Zástavba R32 motoru do 2.0i 85kW Variant

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Toniczech
Člen klubu
Příspěvky: 8
Registrován: 12.10.2013 21:22
Bydliště: Malonty

Zástavba R32 motoru do 2.0i 85kW Variant

Příspěvek od Toniczech »

Ahojte, potřeboval bych poradit, mám Golfika IV variant 2.0i 85kw a mám možnost koupit motor z R32, proto se chci zeptat co by to všechno obnášelo? :blush: Jako jestli bych musel měnit převodovku, výfuk atd... Dík

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Výměna motoru

Příspěvek od vtuni »

a) kastle 4x4 :wink:
b) velký TP - nelze legalizovat
c) funkce hledat
d) LOCK

pozn.:
"sorry za upřímnost"
ale nepřestává mě udivovat naivita některých lidí, kteří se rozhodnou vyměnit motor v autě a myslí si, že je to jako výměna žárovky...a nemají ani základní povědomí o tom, co výměna motoru, jako taková vlastně obnáší... :roll:
když pominu pravidla fora...a zvyklosti, jak to tu chodí, mi připadne značně "úsměvné" se registrovat na foru a prvním příspěvkem se ptát na přestavbu na .:R32 .... takových vláken tu za tu dobu co na foře funguju byly desítky... od oturbených 1,4 a 1,6 ... přes "biturbo přestavby" a všechny zkončily u 3-10 příspěvku... a nikdy jsme se ničeho nedočkali...

je krásný, že můžeš mít motor za super cenu, ale vzhledem k tomu, že tady zakládáš takovýhle vlákno, a ptáš se na převodovku a výfuk, tak asi víš o autech "kulový" ... :oops: ale třeba se pletu...
k tomu se váže skutečnost, že vzhledem k předchozímu, si to asi sám neuděláš...
a k tomu se váže skutečnost, že pokud to necháš dělat někoho, komu za to budeš muset zaplatit, tak se nedoplatíš... :mrgreen:
protože dělat to na zakázku včetně elektriky atd... tak počítej tak 50-100tis.... :mrgreen: za tu výměnu...


ono vyměnit motor je o mechanicky fous složitější, než vyměnit žárovku..
a to se vůbec nebavím o elektrice :wink:
a už vůbec ne o legalizaci takovéhle přestavby... která je nereálná... nebo reálná je ale cca 300 tis za vyjádření DEKRY o shodě asi nedáš...

jinak tvému projektu nad míru fandím, ale už ted vím, že se na 99% nic z toho dít nebude, a po pár příspěvcích to zmizí tam , kde všechno ostatní....
promiň, že ti beru iluze, ale je to víc než pravděpodobné....
a nemyslím si, že tady plácám nesmysly, sám jsem se u svýho auta jako jeden z mála pustil do "úpravy motoru" a to se nebavím o tom, že bych měnil motor za jiný....., a jsem na částce, která mnohonásobně převyšuje hodnotu celýho auta jako takovýho,a to zdaleka nemám hotovo... :idea:

zkus tady použít funkci "hledat" - výměna motoru.... a pro případný další dotazy můžeš pokračovat v některém již existujícím tématu, které se nikdy nedočkalo realizace a ani se nikdy nedočká... asi podobně jako to tvoje....


PS:nechávám odemčeno jen z důvodu, aby se lidi pobavili, a mohli ti třeba z vlastní zkušenosti napsat, jaký jsi napsal nesmysl... :mrgreen:

nic osobního..nic ve zlým... jen upřímnost.. :wink:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Sonny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 13.06.2010 22:32
Bydliště: Brno

Re: Výměna motoru

Příspěvek od Sonny »

Tak až se dílo podaří,tak mám zajem o ten dvoulitééér,ta má 1,6 prostě nejede a dvouliter je můj sen 8) :lol: :lol:
Buď rád za to co máš,věř mi :wink:

Jinak souhlas s vtuni,nikam to nepovede..

Toniczech
Člen klubu
Příspěvky: 8
Registrován: 12.10.2013 21:22
Bydliště: Malonty

Re: Výměna motoru

Příspěvek od Toniczech »

Díky za odpověď, jen jsem se ptal, neměl jsem v plánu se do toho nějak extra pouštět, jen jsem trošičku přemýšlel (jako každý) tak jsem chtěl být o něco chytřejší :lol:

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Výměna motoru

Příspěvek od vtuni »

tak nereálný to samozřejmě není..ale pokud neseženeš všechno komplet najednou, převodovku, elektrický svazky atd...
a nebudeš si to dělat sám tak se nedoplatíš..
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
krivous
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zástavba R32 motoru do 2.0i 85kW Variant

Příspěvek od krivous »

nechci nic říkat, ale pokud na to má peníze a čas tak by to mohl zvládnout, tahle přestavba je docela hračka když sežene motor a vše co k němu patří, tak to vymění kus za kus. já mám jiný zkušenosti, nacpal jsem 1.8 turbo do pola 6n, což byl nadliský výkon, ale je tam a jezdí a nic na nic nepasovalo, tak tady v tom nevidim žádný problém kromě toho času a peněz a pokud si to bude dělat sám,tady vše pasuje protože to je golf MK4 ajá měl polo MK3 a motor MK4, a vše bylo jiné. a pokud si myslim, kdyžtak mě opravte, tak dát tam motor s převodovkou a svazek kabelů co vede do kabiny a udělat immo atd... tak tady v tom problém fak nevidim, jen ta technická by asi neprošla jako mě, ještě že jsme národ debilů co krade a podplácí se jinak bych nejezdil :rofl:

