výměna olejů

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
PavelJandak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 21.11.2010 12:49

výměna olejů

Příspěvek od PavelJandak »

Ahoj lidi, kupuji Passata r.v.98 s motorem 1.8T AEB a pro začátek se chystám vyměnit provozní kapaliny a filtry.Chci se tedy zeptat, zda je u motorů s turbem nějaký jiný postup výměny oleje než olej ohřát,vypustit, nechat vykapat a nalít nový.Pak mně zajímá jaký olej do převodovky a jak poznám správnou hladinu?Poslední věc kde asi budu tápat.Kde je kabinový/pylový filtr?Díky moc

palacinka
Člen klubu
Příspěvky: 158
Registrován: 12.10.2011 22:07
Bydliště: Napajedla

Re: výměna olejů

Příspěvek od palacinka »

U motoru s T je postup naprosto stejný jako u motoru bez T, tedy tak jak jsi napsal. Olej do převodovky teď neporadím, záleží, jestli to má být do manuálu nebo automatu. Kabinový filtr je pod plastovým torpédem, vedle baterky tzn. před spolujezdcem (otevřít kapotu motoru, sundat gumu za motorem z přepážky a torpéda, vyndat torpédo a jsi u filtru).
Passat B5.5 Variant 2001 1.8T Tiptronic + Ford Galaxy 1.9TDI Ghia 2002

PavelJandak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 21.11.2010 12:49

Re: výměna olejů

Příspěvek od PavelJandak »

převodovka je manuální, ale předpokládám, že dole bude výpušťák a ze strany se bude nalévat a zároveň kontrolovat hladina.

Uživatelský avatar
Jindra 1.8T
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.09.2009 17:17
Bydliště: ok znojmo

Re: výměna olejů

Příspěvek od Jindra 1.8T »

:wink: zdar kontrolní k převodce je imbus č 17 a výpust je tuším tisícihran č16 s dírou já ho sehnal za 150 kč mám ten samej typ a olej sem dával origo od ( W )

Uživatelský avatar
Jindra 1.8T
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.09.2009 17:17
Bydliště: ok znojmo

Re: výměna olejů

Příspěvek od Jindra 1.8T »

PavelJandak píše:převodovka je manuální, ale předpokládám, že dole bude výpušťák a ze strany se bude nalévat a zároveň kontrolovat hladina.
jo ještě dodám že sem s tímto motorem naprosto spokojen jede jak čert kamoš se svezl v mém 1,8t a byl překvapen jak krásně tahá a on jezdí v 1,9 tdi okta 2002

PavelJandak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 21.11.2010 12:49

Re: výměna olejů

Příspěvek od PavelJandak »

ještě se zeptám, jaký olej se dává do převodovky?

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: výměna olejů

Příspěvek od xerxes »

do převodovky kup přimo origo olej koupiš ho ve vw

Uživatelský avatar
Someline
Člen klubu
Příspěvky: 80
Registrován: 17.05.2013 18:17
Bydliště: Ted už Chomutov

Re: výměna olejů

Příspěvek od Someline »

do převodovky olej 70w-90, případně 75w-90 co jsem bral nedávno já (zn. Total za 200 á litr), do převodovky 1,6 u passata se vešlo přesně 2 litry, u tebe to bude asi víc.
Mé příspěvky vyjadřují mé osobní názory a nikoho nenutím, aby s nimi souhlasil. Může se vám to nelíbit, můžete s tím i nesouhlasit, ale to je asi tak jediné, co můžete :drinks:

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“