tip na kvalitní autobaterii do 3C Variant

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
svanco
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2295
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OpavWa
Kontaktovat uživatele:

Re: tip na kvalitní autobaterii do 3C Variant

Příspěvek od svanco »

ppfox píše:
svanco píše:BOSCH máme těd akci a škrabka zdarma s rukavici :D

Varta totožná s Boschem
nahoď sem cenovou "akční" nabídku, taky uvažuju o nové síle na zimu :wink:
Bosch má S3 Černá základ S4 modrá a S5 stříbrna nebražší.
Jakou chceš kapacitu a startovaci proud ?

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: tip na kvalitní autobaterii do 3C Variant

Příspěvek od ppfox »

svanco to se ptáš na věci, kterým fakt vůbec nerozumím 8O spíš mi něco doporuč - mám BKP 04/2008 a parkuju venku, jezdím denně - ale většinou kratší trasy okolo 15km, nějakou stovku neřeším, takže klidně něco lepšího - já ani nevím, jestli to mám zatím měnit, ale baterka je původní, tak možná spíš preventivně pro klid duše bych to asi pořešil, nebo bych to měl nechat nejdřív někde změřit?
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
svanco
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2295
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OpavWa
Kontaktovat uživatele:

Re: tip na kvalitní autobaterii do 3C Variant

Příspěvek od svanco »

Určitě změřit máš 5 ti letou baterkou nemusí ji nic být. Trasy máš krátke ovšem světla , topení/ klima starty baterka se moc na kousku neoživí.

Kouknu pošlu ti nabídku a po změření uvidiš. Baterku chce změřit po stání ne že někam dojedeš na změření. Nejlépe rano voltmetr , ale je to jen orientační. V práci na to mám měrák za 25 tis měří i stav desek zda je baterie jen málo nabitá nebo již je zkrat članku

Uživatelský avatar
Lukas.cc
Pilot
Pilot
Příspěvky: 726
Registrován: 02.03.2013 10:20
Bydliště: Orlová

Re: tip na kvalitní autobaterii do 3C Variant

Příspěvek od Lukas.cc »

Chlapi, mě v okolí tak 5 lidí tvrdí, že se ve výrobním závodě Varta dělají, Starline, Akuma, Starter plus, Durasel, Enegaizer. Co je na tom pravdy. :(
(Passat Variant, 103Kw CBAB DSG bývale) nyní Peugeot 508 RXH Hybrid 120kw

Uživatelský avatar
svanco
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2295
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OpavWa
Kontaktovat uživatele:

Re: tip na kvalitní autobaterii do 3C Variant

Příspěvek od svanco »

Kde to podle těch lidi je ?

Já tam byl a jede tam jen Varta a Bosch

Uživatelský avatar
Dravec 2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 11.07.2011 21:15
Bydliště: Tábor

Re: tip na kvalitní autobaterii do 3C Variant

Příspěvek od Dravec 2 »

Varta Česká Lípa ( Johnson Controls ) vyráběla a vyrábí baterie i pro Auto Kelly i pro ostatní distributory automotive levné řady
baterií ( no name ). Pokud bych volil baterii od Varty zvolil bych řadu Blue Dynamic nebo Silver. Dnes do většiny nových
vozů VW je dodávána baterie Varta , Exide nebo Moll. Při koupi baterie Exide bych volil řadu Premium.
VW passat 2.0Tdi r.2012
VW Tiguan 1.4TSi r.2013

Uživatelský avatar
Lukas.cc
Pilot
Pilot
Příspěvky: 726
Registrován: 02.03.2013 10:20
Bydliště: Orlová

Re: tip na kvalitní autobaterii do 3C Variant

Příspěvek od Lukas.cc »

My jsme koupili levnou baterku do bagru 200ah od Energaizer. A pod štítkem je napsane Varta Johnson Control
(Passat Variant, 103Kw CBAB DSG bývale) nyní Peugeot 508 RXH Hybrid 120kw

Tomasx1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 477
Registrován: 06.07.2012 20:35

tip na kvalitní autobaterii do 3C Variant

Příspěvek od Tomasx1 »

Mam exide uz rok a pohoda...a vartou nic nezkazis

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: tip na kvalitní autobaterii do 3C Variant

Příspěvek od ppfox »

tak jsem to změřil ráno a pak po cca 40km - dobrý/špatný?

a co je ten bazmek jako kontrola? jestli to chápu, tak když je to čirý (což je), tak baterka v :gey: ? mám tedy raději koupit jinou?
Přílohy
baterka_ráno.jpg
baterka_po_jízdě.jpg
baterka.jpg
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
Lukas.cc
Pilot
Pilot
Příspěvky: 726
Registrován: 02.03.2013 10:20
Bydliště: Orlová

Re: tip na kvalitní autobaterii do 3C Variant

Příspěvek od Lukas.cc »

Pphox: 12.32V je ok

Hned jsi mohl proměřit zda ti altík laduje jak má když si tak hraješ s multakem.