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Zástavba R32 motoru do 2.0i 85kW Variant

Příspěvek od vtuni »

děkujeme za přínosný příspěvek ale
čti dřív než něco napíšeš... :roll:
stačí první
Toniczech píše:Ahojte, potřeboval bych poradit, mám Golfika IV variant 2.0i 85kw a mám možnost koupit motor z R32, proto se chci zeptat co by to všechno obnášelo? :blush: Jako jestli bych musel měnit převodovku, výfuk atd... Dík
a druhý příspěvek..a bude ti poměrně jasný (třeba mě to bylo jasný už po tom prvním)
že si to rozhodně sám neudělá.... :wink:

gratuluju k tvému výkonu, ale je spousta lidí co dala třeba 1,8T do golfa II a ještě v syncru...pro člověka co tomu rozumí a umí si to udělat sám..a má k tomu zázemí to problém není..

pro člověka, co dostane dobrý nápad, si to nechat přehodit.. to trošku problém je... protože ho ta přestavba výjde na stejný peníze jak o dost lepší a novější auto :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Toniczech
Člen klubu
Příspěvky: 8
Registrován: 12.10.2013 21:22
Bydliště: Malonty

Re: Zástavba R32 motoru do 2.0i 85kW Variant

Příspěvek od Toniczech »

No, nevím, všechno je jednou poprvé :) ale je fakt že by mi to minimálně rok stálo v garáži, samozřejmě pokud bych si to dělal sám, jak jsem se dočetl, tak vložit motor je prý skádačka ale ta elektrika by byl problém ale co mi hlavně vrtá hlavou, nikde jsem se nedočetl jestli to MUSÍ být 4x4 :?

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Zástavba R32 motoru do 2.0i 85kW Variant

Příspěvek od vtuni »

tak technicky vzato nemusí... prostě tam kde by se k převodovce napojoval kardan k pohonu zadních kol se nenapojí nic..
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
zanzara2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 12.04.2013 20:20
Bydliště: Plzeň

Re: Zástavba R32 motoru do 2.0i 85kW Variant

Příspěvek od zanzara2 »

Kdysi jsem měl Golfa II s přestavěným motorem. Původně byl v něm 1.6TD 59kW a nasledoval 1.9TDI 66kW.

Přestavbu si nechal udělat předchozí majitel.
Vyšla na 90tís (v roce 2000).
Ve finále zklamání. Nárůst výkonu pocitově nic moc. Motor byl dost slyšet vevnitř.
Pak následovali problémy s chlazením. Původní chladič nový motor neuchladil.
Praskala hlava...
VW Bora 2.3i 110kW LPG: Obrázek

Toniczech
Člen klubu
Příspěvky: 8
Registrován: 12.10.2013 21:22
Bydliště: Malonty

Re: Zástavba R32 motoru do 2.0i 85kW Variant

Příspěvek od Toniczech »

Mno, radši jsem se do toho nepouštěl, byla by to hodně velká pakárna a hlavně ty peníze, takže nic no :(

Uživatelský avatar
Eitn
Člen klubu
Příspěvky: 414
Registrován: 13.04.2010 22:00
Bydliště: OlomouCity

Re: Zástavba R32 motoru do 2.0i 85kW Variant

Příspěvek od Eitn »

Vtuni je zase zlej :mrgreen: ...každopádně má pravdu. Navíc pokud v R32 není turbo tak je to celkem i o ničem motor. Jen to žere a řve 8) Vyhozený peníze za takovou přestavbu

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Zástavba R32 motoru do 2.0i 85kW Variant

Příspěvek od vtuni »

nejsem zlej jen upřímnej... :mrgreen:

tím že mu tady napíšu.. nic na tom není...bude to super, držím palce, fakt bomba projekt ...
mu ani nepomůžu ani ho neuvedu do reality
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Eitn
Člen klubu
Příspěvky: 414
Registrován: 13.04.2010 22:00
Bydliště: OlomouCity

Re: Zástavba R32 motoru do 2.0i 85kW Variant

Příspěvek od Eitn »

Však jo 8) mám na to stejnej názor. Ale kdyby náhodou chtěl tak mu ten motor zapojím :D

Uživatelský avatar
steve
Člen klubu
Příspěvky: 5204
Registrován: 11.11.2007 08:36
Bydliště: Beroun TEL-777 344 790,tel-602 344 790
Kontaktovat uživatele:

Re: Zástavba R32 motoru do 2.0i 85kW Variant

Příspěvek od steve »

Mě se spiš libi jak ten motor všichni odsuzujou přitom ho v autě nemaj :laugh: ale někomu totiž nejde jen o rychlost ale o to že to auto ma srdce a šmrnc a už když ho člověk nastartuje tak mu to srdce ožije, to jen tak u 4tyřvalce ccsss ccsss neudělaš :laugh:
jinak zástavba to do čtyřky není rozhodně složita sice do dvoukolky by to bylo přenest vykon trochu problem alee když se chce všechno jde, samozřejmě sdilim názor toho co si za to kdo řekne a myslim že když to prodaš a koupiš si obyč V6 co je v bazaru tady za 86 a připadně do toho daš ten motor tak je to menši zle :wink:
CHCEŠ AUTOFOLIE?
tel přimo na mě- 602344790 stranky- http://www.autofolie-alter.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
montaže autofolií-tel 723 14 14 14-(17let),autoservis koncern(22let),supervag,diag.Delphi,plněni a čištěni klima

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“