puknutie z pravej strany napravy iba pri zabere.

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
paldinko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 18.10.2013 17:22

puknutie z pravej strany napravy iba pri zabere.

Příspěvek od paldinko »

Nazdar chlapi. Mam problem s B5-kou. Uz asi polroka mi iba pri zabere, ked sa pohinam pukne z pravej strany napravy. Robi to hlavne, ked mam vytocene dolava a zvuk, teda poriadny "PUK" sa ozve z pravej strany. Spravi to pri pohinani aj ked mam volant rovno, ale menej to pocut. Naopak, ked mam dolava vytocene a pohnem sa, uz nic nepukne. Bol som uz u mnohych mechanikov a nevedeli co to je, vsetko je vraj fest pevne a v dobrom stave a ze sa to tazko hlada. Uz to robi coraz väscie šupy a nikto nema ani šajnu. Dnes mi akurat jeden solidny mechanik povedal, ze uz je vôľa na capoch riadenie, to som dal objednat, ale neviem ci je to prave ono. Ak by mal z Vas niekto uz podobny problem za sebou, dajte mi prosim vediet.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: puknutie z pravej strany napravy iba pri zabere.

Příspěvek od xerxes »

v čepu řizeni by to mohlo byt nejlepši bude jak proležeš celou předni napravu,na každy čep kukni jestli nemas vuli

paldinko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 18.10.2013 17:22

Re: puknutie z pravej strany napravy iba pri zabere.

Příspěvek od paldinko »

nemam istotu, ci to budu capy riadenia. Napravu sme uz pozerali viackrat a vsetko bolo pevne, iba tieto capy si vcera vsimol taky lepsi mechanik. Ale mal som aj take nazory na tento problem, ze by to mohol byt vonkajsi homokinetak.

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: puknutie z pravej strany napravy iba pri zabere.

Příspěvek od M@ty »

Smontovaná náprava se může jevit jako dobrá a po vymontování jednotlivých čepů zjistíš, že jsou v háji - osobní zkušenost s horními rameny. Také se zdály dobré, ale nenechal jsem se zmást.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

paldinko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 18.10.2013 17:22

Re: puknutie z pravej strany napravy iba pri zabere.

Příspěvek od paldinko »

Ja som uz mal na lavej strane jedno rameno v haji, ale to som ani necitil a vsetko bolo tiche. Nahodne sme to objavili pri vymene pneu na zdvihaku. Toto mi pride ako keby je nieco povolene alebo co

Uživatelský avatar
vwtom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Těšín

Re: puknutie z pravej strany napravy iba pri zabere.

Příspěvek od vwtom »

Pokud to dělá při záběru, tak by taky mohlo jít o hydrolůžko, prostě uložení motoru.
Vaše auto má vždy větší spotřebu než auto téže značky kohokoli druhého.

paldinko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 18.10.2013 17:22

Re: puknutie z pravej strany napravy iba pri zabere.

Příspěvek od paldinko »

myslis silentblok motora? Momentalne je auto u mechanika, tak cakam na co prisiel.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“