GTI - palivo

Benzínové agrégáty

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
pítr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 22.04.2008 18:29

GTI - palivo

Příspěvek od pítr »

Zdravím všechny, pročetl jsem toho na téma benzin tunu, ale stejně z toho nejsem úplně moudrej. Mám auto 2 měsíce, tankuju jen 100oktanovej benzín a pořád si nejsem jistej, že dělám dobře. Neleju to tam kvůli výkonu, ale protože si myslím, že tam jsou nejlepší aditiva, je bez biosložky a celkově dělá motoru dobře. Ale... není mi jasné, proč jsem několikrát četl, že tyhle benzíny jsou jen pro motory s vysokým kompresním poměrem a můj má jen 9,8:1. Co to znamená? Může mi to prosím někdo vysvětlit? Jestli k tomu má někdo ještě jinej komentář, sem s ním.

Díky díky
Golf 7 R 2016
Golf 7 GTI 2013

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: GTI MK7 palivo

Příspěvek od Bofors »

vysoký oktan. číslo= vysoká odolnost benzinu proti samozápalu (detonačnímu spalování, klepání motoru) tzn. zapálení směsi dřív než jiskrou svíčky. motor s vysokým kompresním poměrem= víc směs při kompresi stlačí, zahřeje a ta je náchylnější k samozápalu. dnešní motory maj čidlo na klepání, které upraví předstih a tak tenhle problém znamená v podstatě jen snížení výkonu a ne životnosti jako dřív. skrátka, lej tam to co je psaný ( já BA 95) a vyšší je v podstatě zbytečný- placebo. tankuj na značkový benzince a neřeš. přeplňovaný benzinový motory mají zpravidla nižší organický kompresní poměr, protože přeplněním válce tlakem z turba se výsledný tlak v kompresi zvyšuje a na rozdíl od nafty to u benzinu nejde teoreticky donekonečna.
VW Golf VII 1,4 TSI

komar_
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 29.03.2013 15:08

Re: GTI MK7 palivo

Příspěvek od komar_ »

Taky jsem chtěl dopřát novému autu jen to nejlepší tak jsem zjišťoval, jestli benzín s vyšším oktanovým číslem něčemu pomůže. Existuje skupina lidí, která nedá na vysokooktanové benzíny dopoustit (argumentují tišším chodem, nárůstem výkonu, nižší spotřebou, pročištěním motoru etc.). Při přebírání auta jsem se tedy na to ptal prodejce a ten mě ujišťoval ať určitě tankuju předepsanou 95ku, že jsou na to nové motory vylaďené a spíš naopak použití benzínu s vyšším oktanovým číslem bude na škodu. Stejně mi to ale nedalo, natankoval jsem teď nedávno jednu nádrž BA98 a přijde mi, že to skutečně nebylo ono. Auto bylo naopak subjektivně "línější" a spotřeba mi šla o litr nahoru. Takže jsem zpátky na BA95 a neřeším.

Mnohem větší rozdíl cítím, jestli natankuju BA95 u nás nebo BA95 v Rakousku (s čímž může být taky spojena obecná obliba Vervy100 od benziny, protože se jako jedna z mála - možná jediná? - dováží z Rakouska). Takže suma sumárum souhlas s Boforsem - tankovat co je předepsáno, ale pokud možno kvalitní benzín (u nás jde olivnit snad jen tankováním na značkové benzínce a někde, kde je aspoň trochu provoz a benzín tam nestojí v tanku měsíc).

Každopádně nové GTI má tuším předepsáno BA98 (ale to ti jednodušše návod/víčko nádrže potvrdí/vyvrátí) :wink:
Passat B8, TSI 2.0 162kW
exGolf VII, TSI 1.2 77kW

Uživatelský avatar
pítr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 22.04.2008 18:29

Re: GTI MK7 palivo

Příspěvek od pítr »

Díky za vysvětlení a názory na věc. Až vyjedu nádrž, tak tam naleju nějakou chutnou 95ku. Protože celou dobu jezdím jen na 100, tak jsem zvědav, jestli se to nějak projeví. Na víčku nádrže je napsáno 95okt min, tak uvidím. Dám vědět výsledek.

