žere olej

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Pašan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 12.03.2011 22:31

žere olej

Příspěvek od Pašan »

Zdravím všechny nevím jestli už se to tady neřešilo ale nic sem nenašel možná jsem jen blbě hledal Pašík 1,8 T AEB pravděpodobně začal žrat olej já stím ted moc nejezdím jezdí sním žena dneska jak odjížděla do práce tak to dost kouřilo a smrdělo po oleji nevíte někdo čím by to mohlo být jestli u těhle motorů odchází nějaké těsnění nebo tak? Za všechny rady díky.

palacinka
Člen klubu
Příspěvky: 158
Registrován: 12.10.2011 22:07
Bydliště: Napajedla

Re: žere olej

Příspěvek od palacinka »

Tvrdnou gufera ventilů a pokud jsou už moc, tak to olej papká, pak když je načaté turbo, tak se přes něj většinou tlačí olej do výfuku a kouří to. Záleží na tom, kolik to má za sebou, jestli se vychlazuje turbo když se to prožene atd.
Passat B5.5 Variant 2001 1.8T Tiptronic + Ford Galaxy 1.9TDI Ghia 2002

Pašan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 12.03.2011 22:31

Re: žere olej

Příspěvek od Pašan »

No na budíku je něco kolem 180 tis ale jestli je to pravda tot otázka. Jinak turbo dochlazuju. Ale nevím kdo jak stím jezdil přede mnou mám to asi třičtvrtě roku. Ty gufera to už asi pomůže jenom víměna že?

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: žere olej

Příspěvek od xerxes »

nemusi to byt vždy gufera ventilu horši varianta že se zapečou stiraci kroužky

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: žere olej

Příspěvek od Dymák »

já bych řekl, že to žere turbo... - mrkni, kolik oleje ti uvízlo v sacím potrubí, popřípadě vylej olej z coolera... obojí zvládneš před barákem, bez větších zkušeností a s minimálním vercajkem
palacinka píše:když je načaté turbo, tak se přes něj většinou tlačí olej do výfuku a kouří to.
Turbo tlačí olej do sání - ne do výfuku, takže vlítne do válců a tam se spálí
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

palacinka
Člen klubu
Příspěvky: 158
Registrován: 12.10.2011 22:07
Bydliště: Napajedla

Re: žere olej

Příspěvek od palacinka »

Já to vzal zrychlenou cestou :-) ale už jsme tady měli pár kousků, kdy bylo turbo kaput a "tlačilo" vše co mělo všemi směry a to byl teprve smrad a čoud, to už je ale extrém a auto ani nejede jak by mělo, nedávno se to stalo kamarádovi na Oct. TDI 66kW, turbo se mu cca 100km od domova rovnou vysypalo, ale krokem dojel s velkým ohonem za ním.

Mě to taky žralo olej, cca 1L/4000km, ale nekouřilo a nesmrdělo, po změně oleje na 5W-40 při nuceném čištění sacího koše auto přestalo žrát olej úplně, nedávno mi začal olej mizet znovu, ale zjistil jsem, že mizí někde mimo motor, nakonec to bylo prasklým plastovým hrdlem od olejové měrky, po výměně hrdla, jehož část mi zůstala při výměně v ruce, je zase po problému. Takže možností je celkem dost.

Ve tvém případě bych asi jako první vyndal vzduch. hadici od škrtící klapky a cooleru a zkontroloval, zda klapka, hadice a cooler nejsou plné oleje, tím poznáš, jestli ti to tlačí olej zpět do sání resp. jak moc, je to operace na několik minut.
Passat B5.5 Variant 2001 1.8T Tiptronic + Ford Galaxy 1.9TDI Ghia 2002

Pašan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 12.03.2011 22:31

Re: žere olej

Příspěvek od Pašan »

ok díky za rady rozdělám to a uvidím co mě bude čekat.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“