Spokojenost s motorem 2.0 TDI 103kw BKP

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
Stranix
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 14.08.2013 12:48

Re: Spokojenost s motorem 2.0 TDI 103kw BKP

Příspěvek od Stranix »

Super, díky za názor. Když to tak vezmu, tak vadné vstřiky se mění v rámci svolávačky, hlavy (hypoteticky) od 07 nepraskají, pohon olejového čerpadla má na h***o jak BMP tak BKP.. A BKP nemá DPF.. není to nakonec ještě lepší volba? :D Né, dělám si pr**l, zase tolik tomu nerozumím.. Ale za úvahu to stojí ne?

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Spokojenost s motorem 2.0 TDI 103kw BKP

Příspěvek od ppfox »

tak nějak si to pěkně shrnul a rozhodnout se musíš sám 8)
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
TomB
Pilot
Pilot
Příspěvky: 872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Spokojenost s motorem 2.0 TDI 103kw BKP

Příspěvek od TomB »

KJirka píše:hoši a to se bavíte jen o těch zcela nepodstatných a nejméně důležitých věcech. Auta těchto ročníků v sobě ukrývají ještě další, netušená překvapení.
jak se to vezme, ale máš pravdu v tom, že jsou i další problémy viz. dále.
Já mám 8V, kde původní úvaha byla, že základ je 1,9 96 kW AVF a bude to OK. Teď po třech letech konečně můžu říct, že se to tomu klasickýmu dieselu blíží.
Ono toho bylo o těchto motorech napsáno hodně (BMP, BKP). Já se rozhodoval v době, kdy odcházely trysky PPD a nebylo řešení, proto jsem volil Bosch. 8V hlava taky nepraská. DPF byl takový "bonus" o který nikdo nestál.
Ale ani dnes si nejsem úplně jist, co vybrat, i když k tomu člověk přidá 2,0 CR (do 2011), protože je to stále malé DPF, stejně jak u toho prvního 8V, jen to má 16V hlavu, vyřešené olejové čerpadlo a další drobnosti.
Pokud si člověk nechce koupit funglovku se zárukou, tak je to těžkej výběr.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Spokojenost s motorem 2.0 TDI 103kw BKP

Příspěvek od KJirka »

víceventilový hlavy praskaj i u spousty jiných značek, ale to tady asi nikoho moc neuklidní. Svýho času to bylo u VW hlavně z důvodu porézního materiálu hlav. Dneska už ty 16ti ventilový koncernový makovice nepraskaj.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

alesalesales
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 23.08.2013 15:04

Re: Spokojenost s motorem 2.0 TDI 103kw BKP

Příspěvek od alesalesales »

Mám uplně to same automat a všechno v pohodě a to stým autem jezdim pořád dálkově a dá se říct dost rychle a plně obsazený jezdím po cele republice od Košic až po Ustí rychle myslím nad 200 a motor šlape perfektně akorát mi tam poslední 2 týdny když jsem přidal šel z pravé strany zvuk jako když někdo zafouká do trubky no a v neděli to přestalo ale zas mi to napsalo STOP TLAK OLEJE VYPNĚTE MOTOR tak odtah z Brna 4000 plus výměna ozubení na klikové hřideli plus rozvody ozubeni na vyvažovací kladce atd.atd. tak že ten zvuk co jsem mu sice věnoval pozornost ale nebyl jsem s tým v servisu vyjde na dost draho to jsem myslel že to bude dělat nějaky zvuk z nasavání přes plasty no a nebyl.Takže jaké je ponaučení každý podezřely zvuk okamžitě do servisu.A takové zanedbáni se mi vymstilo už podruhe před tím jsem měl vectru 2 týdny mi startovala až na podruhe pak mě stála oprava 16000 kč.Takže jinak auto perfektní nemám žadné vyhrady max. spokojenost prostorově i motorově.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Spokojenost s motorem 2.0 TDI 103kw BKP

Příspěvek od KJirka »

error
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Drobek.ales
Člen klubu
Příspěvky: 47
Registrován: 02.06.2013 08:50
Bydliště: Cheb

Re: Spokojenost s motorem 2.0 TDI 103kw BKP

Příspěvek od Drobek.ales »

Ahoj,jak zjistím podle VINu jaký tam mám vstřiky? Mám 12/2007 - 103kW,BMP. Díky.