Mějte se a ještě jednou díky
Golf 7 R 2016
Golf 7 GTI 2013

tomasgti
Pilot
Pilot
Příspěvky: 704
Registrován: 17.10.2010 22:28

Re: GTI MK7 palivo

Příspěvek od tomasgti »

Já na bývalém GTI (BWA) jsem měl na nádrži taky 95 min ale v TP 98 tak mrkni spíš do techničáku. Podle mě by ale motory z řady EA888 měly být konstruovány už na 95oktan, otázka jak je to u sportovnějšího motoru 2.0 TSI. Ale vyšším oktanem, podle mě nic zkazit nemůžeš. Jinak gratuluji k G7 GTI a kdyby si založil thread a nějaké info, bylo by to super :))) :good:
Pirelli edition

Uživatelský avatar
pítr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 22.04.2008 18:29

Re: GTI MK7 palivo

Příspěvek od pítr »

Díky za gratulaci. Udělal jsem si na starý kolena radost. Před pár lety jsem si řekl, že už nebudu blbnout a místo GTIček, VR6tek atd, který mě stály všechen čas i peníze, už budu mít jen normální auta (Passat, Touareg). Jenže letos na jaře jsem se přimotal k objednávání aut do firmy a z obrazovky na mě vyskočilo nové GTI. Něco se ve mě hnulo a za 2 dny jsem ho šel objednat. Jsem rád, že jsem to udělal, protože jsem z něj nadšenej a přináší mi přesně to, co jsem od něj čekal - radost z každé jízdy:) Nebudu už nic ladit, ale jenom se vozit. Ani jsem ještě neudělal žádný pěkný fotky, jen pár mobilem, tak sem dám aspoň jednu z nich.
Přílohy
IMG_18091.jpg
Golf 7 R 2016
Golf 7 GTI 2013

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: GTI MK7 palivo

Příspěvek od Pantani »

No tak zrovna tahle fotka je dost dobrá. O víkendu jsem viděl bílé GTI se stejnýma kolama a líbilo se moc! Jen bylo 5ti dvířko. Motor už má hutnější zvuk, než na kterej jsem zvyklej, ale ještě neprdí a nepokašlává, to dělá až eRko :-)
Tady je nějaký článek k palivům, třeba to někomu poslouží.
Já to dělám tak, že čerpám N95 na prověřený benzince a občas tam naleju úplně plnou nádrž OMV 100 - vyloženě na občasný pročištění. Ale jedno dodržuju: jezdím jen na slušný benzínky, žádný noname X, nestojí to za to, už jsem totiž taky jednou natankoval marmeládu...
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

tomasgti
Pilot
Pilot
Příspěvky: 704
Registrován: 17.10.2010 22:28

Re: GTI MK7 palivo

Příspěvek od tomasgti »

no krasavec :) ta černá mu moc sluší... a to je paket "performance" nebo normál gti? Neláká tě úprava ŘJ dle mě VII GTI mají již v sérii k04 turbo a tam se lze pouze SW dostat na moc pěkné hodnoty :) Němečtí úpravci to mají již v portfoliu... http://www.abt-sportsline.de/vw-tuning/ ... ortechnik/" onclick="window.open(this.href);return false;
Pirelli edition

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: GTI MK7 palivo

Příspěvek od Pantani »

Přes 2000 Euro?? trošku dost... :-(
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
pítr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 22.04.2008 18:29

Re: GTI MK7 palivo

Příspěvek od pítr »

To fakt není úplně laciný, ale i kdyby bylo, tak já s tím nic dělat nechci. Je to sice obyč GTI, ale já jsem spokojenej. Než jsem to objednal, tak jsem si udělal konfiguraci na základě Performance plus výbava a byl jsem skoro na 900tis.. A to už je za Golfa, i když je to moje srdeční záležitost, hodně:) Takže jsem se hodil do klidu a koupil tohle. Je tam navíc oproti základu jen barva, kola, bixenony, mlhovky a stejně to není uplně levný :D . Pětidvířko se mi nikdy nelíbilo, protože auto pak má úplně jinou linii. Ty dveře a příčka v okně to tak nějak ,,odsportovní"(samozřejmě je to jen můj subjektivní pohled), takže to jsem připlácet nemusel.