Takže ráno nakomni a zapni všechny světla a všechny spotřebiče a změř napětí. :)

Myslím, že mi dobíji 14.00V
(Passat Variant, 103Kw CBAB DSG bývale) nyní Peugeot 508 RXH Hybrid 120kw

Moojay
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 10.05.2009 12:20
Bydliště: Praha

tip na kvalitní autobaterii do 3C Variant

Příspěvek od Moojay »

Jirka. píše:Ted řeším stejný problém, Varta mi ted odešla, ale nevím jak byla stará, tak jezdim na nějakou noname hujdu co mi ležela dva roky v garáži ale zatím chodí.
Nejvíc vydrží origo baterky z prvovýroby. Na Vartu jsem ted slyšel pár lidí nadávat, přemýšlím co koupit, rozhoduji se mezi hodně kvalitní ale drahou Bosch, nebo levnější Exide s kterými jsou zatím všichni spokojeni, za cenu Bosch bych koupil dvě.
Varta a Bosch nebudou úplně stejné, Varty vyrábí Johnson Controls ve Slaném.
Co jsem koukal tak do pásovce se vejde 74AH
Možná ještě Yuasa a kdybys nebyl omezený financema tak gelová Optima to jistí ta je best:)
ale poměr cena/výkon vychází asi nejlépe Exide
Presne jak rikas. Varta z prvovyroby 7 let a mozna jsem se nechal unest kdyz jsem ji menil, protoze jsem ji pak dobil zmeril a byla v naprosto perfektni kondici. Ted ji pouzivam pro elektromotor na lod.

Nahradil jsem ji baterii Exide.

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: tip na kvalitní autobaterii do 3C Variant

Příspěvek od ppfox »

Lukas.cc píše:Pphox: 12.32V je ok...
Lukáši já jsem z toho goro trochu...chvíli jsem gůglil a našel jsem většinou, že tohle je naprd - je tam hodně odkazů, že když večer normálně přijedeš a druhý den ráno je napětí pod 12,5V tak už nestojí baterka za nic :( a to je teprve podzim a kolem 10st. co až bude -20..., tak fakt nevím jestli mám dát raději novou, nebo to ještě risknout...

to dobíjení ještě změřím :wink:
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
Lukas.cc
Pilot
Pilot
Příspěvky: 726
Registrován: 02.03.2013 10:20
Bydliště: Orlová

Re: tip na kvalitní autobaterii do 3C Variant

Příspěvek od Lukas.cc »

ppfox píše:
Lukas.cc píše:Pphox: 12.32V je ok...
Lukáši já jsem z toho goro trochu...chvíli jsem gůglil a našel jsem většinou, že tohle je naprd - je tam hodně odkazů, že když večer normálně přijedeš a druhý den ráno je napětí pod 12,5V tak už nestojí baterka za nic :( a to je teprve podzim a kolem 10st. co až bude -20..., tak fakt nevím jestli mám dát raději novou, nebo to ještě risknout...

to dobíjení ještě změřím :wink:
Ted jsem přijel domů tak zítra okolo oběda schválně změřím co mám v autě a jsem zvědavý :)

Myslím, že tam zapoměli napsat, že měření voltmetrem je jen takove oriemtační

Jak píše svanco měří se jinak zátěžákem nebo nebo speciálním přímo od výrobce baterií ten proměří jednotlivé články, viz. Svanco....

Co vím od starých borců ze staré školy tak 12.3V je stále únosné, ale většinou se udáva 12,4V. Ale co? Jak máme kvalitní a přesný měřák?

Když je baterie používana stále tak asi podle mě vždy nebude víc jak max cca 12,45V

Co tak tu tvou baterku nabít? Třeba ve 2 cyklech?
Sice Pb akumulátory se nedají cyklovat, ale já to myslím tak, že ji dáš nabít na 12h pak odpočíkek třeba den a pak opět nabít? Takové oživovací cyklovaní :)
(Passat Variant, 103Kw CBAB DSG bývale) nyní Peugeot 508 RXH Hybrid 120kw

sajosa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 107
Registrován: 15.12.2011 19:34

Re: tip na kvalitní autobaterii do 3C Variant

Příspěvek od sajosa »

ppfox píše:tak jsem to změřil ráno a pak po cca 40km - dobrý/špatný?

a co je ten bazmek jako kontrola? jestli to chápu, tak když je to čirý (což je), tak baterka v :gey: ? mám tedy raději koupit jinou?
Toto není dobrý,napětí by mělo být aspoň 12,5V po ustálení(druhý den),a to už není nic moc.Další věcí je kapacita(jak dlouho ti je schopná startovat),napětí může být celkem dostatečný naprázdno,ale při zátěži rychle klesá.Scháněl bych novou baterku :(

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: tip na kvalitní autobaterii do 3C Variant

Příspěvek od Prochy01 »

Cus, zkušenější me připadne opraví, ale info o napětí neni pro startovani asi úplne nejdůležitější, i kdyz je dobrým vodítkem pro určeni kondice baterky. Pokud chcete vedet jak na tom skutečně je, chce to ji nechat promerit přístrojem co zmiňoval Svanco.

Ja například celou loňskou zimu vzdy vecer startoval s napětím 11,7 az 11,55 a vzdy v pohode :-) mam tam merak a kdyz se mi v zime vecer rozsvítí xenony a do toho startuju, tak to píse takhle nízké napětí :-/ ted uz jsem zase pod 12V tak ji asi nechám přeměřit, ale baterka muže byt OK :-)
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“