zimní disky a pneu na tigouše

2007 - 20..

Moderátor: jets

Odpovědět
jarod78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 08.01.2009 18:53

Re: Tip na zimní pneu

Příspěvek od jarod78 »

Presne ako pise Pepino Rline,zimne pneumatiky na Tiguane su najhlavnejsie na brzdenie ostatne vyjdes aj z letnymi.

Uživatelský avatar
pavproch
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 28.02.2012 19:29

Re: Tip na zimní pneu

Příspěvek od pavproch »

@pepino: to nebyl útok...

Já teda, páč bydlím v horách a sem v sezoně asitak 50-80 dní na lyžích, tak mám na zimní gumy jiné požadavky: musí v prvé řada hrabat, päk hrabat a pak zase hrabat... i s leguánem sem už nevyjel dokopec (to sou ty mišelinky).... ale kolikrát sem se už zahrabal/nevyjel i s pindicí (Panda II.gen 4x4 Climbing - lepší hrabalka mezi normálními auty není).....

btw, venku sa nám konečně dělá krásně , snad už to brzo přijde....
"její" Leguán Sport&Style 4motion 6MT 2.0TSI 132kW R-line 18"

lalajda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 17.09.2013 09:28

Re: Tip na zimní pneu

Příspěvek od lalajda »

Tolik dní v horách nesrávím :-) , ale vyrážím tam často. Minulou zimu jsme je měl již sjeté a byla to neskutečná klouzačka, tak nechcio něco koupit a pak si trhat vlasy. Na Pirellky jsme se díval, ale vzorek mi připadá stejný, jako u Michelinů....

folcvágen
Pilot
Pilot
Příspěvky: 762
Registrován: 02.06.2011 19:24

Re: Tip na zimní pneu

Příspěvek od folcvágen »

Všechno je to jen placebo, člověk nemá takové rozlišovací schopnosti aby poznal razantní rozdíl.
Hlavně nekupuj čajnu a jinak je to pumpička...
R-Line, bílej ďábel, fourkolka, upravená ropa s koulí a klackem.
Kola dělaj auto autem, takže samožřejmě 19" pryže i v zimě. Zaffčasu prodáno...
Nyní Tojota Raf 4 4gen benzin f automatu.

jarod78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 08.01.2009 18:53

Re: Tip na zimní pneu

Příspěvek od jarod78 »

lalajda píše:Tolik dní v horách nesrávím :-) , ale vyrážím tam často. Minulou zimu jsme je měl již sjeté a byla to neskutečná klouzačka, tak nechcio něco koupit a pak si trhat vlasy. Na Pirellky jsme se díval, ale vzorek mi připadá stejný, jako u Michelinů....
Ja mam Michelin Alpin A4 a visiel som s nimi vsade ,nikdy som s nimi nemal problem a to sa vacsinou cez zimu flakam v Alpach.

lubka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 25.11.2010 13:48

Re: zimní disky a pneu na tigouše

Příspěvek od lubka »

Mate nekdo zkusenosti s pouzitim podlozek u Alu disku origos VW Sima 16 '' ale ET 42 misto dop. 33? Tezko se totiz schani:-(((

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: zimní disky a pneu na tigouše

Příspěvek od jets »

lubka píše:Mate nekdo zkusenosti s pouzitim podlozek u Alu disku origos VW Sima 16 '' ale ET 42 misto dop. 33? Tezko se totiz schani:-(((
vyšší ET znamená že je kolo více zanořeno do podběhů, je tam riziko že budou disky narážet do brzd, určitě bych spíš šel cestou nižšího ET nebo vyššího tak max o 5mm. Jeden cm je dost, nehledě na to že to blbě vypadá...
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

lubka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 25.11.2010 13:48

Re: zimní disky a pneu na tigouše

Příspěvek od lubka »

Dik. Jedu dneska do pneuservisu a zkusim ty disky preobjednat. Neni to teda moc jednoduche ty origos sehnat. Skladem ted nejsou tak povidime:-)))

folcvágen
Pilot
Pilot
Příspěvky: 762
Registrován: 02.06.2011 19:24

Re: zimní disky a pneu na tigouše

Příspěvek od folcvágen »

Přesně jak písnul Jets, menší ET znamená víc vylezlé kolo ven. A nebo zkus pak tohle
http://www.tuning-centrum.cz/katalog/39 ... ove-srouby" onclick="window.open(this.href);return false;
R-Line, bílej ďábel, fourkolka, upravená ropa s koulí a klackem.
Kola dělaj auto autem, takže samožřejmě 19" pryže i v zimě. Zaffčasu prodáno...
Nyní Tojota Raf 4 4gen benzin f automatu.

pepino Rline
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 365
Registrován: 03.12.2010 08:09
Bydliště: Vilémov okr. Děčín

Re: zimní disky a pneu na tigouše

Příspěvek od pepino Rline »

Jo je to tak origo 19ctky mám ET33, zimáky ET 35 tak jsem to dohnal 20mm podložkama s delšíma šroubama a když dávám zpět letnáky tak tam ty podložky stejnak nechávám takže mám ET31 a vypadá to dobře na Rline,žádnej problém není, trochu víc se špiní auto

lubka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 25.11.2010 13:48

Re: zimní disky a pneu na tigouše

Příspěvek od lubka »

Tak schaneni disku pokracuje:-((( musim rict ze je to teda dost komplikovanej system a solidni typ s et 33 se na zimni nehleda snadno!!!! Origos od VW po vzneseni dotazu dodaji tak za cca mesic a cena 4ks 20 tis. To uprimne nedam. Nakonec jsem zvolil tyto. Co. Na ne rikate? Pneu jsou dany- Continental. Jak jinak:-))
http://www.nejpneudisky.cz/cs/produkt-d ... -97278.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

pepino Rline
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 365
Registrován: 03.12.2010 08:09
Bydliště: Vilémov okr. Děčín

Re: zimní disky a pneu na tigouše

Příspěvek od pepino Rline »

zkus se podívat na alukola.com

jazva
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 27.05.2009 12:59
Bydliště: Prešov

Re: zimní disky a pneu na tigouše

Příspěvek od jazva »

lubka píše:Tak schaneni disku pokracuje:-((( musim rict ze je to teda dost komplikovanej system a solidni typ s et 33 se na zimni nehleda snadno!!!! Origos od VW po vzneseni dotazu dodaji tak za cca mesic a cena 4ks 20 tis. To uprimne nedam. Nakonec jsem zvolil tyto. Co. Na ne rikate? Pneu jsou dany- Continental. Jak jinak:-))
http://www.nejpneudisky.cz/cs/produkt-d ... -97278.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Cena odpovedá kvalite. Ak sa "ulakomíš" (ako ja) na lacné disky, po troch rokoch pochopíš prečo je ich cena taká "nízka".
ex Tiguan Trend & Fun, 1.4 TSI, 110 kW, 4motion
BMW F11 520d RWD

folcvágen
Pilot
Pilot
Příspěvky: 762
Registrován: 02.06.2011 19:24

Re: zimní disky a pneu na tigouše

Příspěvek od folcvágen »

No cenou to někdy není, mě na Outlanderu měnili každý jaro v záruce nový alu kola bo okolo středu pokaždý okvetly. Bmw tam melo okolo středu taky lehce pupínky. Ty na Tiguim mám cełoročně a drží!!!
R-Line, bílej ďábel, fourkolka, upravená ropa s koulí a klackem.
Kola dělaj auto autem, takže samožřejmě 19" pryže i v zimě. Zaffčasu prodáno...
Nyní Tojota Raf 4 4gen benzin f automatu.

lubka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 25.11.2010 13:48

Re: zimní disky a pneu na tigouše

Příspěvek od lubka »

Original VW disk z Nemecka stejny rozmer ale pouze jine et od stjeneho dodavatele stoji cca 2800 Czk. To jenom pro predstavu. Urcite ne 5 tis za kus. Uvidime. Uz jsem je objednal. Et 42 by slo namontovat ale vzhled by byl dost divny:-(((

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“