nějaký háček u výměny termostatu který třeba při výměně technik mohl ošulit? Technicky do toho nevidím, ale například po 10kilometerch jízdy rychlosti 120kmh jedu z táhlého kopce třeba 90kmh (od Cukráku na Zbraslav) a voda na kopci měla třeba 70 tak cestou dolu ma 60... To je kopec dlouhý 7km.. :D Tak nevim no..

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Nezahřívá se!!!!!! Passat 2011 2,0TDI 140k

Příspěvek od Jirka. »

Termostat je zařízení které zabranuje vodě aby šla neprohřátá do chladiče. Termostat se otevře a vodu pustí až při teplotě cca 88 stupnů.
PS. termostat můžete vyzkoušet uvařit v hrnci na sporáku, manželka bude mít radost:)
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
Kami3120
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1515
Registrován: 04.09.2010 19:52
Bydliště: Praha

Re: Nezahřívá se!!!!!! Passat 2011 2,0TDI 140k

Příspěvek od Kami3120 »

Jak myslis uvarit v hrnci? Takove vareni by me bavilo :D ale myslis ze vim jak ho vibec najit v motoru? :) kazdopadne voda nezahrata po dvou km a hadice do chl.tepla..

Uživatelský avatar
Kami3120
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1515
Registrován: 04.09.2010 19:52
Bydliště: Praha

Re: Nezahřívá se!!!!!! Passat 2011 2,0TDI 140k

Příspěvek od Kami3120 »

Takze v otresnem prazskem provozu a zacpe se bez problemu ohreje. Tepla voda do chladice jde behem kratke jizdy kdy ukazatel na budikach jeste ani neposkocil. Chladic uz je teply a jeste upresnim klimatizace mam vypnutou pokud to neco ovlivnuje..?

regjurm
Člen klubu
Příspěvky: 47
Registrován: 13.02.2011 09:41
Bydliště: Moravskoslezký kraj

Re: Nezahřívá se!!!!!! Passat 2011 2,0TDI 140k

Příspěvek od regjurm »

Takze v otresnem prazskem provozu a zacpe se bez problemu ohreje. Tepla voda do chladice jde behem kratke jizdy kdy ukazatel na budikach jeste ani neposkocil. Chladic uz je teply a jeste upresnim klimatizace mam vypnutou pokud to neco ovlivnuje..?
To je další indicie ukazující na termostat.Pokud termostat propouští nedostatečně ohřátou vodu do chladiče a auto stojí nebo jen popojíždí,chladičem neproudí vzduch a tudíž prakticky nechladí.

Klima na to nemá vliv,nebo úplně zanedbatelný,rychlost ohřevu vody spíše ovliňuje zapnuté topení.Já když je pod 10°c tak mám topení stáhlé na "LO",aby motor dosáhl rychleji provozní teploty.Jezdím taky cca 13 km do zaměstnání a s topením to trvá o poznání déle něž dosáhnu 90°C
VW PASSAT VARIANT,COMFORT LINE, BUSINESS 01/2008 BKP

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“