KOUPĚ SHARANA: jaký vybrat motor? 66, 81, 85 KW

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
završkem
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 08.08.2013 12:26
Bydliště: Praha

Re: KOUPĚ SHARANA: jaký vybrat motor? 66, 81, 85 KW

Příspěvek od završkem »

Četl jsem názor, že základem úspěchu pro dlouhý a levný provoz sharana je koupit koupit sharana I (do 2000), který má motory 66 kW a 81 kW, ale VEP a ne PD (vstřikování). Takhle první motorová řada je prý super spolehlivá a opravy "za babku". Samozřejmě je třeba koupit ojetinu, co je ze soukromé rodiny a má dokladovanou péči. Co vy na to? Je to risk? Stáří vozu na jedné straně a levná opravitelnost na druhé... :158:
Zdroj: http://www.auto.cz/dieselova-pro-proti- ... avce-64676" onclick="window.open(this.href);return false;
A další...
Enjoy your stay!
fauvé šarán 2007 2.0 TDI

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KOUPĚ SHARANA: jaký vybrat motor? 66, 81, 85 KW

Příspěvek od abeljozef »

Podla tejto chorej logiky si kup skodu 120. Kupis ju skutocne za babku a opravy su skutocne na kolene :laugh:

Naco ti je "nezmar" motor ked sa bude sypat vsetko ostatne nehovoriac o mizernej bezpecnostnej vybave a technologiach z 90 tich rokov. Mozes do toho auta v ramci oprav vrazit kolko chces stale to bude zastaraly crep.

Normalny clovek ked dnes ma I ku tak sa jej skor zbavuje.

Inak v tom clanku ma mimo inych blabolov (aj ked su tam aj pravdive informacie) pobavila ta dementnost ze vsetky PD motory maju VGT turba. Ked toto napise niekto kto tym "zije".

Druha magorina je ze PD maju vacsiu spotrebu ano je to pravda ale aj vacsi vykon a krutiaci moment :mrgreen: .

Tiez som vedel s plne nalozenym a obsadenym PD ckom AUY ist za 5,8 ked som chcel a bola to Alhambra nie Octavia.
Samozřejmě je třeba koupit ojetinu, co je ze soukromé rodiny a má dokladovanou péči.


A toto je tiez dobre 13 - 18 rocny kram akoze od prveho majitela z vzornou vydokladovanou udrzbou od zaciatku po teraz a s nestocenymi aspon 300 000.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: KOUPĚ SHARANA: jaký vybrat motor? 66, 81, 85 KW

Příspěvek od 11mAjA11 »

Hmm tak to sem asi z inej planéty, když vyvařuju a dávám do kupy Jednotku..

Mám 4x bag ( dvojka taky ), mám ABS ( dvojka taky ), nemám ESP ( dvojka má, ale přizpůsobím jízdu stavu a povaze vozovky ), mám klimu ( dvojka taky, může mít i dvojzónovou ale to je jen otázka nároků ), Hnije to stejně ať už je to I nebo II, mám 81kw spotřebu kombinovanou do 6 litrů ( umí jezdit za víc i za míň, švagr má II s 85kw PD a ten pod 7 nejde nikdy a jezdí klobouk ), když nechám nachipovat tak budu mít taky krouťák a výkon jako II..

Mám 5q ( dvojka má 6q toto považuju za výhodu ), odtáhnu 2t ( dvojka víc taky neuveze ).


Je to jedno, každý má v oblibě něco jiného a to je dobře, protože by se vyráběly unifikované krámy a bylo by to o hovně..

Já prferuji TDi , abel PD, oba jezdíme a sme spokojení a to je důležité !

:drinks: :drinks: :drinks: :drinks: :drinks:
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KOUPĚ SHARANA: jaký vybrat motor? 66, 81, 85 KW

Příspěvek od abeljozef »

1. II ka moze mat aj hlavove airbagy o ktorych sa jednotkam ani nesniva a co je pri bocnom naraze k nezaplateniu a nie len pre sofera.
2. neni ABS a ABS aj to prechadza vyvojom.
3. Skus o com je ESP ja by som auto bez ESP nechcel.
4. AJ PD sa da chipnut a zas sa rotacka nechyta, ja som ale neriesil zvysovanie vykonu ale to ze seriove PD ma lepsi priebeh vykonu a krutaku co ked vyuzijes tak sa to logicky prejavi na spotrebe, a znova opakujem ze som s AUY s 5 timi ludmi a plnym kufrom vedel spravit 300 km za 5,8.
5. Napr kvalita interieru na jednotkach v kombinacii z vekom a dalsimi faktormi ako maximalne zlymi sedackami (co ma zial takmer vacsina) bez takmer akehokolvek bocneho vedenia.

Na svoju dobu to bolo super ale dnes je rok 2013.

Osobne uz duplom by som nevyvaral, zivotnost o nicom a x dalsich hnilych miest ani nemas sancu vidiet co tiez v pripade kolizie zhorsuje tuhost karoserie.

Ale pre uplnu objektivnost doba ide dalej a III ka je ohladom bezpecnosti zas uplne inde ako II ka. :mrgreen: Takisto aj PD uz pomaly naraza na svoj uzitocny zenit.

