Baterky

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Uživatelský avatar
PÁJA77
Řidič
Řidič
Příspěvky: 186
Registrován: 27.10.2011 09:33
Bydliště: okr.Jindřichův Hradec

Re: Baterky

Příspěvek od PÁJA77 »

Minulý týden jsem tuto hvězdičku kupoval a má označení Cr-V M 10 cena 88 kč

Uživatelský avatar
ojik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 09.04.2011 15:37
Bydliště: Ostrava

Re: Baterky

Příspěvek od ojik »

To Cr V znamena,ze je to z ocele legovane chromem a vanadem,takze kvalita.M10 metricka velikost.Mnohem dulezitejsi je vsak to oznaceni XZN-M10.Minuly tyden jsem kupoval v Hornbachu za 95 toto:
Ojik
Přílohy
CIMG3820.JPG
CIMG3821.JPG
CIMG3829.JPG

Uživatelský avatar
Baodai
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 15.07.2011 13:30
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Baterky

Příspěvek od Baodai »

Ahoj. Kde je presne ta druha baterie o ktere tu pisete? Mam R5 z 2004, ma bufik na predehrev motoru. Mechanik mi menil baterii pod sedadlem ridice a hledal druhou pod rezervou a nenasel. Je mozne ze mam bufik a nemam druhou baterii?

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Baterky

Příspěvek od Mára_VR6 »

přesně, nemáš :wink:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
Baodai
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 15.07.2011 13:30
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Baterky

Příspěvek od Baodai »

Škoda :( Ale dík za odpověď.

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Baterky

Příspěvek od Mára_VR6 »

Proč? Máš pocit, že by jsi měl dávat víc peněz za servis?
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Vybijanie baterie

Příspěvek od ameron »

Tak pani mam problem z vybijanim baterie.
V piatok rano som chcel nastartovat (auto dlhsie stalo) a baterka ani neodomkla auto. Tak som dal nahradnu co som mal dobitu bola na 100% a do rana mi ju nieco tak vytiahlo ze som rano leda nastartoval (nahodilo to tie chyby co vzdy vznikaju pri slabej baterii po chvili sa ozivila a ok). Cez vikend som to sledoval meral som stav baterie priebezne a zistil som ze z 12.6V bateria klesne do rana na hodnotu okolo 11V a nizsie pri zamknutom aute. Akokeby ju nieco zacalo v noci vybijat. Predtym to nerobilo auto dlhsie stalo a v pohode som startoval. Mne to pripada akokeby mi nieco rusilo can zbernicu a zobudza to riadiace jednotky a tie potom stavia celu noc bateriu. Nemate niekto nejaky tip co to moze byt alebo podobnu skusenost? Budem na to musiet prist mam podozrenie na dverny spinac vodica, lebo tie dvere zvyknu blbnut a niekedy musim 2x zabuchnut aby sa dalo zamknut alarmom ktory si mysli ze su otvorene.

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vybijanie baterie

Příspěvek od ameron »

jedna vec ma napadla - z auta mam teraz vybrate radio (od stvrtku) moze to mat preboha nejaky vplyv na vybijanie baterie???

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Baterky

Příspěvek od GeneHawkins »

Já bych si spíš tipnul na alternátor, nebo tak něco...

Uživatelský avatar
PavelSv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 22.01.2010 17:50
Bydliště: Deblín 30km od Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Baterky

Příspěvek od PavelSv »

Zkus vrátit rádio jestliže to je poslední zásah do elektroinstace.Pak klasika projdi jestli něco někde nesvítí kastlík atd.Pak zbýva zapojit ampermetr auto zamčít a sledovat odběr jestli klesne a pak posupně odpojovat pojistky

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Baterky

Příspěvek od ameron »

No radio uz nemam takze poobede idem testovat s ampermetrom. Vecer som dal auto na nabijacku aj tak stiahlo baterku do rana na 10,5 cize tam bude niekde poriadny skrat ked ani nabijacna nestihala nabijat :(

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Baterky

Příspěvek od ameron »

Ozaj chcem sa opytat ci sa da takto vobec ampermetrom zapojenym v serii s bateriou merat v Touaregu odber ci to nema nejaky powermanagement ako napriklad BMW kde sa to vraj len tak merat neda, kde vytahovanie poistiek vzdy zobudi auto???

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Baterky

Příspěvek od ameron »

Neviete aky ma mat Touareg normalny kludovy odber? Nejako to neviem najst. Vcera som nameral po uspati jednotiek okolo 0,1A po vyradeni neorigo alarmu 0,06 ale neverim ze tych 40-50mA moze za vybijanie 110aH baterky. Teraz som tam dal novsiu bateriu tak uvidime v idealnom pripade je blba baterka.

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Baterky

Příspěvek od GeneHawkins »

0,1 A by mělo být v pohodě. Je to tedy řekněme už hraniční odběr, protože by ses dostal do problémů po několika týdnech, nicméně na to, že to po několika dnech nejde nastartovat, to nemůže mít vliv.
Asi baterka...

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Baterky

Příspěvek od ameron »

0,1A kedze viem co to bere je v pohode ako vravis nevadilo by mi ju raz za 7 dni dobit (ak nikde nepojdem) ale ked sa vybije za den pri tomto odbere to je blbost. Dnes som vyradil alarm cize odber baterie by mal byt 0,06A (tak som vcera nameral) a sledoval som kapacitu. Tak rano 8:00 12,6V a okolo 15:00 uz len 12,2V cize na to ze auto stalo znatelny ubytok este raz zmeriam ten odber a dam zmerat bateriu zatazovym testerom a ak je vadna tak ju budem reklamovat aj s vytlacenym testom. Cudne je aj to ze cez noc som auto dal na nabijacku vecer mi bateria ukazovala pod nabijackou 13,xV ale rano 12,6V a nabijacka stale makala dost cudne.

Odpovědět

Zpět na „Touareg“