Problém v elektrice

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Petee
Řidič
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: 02.03.2011 23:31
Bydliště: Jihlava

Problém v elektrice

Příspěvek od Petee »

Ahoj klubáci, mám GIV 1.9TDi, r.v.98 . Nedávno se mi stala dost "zvláštní věc". Nastartoval jsem auto - první čeho jsem si všimnul, že mi po nastartování bliká Climatronik ( všechny segmenty na displeji ). Pak jsem se rozjel a najednou chcíplo auto. Při pokusu o nastartování už auto nechytlo ( startér točil, ale nechytlo to ). Při tomto stavu se mi rozsvítili všechny kontrolky na přístrojovce+pípání v přístrojovce+problikávalo veškeré podsvícení ovládacích prvků a podsvícení přístrojovky. Nechal jsem to půl dne odstát a pak auto chytlo na poprvé s tím, že mi opět blikal Climatronik+mi zůstala svítit kontrolka ABS - ale auto jelo a nechcípalo. Další den mi po nastartování opět blikal Climatronik jinak vše ok. Při rozsvícení světel se mi opět rozsvítila kontrolka ABS/po vypnutí světel kontrolka zhasla a takto několikrát po sobě ( celkem pravidelně ). Do toho všeho mi sporadicky problikává podsvícení přístrojovky + ovádací prvky.
Tedy aktůálně se mi auto chová takto. Nastartuju - bliká Climatronik, po rozsvícení světel -né pravidelně se rozsvítí kontrolka ABS a po vypnutí světel opět zhasne, dále mi zůstává svítit kontrolka Airbagu, která se sporadicky rozsvicuje a zase zhasíná. Sporadicky problikává podsvícení přístrojovky + veškeré ovládací prvky.
Mám podezření na nespolehlivý kontakt někde na mínusu - bylo by to podle vás reálný?
Provedl jsem zatím kontrolu pojistkového modulu na baterii - ten se zdá být v pořádku.
Dále jsem pod baterií objevil dva mínusové "věnečky", které byli lehce zoxidované - očištěno - výsledek NIO.
A provedl jsem očištění dvou kontaktů na mínusovém kabelu, který vede přímo od baterky přes kastli na převodovku - výsledek také NIO.
Nestalo se náhodou něco takového už někomu?? Děkuji za každou radu.

Uživatelský avatar
vrťo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 06.10.2012 17:25

Re: Problém v elektrice

Příspěvek od vrťo »

skontroloval by som vsetky ukostrenia, popripade hodil na vag nech napovie viac
ex: Golf III 2.0 16V ABF
Golf IV 1.6 16V AUS

Jack Daniel's last words were "One last drink, please"

Petee
Řidič
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: 02.03.2011 23:31
Bydliště: Jihlava

Re: Problém v elektrice

Příspěvek od Petee »

Tak dnes se situace vyvinula takto. Připojen VAG - samozřejmě spoustu chyb, které se dali očekávat. Tedy VAG nic nenapověděl. Provedl jsem kontrolu dalších dvou kostřících bodů pod volantem - ty jsou také v pořádku. Ted ale věc, která se stala záhy. Zařadil jsem jen tak náhodně zpátečku a to jsem asi neměl dělat. protože po zařazení zpátečky mi probliknuly kontrolky v přístrojovce - což mě zarazilo. Opakoval jsem stejnou věc asi 20x a už se to nestalo. Ale když jsem zařadil zpátečku po 21x, kontrolky v přístrojovce zhasli a v ten moment zhasnul i panel Climatroniku ( ten už se bohužel nerozsvítil ). Po vyřazení zpátečky kontrolky opět naskočily kontrolky v přístrojovce. A takto se to ted opakuje stále dokola. Navíc se mi rozblikala kontrolka imobilizéru, takže auto nenatočím. Když odpojím konektor od spínače couvacích světel, kontrolky nezhasínaj ( logicky ). Na konektoru pro couvací světla jsem naměřil 4,5V což je málo.... Tedy ted mám podle mě zaneseny dva problémy - někde špatná kostra a něco ohledně spínače ( respektivě elektroinstalace ) couvacích světel. A dále teda, že už mi nanaběhne panel Climatroniku. MA TO NEJAKOU LOGIKU????????? Jsem s toho úplně vedle.....:( Nějaké rady a tipy?????

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Problém v elektrice

Příspěvek od xerxes »

prně bych dal dohromady ty světla zpatečky nejspiš bude někde skrat

Petee
Řidič
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: 02.03.2011 23:31
Bydliště: Jihlava

Re: Problém v elektrice

Příspěvek od Petee »

Jenom poznámka - včera jsem se doměřil, že po otočení klíče do polohy před startem mi na všech pojistkách ( které jsou spínané přes spínačku ) naskočí cca 5,4V. Takže aktuálně musím vyndat volant a následně spínačku....která by tento stav mohla způsobovat....je to tak? ;) Uvidím až jí vyndám - pokud bude vstup do spínačky 12V a výstup 5,4 tak je to jasný ;) Tak jsem zvědav - dám určo vědět jak to dopadlo.

Petee
Řidič
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: 02.03.2011 23:31
Bydliště: Jihlava

Re: Problém v elektrice

Příspěvek od Petee »

Tak myslenka, ze je spatna spinacka se potvrdila. Tedy spinacka byla v haji, momentalne je jiz vymenena - napeti uz nikde nekolisa a vse funguje jak ma. Ale zustal mi v chybe imobilizer. Chyba nejde vymazat :( Myslim si ze bude nutne opet zparovat imo s klicem, ale bohuzel nevim jak se to dela.....nevite nekdo jak provest tuto operaci. Je mi jasne ze se to provede pres diagnostiku, ale vubec nevim kde mam co oklikat ;)

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Problém v elektrice

Příspěvek od marfy8 »

Znáš pin od budíků?

Petee
Řidič
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: 02.03.2011 23:31
Bydliště: Jihlava

Re: Problém v elektrice

Příspěvek od Petee »

Neznam....uz jsme volal jednomu panovi a ten mi rekl, ze je 100% rozkodovany imo. A bude nutne vicist kod budiku a pak pres diagnozu znova sparovat. Takze tim jsme opet skoncil ;( Uz me to nebavi....

Petee
Řidič
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: 02.03.2011 23:31
Bydliště: Jihlava

Re: Problém v elektrice

Příspěvek od Petee »

Jenom pro info - vše vyřešeno. Golf už zase maká tak jak má. Takže celý problém ohledně elektriky byl ve vadné spínačce a rozkodovaný imobilizér se zase nakodoval tak, že jsem otočil klíč do polohy před startem a nechal jsme takto auto cca 1h. Po té už se imo chytnul. Tento typ jsem dostal zde na foru od jednoho kluka - jsou tady kapacity ;)

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Problém v elektrice

Příspěvek od xerxes »

dobra finta no :)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“