Jinak k tomu benzinu - už mám jen půl nádrže, takže počítám, že přes víkend vysuším a naleju 95ku. Jestli nepoznám rozdíl v jízdě ani spotřebě, tak budu dělat jako Pantani a 100kou jen čas od času čistit.

Jinak díky za pochvalu auta:))
Golf 7 R 2016
Golf 7 GTI 2013

Uživatelský avatar
Honza_L
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 30.09.2007 22:15

Re: GTI MK7 palivo

Příspěvek od Honza_L »

Do GTI tankuju od samého začátku Maxxmotion 100 u OMV. Ostatnímu palivu v ČR bohužel nedůvěřuji. Myslím si, že rozdíl je znát na spotřebě i výkonu a mám také klid v duši. Po natankování Formula 100 u Shellu v Rakousku to pocitově bylo lepší.

Uživatelský avatar
Killer2142
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 17.03.2009 15:44
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: GTI MK7 palivo

Příspěvek od Killer2142 »

Tak jsem se sem přimotal a alespoň jsem se dozvěděl, zda má cenu do nového 2.0 Tsi 162kw tankovat předražené 100 oktanové benzíny nebo ne.
Tento týden mám ve výrobě a teď mě neukamenujte, Octávku 3 RS kombi a příští týden už bude dovezena, tak abych věděl co tam případně lít a co ne.

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: GTI MK7 palivo

Příspěvek od Bofors »

nikdo tě kamenovat nebude, O III RS je pecka. nezbývá než popřát mnoho šťastných kilometrů a zábavy za volantem :drinks:
VW Golf VII 1,4 TSI

komar_
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 29.03.2013 15:08

Re: GTI MK7 palivo

Příspěvek od komar_ »

Tak tak, nikdo tě kamenovat nebude :wink: Navíc ta cena RS je fakt nepřekonatelná (osobně si myslím, že ho brzo musí zdražit). Jestli mi vybavený Golf vycházel vždycky levněji než shodně vybavená O3 tak vybavené GTI (rozdíl 15t na 18" kolech, to jako fakt?) má cenovku úplně jinde... Můžu se zeptat, kolik % dolů si ještě od prodejce dostal?

Tak jako tak gratulace k novému vozítku, špatná volba to rozhodně není :twisted:
Passat B8, TSI 2.0 162kW
exGolf VII, TSI 1.2 77kW

Uživatelský avatar
Killer2142
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 17.03.2009 15:44
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: GTI MK7 palivo

Příspěvek od Killer2142 »

Pokud je ta otázka na mě ohledně ceny tak níže posílám i výbavu aby jste věděli čeho se cena týká.

Základ:
Motor: 2.0Tsi
Převodovka: 6° DSG
Karoserie: kombi
Barva: modrá race
Kufr v elektrice
Dešťový senzor
Bi-xenony
Tempomat

Mimořádná výbava:
Ochrana podvozku proti kamenum
Osvetlení prostoru pro nohy vpredu i vzadu
SIMPLY CLEVER výbava
Chrom Paket ozdobné lišty a tesnení oken v chromu
Potah sedadel – Kuže (bočnice jsou v kůži - celo kůži jsem nechtěl)
Rezervní kolo (dojezdové), zvedák vozu, klíc na kola
PARKING ASSISTANT – parkovací senzory vzadu
PERFORMANCE MODE SELECTION – volba jízdního profilu
Multifunkční volant s ovládáním rádia a telefonu + pádla pod volantem
SUNSET
Komfortní telefonování s hlasovým ovládáním
SOUND SYSTEM CANTON (8 reproduktoru, centrální reproduktor, externí zesilovac, subwoofer)
mezipodlahu v zavazadlovém prostoru
Infotainment rádio Bolero
Alarm s hlídáním vnitrního prostoru,zálohovanou sirénou, náklonovým cidlem a dálkovým ovládáním
centrálního zamykání
Prodloužená záruka na 4 roky
Kola z lehkých slitin GEMINI 7,5J x 18
Strešní nosic – stríbrný

Celková cena s DPH: 797 000,-

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzín“