Velká spotřeba 1.6 AKL

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
borak89
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 23.09.2013 21:14

Velká spotřeba 1.6 AKL

Příspěvek od borak89 »

Zdravím chci se zeptat mam boru 1.6 AKL a při klidné jízdě (podle předpisu) mám spotřebu okolo 11 litru město a dálku 10 litru...a kdyz jsem to valil po dálnici (jako prase) :lol: tak byla spotřeba kolem 8 litru tak zda-li někdo neřešil takovy problém...svíce nové,klapa vycistena nastavena,starty i volnobeh super jak za studena tak za tepla takze bych nerekl ze by ukapavala tryska nebo to nekde prisavalo vzduch že by to bylo bohate,a diagnostika nepise zadnou zavadu...diky za rady :wink:

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Velká spotřeba

Příspěvek od marfy8 »

To máš změřené podle nádrže nebo jen čísla z pablbáku?

VejusQIn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 28.05.2013 21:14

Re: Velká spotřeba

Příspěvek od VejusQIn »

co lambda, cidlo teploty.. ale priklanam sa k dotazu od marfy8

borak89
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 23.09.2013 21:14

Re: Velká spotřeba

Příspěvek od borak89 »

Právě že podle nádrže....když jsem vyjel nadrž tak že mi chciplo auto a dal jsem tam presně 6 litru benzínu tak jsem ujel do chcipnuti auta 51km...lambdu sem meřil vyhrivani a funkcni a ani na kompu mi nic nepise zadnou chybu

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Velká spotřeba

Příspěvek od Doctor Driver »

tak třeba si znečistil střiky tím vyjetím nádrží do chcípnutí...a je tam nějaký bordel, který brání řádnému rozprašování a spalování. tohle semi stalo 1x u favorita kdysi a pak motor tejden skákal jak bejk, než se ten sairait dostal pryč. Je to jen má domněnka, třeba to tak vůbec nemusí být
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Velká spotřeba

Příspěvek od vtuni »

a jak by se ten bordel dostal přes palivovej filtr..?? (samo v případě že se člověk o auto stará a ten filtr mění)
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

borak89
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 23.09.2013 21:14

Re: Velká spotřeba

Příspěvek od borak89 »

právě že jsem to takhle zkoušel až když auto začlo mít takovou spotřebu...a kdyby byly zanesené trysky tak to nemá tak pravidelny chod....

VejusQIn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 28.05.2013 21:14

Re: Velká spotřeba

Příspěvek od VejusQIn »

lambdu si meral osciloskopom? inak ju nezmerias.. mal si takuto spotrebu uz aj pred udrzbou? sviecky klapka...

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Velká spotřeba

Příspěvek od Doctor Driver »

Aha, vlastně je tam ještě filtr :D to mi nenapadlo-pablb :D
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
Someline
Člen klubu
Příspěvky: 80
Registrován: 17.05.2013 18:17
Bydliště: Ted už Chomutov

Re: Velká spotřeba

Příspěvek od Someline »

zkus zajít na emise... třeba objevíš nějakou díru ve výfuku. Jinak s tím vyjížděním do poslední kapky to není dobré - ani pro zanášení motoru, ale ani pro čerpadlo (to se mj. benzínem chladí)
Mé příspěvky vyjadřují mé osobní názory a nikoho nenutím, aby s nimi souhlasil. Může se vám to nelíbit, můžete s tím i nesouhlasit, ale to je asi tak jediné, co můžete :drinks:

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Velká spotřeba

Příspěvek od maku »

Ta spotreba na mesto a popojizdeni je normalni u techto motoru je otom tady uz diskuze staci pohledat, jo a to cidlo teploty ti nemusi ani vypsat VAG ze je vadne. Bud rad ze nemas v pr*eli lambdu toby ti bralo na mesto 16l :laugh:
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“