BRZDY, SYČENÍ: po uvolnění brzdového pedálu je slyšet syčení

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Peposu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 297
Registrován: 04.12.2007 07:35
Bydliště: Praha 11

Re: BRZDY, SYČENÍ: po uvolnění brzdového pedálu je slyšet sy

Příspěvek od Peposu »

Ahojte , tak ja uz sicim skoro rok a pul , a zatim se to nezhorsilo i to horsi brzdeni , ale brzdi to , sice ne tak krecovite jako pred sycenim , ale jde to.

Hlavne jsme zjistil ze to zacalo sycet az potom co jsme vymenil kotouce s destickami, asi to vraceni brzdovych valecku v celistech ten tlak ktery vytvorily vtrhnul do brzd. posilovace a tam to trhlo tu blenku na pedalu. :-(

ale hlavne dotaz uz to chci konecne taky vymenit , ale dotaz je mozne ze by tam pasoval posilovac z benzinu VR6??? mam 1.9 TDI diky za radu
Neplacte ja se vratim

Julinaa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 30.09.2009 23:07
Bydliště: " HRADUBICE " konec D11

Re: BRZDY, SYČENÍ: po uvolnění brzdového pedálu je slyšet sy

Příspěvek od Julinaa »

Tak náš prcek syčí už 2,5 roku.Mě pedál syčel asi jenom jednou nebo dvakrát,zato manželka syčí skoro každou jízdu co řídí.Nevím jak to dělá,ale jediné logické vysvětlení je,že měří skoro o 20 cm méně a prostě šlape na pedál pod jiným úhlem a to se pedálu prostě nelíbí.Ale já ať se snažím všelijak,tak nezasyčím.Ona když po uvolnění brzdy začala syčet,tak stačilo pedál nepatrně stlačit cca 1 cm a syčení přestalo.Někdy dokáže zasyčet třeba 2x během 3KM,ale já zasyčím 1x za 20 000 KM.Nevím v čem je problém,ale hlavu mi to už neláme.

Uživatelský avatar
ony...
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 01.06.2010 08:50

Re: BRZDY, SYČENÍ: po uvolnění brzdového pedálu je slyšet syčení

Příspěvek od ony... »

Zdravím, mám podobný problém a tohle mi přislo jako nejvhodnější místo na vyřešení. Asi před rokem se parkrát stalo že se občas brzdovej pedál propad až na zem. Tak se to nechalo odvzdušnit. Po odvzdušnění to začalo syčet z pod palubky, brzdilo to hůř, ale brzdilo a pedál se nepropadal. Teď cca po roce ježdění a neustálého syčení si začal pedál dělat co chtěl. Věčinou byl tvrdej jako kamen, že se nedal ušlápnout a občas šel až na podlahu a vubec to nebrzdilo. mechanik vyměnil posilovač i vakuovou pumpu. Syčí to pořád a brzdí to jenom na 3-4 šlápnutí. Potom jde pedál zas na podlahu bez brzdného účinku. Ze syčenim je spojen i úbytek výkonu. Turbo začlo talčit až nad 2000t. Teď po výměně posilovače a vakuové pumpy je lehkej náznak turba až nad 3t.

Děkuju za všechny rady a postřehy. Motor 1.9 tdi AFN

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: BRZDY, SYČENÍ: po uvolnění brzdového pedálu je slyšet syčení

Příspěvek od vilik »

Kód: Vybrat vše

Ze syčenim je spojen i úbytek výkonu.
Evidentně ti někde utíká podtlak, který je nutný k regulaci turba. Zkontroluj potrubí od vakuovky k posilovači a dále přes ventil N75 až k baňce turba. Při montáži vakuovky a posilovače se mohlo poškodit. Zrovna tak samotnou baňku.
Propadání-nepropadání pedálu je samostatná kategorie typu maratonu. Jsou popsány případy, bohužel mezi ně patřím i já, kdy ani po několika násobném odvzdušnění nebyl výsledek. Já osobně udělal cca 8 odvzdušňovacích koleček přes VAG bez valného výsledku. Zkusil jsem kdejakou bejkárnu, co jsem našel na internetu a výsledek ve vesmíru. I když v posledních dvou dnes jsou trochu náznaky na zlepšení. To je výsledek taky jedné z bejkáren. Nechat to uzrát, ono to odejde samo. Ale ta nejistota, jestli to zabrzdí a nebo ne je hrozná. :?
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

J.A.Y.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 10.07.2013 21:48
Bydliště: Teplice nad Metují

Re: BRZDY, SYČENÍ: po uvolnění brzdového pedálu je slyšet sy

Příspěvek od J.A.Y. »

Julinaa píše:Tak náš prcek syčí už 2,5 roku.Mě pedál syčel asi jenom jednou nebo dvakrát,zato manželka syčí skoro každou jízdu co řídí.Nevím jak to dělá,ale jediné logické vysvětlení je,že měří skoro o 20 cm méně a prostě šlape na pedál pod jiným úhlem a to se pedálu prostě nelíbí.Ale já ať se snažím všelijak,tak nezasyčím.Ona když po uvolnění brzdy začala syčet,tak stačilo pedál nepatrně stlačit cca 1 cm a syčení přestalo.Někdy dokáže zasyčet třeba 2x během 3KM,ale já zasyčím 1x za 20 000 KM.Nevím v čem je problém,ale hlavu mi to už neláme.
já úplně malej nejsem a dělá mně to taky. Stačí ťuknout do pedálu a přestane. Chystám se na to, kdesi jinde na interfernetu jsem vyčet o vrácení těsnění na svý místo, jen není čas :(
Sharan I 98 1,9, trošku zanedbanej, ale náš ;)
Sharan III 2013 2,0

Uživatelský avatar
jardahes
Řidič
Řidič
Příspěvky: 194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Holýšov - Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, SYČENÍ: po uvolnění brzdového pedálu je slyšet syčení

Příspěvek od jardahes »

tak jsem začal taky syčet :-( co se blížím k té třístovce 293 000 km nějak se to začíná postupně sypat, od 165 000 co jsem ho koupil v poho a letos furt něco.
Jarda

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: BRZDY, SYČENÍ: po uvolnění brzdového pedálu je slyšet syčení

Příspěvek od kubenec »

vilik píše:

Kód: Vybrat vše

Ze syčenim je spojen i úbytek výkonu.
To se mi taky deje, ale nesici to. Nekdy to auto lita jak svina a brzdi na tuknuti. Jindy se vlece a ja musim durazneji na pedal. Muze to byt ten podtlak taky?

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

Julinaa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 30.09.2009 23:07
Bydliště: " HRADUBICE " konec D11

Re: BRZDY, SYČENÍ: po uvolnění brzdového pedálu je slyšet syčení

Příspěvek od Julinaa »

Tak já už nesyčel 1.5 roku,maželka syčí skoro každou jízdu.Vliv na výkon to nemá,vliv na propadání pedálu taky ne,vliv na brzdný účinek to taky nemá.
Syčení jde nejspíš od pedálu.Neřeším to,asi tam máme někde hada nebo co :)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“