Uživatelský avatar
TomB
Pilot
Pilot
Příspěvky: 872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Spokojenost s motorem 2.0 TDI 103kw BKP

Příspěvek od TomB »

Drobek.ales píše:Ahoj,jak zjistím podle VINu jaký tam mám vstřiky? Mám 12/2007 - 103kW,BMP. Díky.
Záleží, jestli chceš konkrétní číslo, pak podle VINu v ETCE, anebo ti stačí info, že máš Bosch Pumpe-Düsse.

Uživatelský avatar
Drobek.ales
Člen klubu
Příspěvky: 47
Registrován: 02.06.2013 08:50
Bydliště: Cheb

Re: Spokojenost s motorem 2.0 TDI 103kw BKP

Příspěvek od Drobek.ales »

Tak jsem volal do servisu a podle VINu nárok nemám. Škoda,mám je v háji,tak by se mi to hodilo. Nojo,já si koupit trpajzlika na zahradu,tak mi při mým štěstí do rána vyroste. :?

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Spokojenost s motorem 2.0 TDI 103kw BKP

Příspěvek od KJirka »

tak říkals, že ten tvůj synovec je sehnal z nějaký totálky, ne ? To je celkem velká klika, takže s těma trpaslíkama to nebude zase tak žhavý. :D
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Drobek.ales
Člen klubu
Příspěvky: 47
Registrován: 02.06.2013 08:50
Bydliště: Cheb

Re: Spokojenost s motorem 2.0 TDI 103kw BKP

Příspěvek od Drobek.ales »

:yahoo: Jo to jo,klika to je,ale už je to dlouhý,rád už bych měl auto v cajku ať jsou základní věci hotový a já si můžu už konečně v klidu hrát s takovejma těma kosmetickejma pitomůstkama,co už děláš jen tak protože tě to baví a chceš mít to auto hezký. Nemyslím tím teda mračítka a takový ptákoviny,nato jsem už starej a hlavně z toho nehodlám dělat "cikánskou maringotku",to ani náhodou. :yahoo:

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Spokojenost s motorem 2.0 TDI 103kw BKP

Příspěvek od KJirka »

chlap není nikdy starej. To jenom ženský :laugh:
Naposledy upravil(a) KJirka dne 10.09.2013 07:55, celkem upraveno 1 x.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
florishon3C
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 04.05.2010 23:18
Bydliště: Kamenica
Kontaktovat uživatele:

Re: Spokojenost s motorem 2.0 TDI 103kw BKP

Příspěvek od florishon3C »

ja mam BKP a mam uz 365500 a spokojny. pred mesiacom mi na zvolavacku menili vstreky zadara. inac som nemil 3 ale ostatne je vsetko origo!

Uživatelský avatar
Drobek.ales
Člen klubu
Příspěvky: 47
Registrován: 02.06.2013 08:50
Bydliště: Cheb

Re: Spokojenost s motorem 2.0 TDI 103kw BKP

Příspěvek od Drobek.ales »

:yahoo: Tak příští týden o víkendu vezu auto synovcovi a budou se konečně měnit ty vstřiky,sice to trvalo,ale dřív neměl čas. Vyjdou mě na 2000/ks,což je si myslím pěkný,a rovnou mi i skoukne ty vyvažováky,tak jsem zvědavej jak to dopadne a hlavně kam až se vyšplhá cena. Pokud bude pak auto jezdit tak jak má,tak jsem se rozhodl že do čipu nepůjdu,na to co najezdím mi to přijde i zbytečný. Zatím ahoj,pak písnu jak to dopadlo. :yahoo:

Uživatelský avatar
svanco
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2295
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OpavWa
Kontaktovat uživatele:

Re: Spokojenost s motorem 2.0 TDI 103kw BKP

Příspěvek od svanco »

Použité PD je škoda času a vyhozene peníze

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“