Uživatelský avatar
završkem
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 08.08.2013 12:26
Bydliště: Praha

Re: KOUPĚ SHARANA: jaký vybrat motor? 66, 81, 85 KW

Příspěvek od završkem »

Díky za názory. Vůbec si netroufám za sebe říkat, že nějaký je jediný správný, jen docházím k názoru, že co člověk, to jiný názor. Například u VW T4 všichni vychvalují její kvalitu a životnost a mnozí ji mají jako jediné auto do rodiny a po letech bez opravy. Stále si dost lidí kupuje raději T4 než T5 a počítají, že i při 250 tis. jim vydrží do 500 tis. nebo dokonce 600 tis. Km. Co se starších a mladších aut týče, narazil jsem na názory, že v servisech jsou hlavně nová auta, která jsou stavěná na to, aby se kazila, krom toho mají složitou elektroniku. Narozdíl od toho starší - i když snad ne rovnou Š 120, i když to bylo dobré auto, hlavně v zimě do kopce (když člověk nastartoval) - jsou opravitelná levně. Jen říkám, co jsem četl nebo mi někteří dobří kamarádi opakovali.
Enjoy your stay!
fauvé šarán 2007 2.0 TDI

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: KOUPĚ SHARANA: jaký vybrat motor? 66, 81, 85 KW

Příspěvek od 11mAjA11 »

Aneb někdo má rád holky, jiný zase vdolky...

:drinks: :drinks: :drinks: :drinks: :drinks: :drinks:
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
kytli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 08.09.2013 15:15
Bydliště: Praha

Re: KOUPĚ SHARANA: jaký vybrat motor? 66, 81, 85 KW

Příspěvek od kytli »

s tím, že čím novější auto tím horší souhlasím, ale SAG II je taky pořád starý auto, i když se vyráběl ještě poměrně nedávno ... Já osobně šel do do novějšího auta (i když ročník 2002 už je dneska objektivně vcelku starý auto). Především jsem se ale snažil vyhnout všem dnes moderním kurvítkům typu filtr pevných částic a podobně ... ono na tohle prostě neexistuje jednoznačná odpověď, záleží především na stavu toho konkrétního kusu, ale při věku min. 13 let u SAG I i když se s tím moc nejezdilo to bude mít prostě najeto 1/4 milionu a víc. Kdo dal za auto tehdy milion, tak si ho nekupoval aby s ním najel 5000 do roka
VW Sharan V6 4Motion "Mora Edition"

Uživatelský avatar
završkem
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 08.08.2013 12:26
Bydliště: Praha

Re: KOUPĚ SHARANA: jaký vybrat motor? 66, 81, 85 KW

Příspěvek od završkem »

Jde sice o Caddyho, ale taky o motor. Nevíte, jaký je rozdíl mezi dvěma motory, které přikládám na fotce? Podle specifikace je to stejný model auta i stejný výkon motoru - 1.9 TDI. Díky.
Přílohy
Volkswagen_Caddy_1_9_TDI_Life_motor_25.jpg
5296f89edd39a0e240b70000.jpg
Enjoy your stay!
fauvé šarán 2007 2.0 TDI

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: KOUPĚ SHARANA: jaký vybrat motor? 66, 81, 85 KW

Příspěvek od M@rty74 »

Nebylo by lepší se ptát v sekci ostatní VW podsekce Caddy ?
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

kubajz2016
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 08.03.2016 15:30

Re: KOUPĚ SHARANA: jaký vybrat motor? 66, 81, 85 KW

Příspěvek od kubajz2016 »

Ahoj neví někdo od jakého roku se dávaly typy motoru AUY u 1.9 tdi 85 kw?Děkuji

Uživatelský avatar
PajaS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 219
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrané nad Vltavou

Re: KOUPĚ SHARANA: jaký vybrat motor? 66, 81, 85 KW

Příspěvek od PajaS »

Ahoj, mám Alhambru s AUY. Do provozu duben 2001 a vyrobená ještě v roce 2000 (Asi jedna z úplně prvních - pořadové číslo dle VIN 738 :-))

Uživatelský avatar
Spooky1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 186
Registrován: 29.03.2011 14:45
Bydliště: Prdelákov
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ SHARANA: jaký vybrat motor? 66, 81, 85 KW

Příspěvek od Spooky1 »

Taky mám dojem, že od 2000 do faceliftů...
Nesnáším tuctový auta, proto mám SAG a Octu... :D
A vočipovaný f tédéíčku pi*o... :D
Jo a taky umím povinný ručení. :P

kubajz2016
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 08.03.2016 15:30

Re: KOUPĚ SHARANA: jaký vybrat motor? 66, 81, 85 KW

Příspěvek od kubajz2016 »

A typy AJM ? Údajně měli "slabší" pisty a praskali kdežto u typu motoru AUY by problém už neměl být.

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ SHARANA: jaký vybrat motor? 66, 81, 85 KW

Příspěvek od BigBang »

ty v Sharanech nebyly :idea:
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“