Touareg - vzduchový podvozek - chyba

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
expresspartner
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 23.11.2012 09:18

Re: Touareg - vzduchový podvozek - chyba

Příspěvek od expresspartner »

Čau chlapi. Objevila se mi chyba workshop na podvozku. Kompresor je OK. Po nastartování chyba zmizela. Po čase se za jízdy opět objevila. Umíte mi s tím někdo pomoct? Dovezu kamkoliv jen do autorizovaneho se mi nechce... Diky

miky20
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 20.06.2009 13:50

Re: Touareg - vzduchový podvozek - chyba

Příspěvek od miky20 »

expresspartner píše:Čau chlapi. Objevila se mi chyba workshop na podvozku. Kompresor je OK. Po nastartování chyba zmizela. Po čase se za jízdy opět objevila. Umíte mi s tím někdo pomoct? Dovezu kamkoliv jen do autorizovaneho se mi nechce... Diky
Psal jsem sz

beltsasar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 15.02.2012 23:04

Re: Touareg - vzduchový podvozek - chyba

Příspěvek od beltsasar »

chlapi, taky potřebuju pomoct s problémem v nadpisu. přečetl jsem vše výše, ale nevím, jestli moje řešení je už jen servis anebo ještě něco mohu udělat já. auto mi poslední době 2x vysálo baterku na nulu, takže při startu to totálně zkolabovalo. už se mi to stalo i vloni v zimě, takže vím, že po dobití baterky a korektním startu se objeví hláška o špatné výšce, která při dalším startu zmizí. tentokrát se, po prvně vybité bat., kromě toho objevila i červená hláška o chybě výšky. ignoroval jsem to a předpokládal, že při dalším startu už to bude ok. a bylo. jenže pár dní nato došlo k 2. vybití. po nabití a startu se tak po 2-3 minutách objeví červená hláška a nezmizí ani po několika jízdách. předek auta skoro leží na kolech - je tam tak 5-8 cm místa - zadek je ok. zkoušel jsem knoflík - ručně zvednout, spustit - ale nereaguje to. při zvedání psal že mám počkat až vytvoří tlak, ale ani po 2 minutách se nehl.
tak prosím zkušené o radu.
touareg V6, 2006

casio
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 04.09.2011 09:59
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Touareg - vzduchový podvozek - chyba

Příspěvek od casio »

beltsasar píše:chlapi, taky potřebuju pomoct s problémem v nadpisu. přečetl jsem vše výše, ale nevím, jestli moje řešení je už jen servis anebo ještě něco mohu udělat já. auto mi poslední době 2x vysálo baterku na nulu, takže při startu to totálně zkolabovalo. už se mi to stalo i vloni v zimě, takže vím, že po dobití baterky a korektním startu se objeví hláška o špatné výšce, která při dalším startu zmizí. tentokrát se, po prvně vybité bat., kromě toho objevila i červená hláška o chybě výšky. ignoroval jsem to a předpokládal, že při dalším startu už to bude ok. a bylo. jenže pár dní nato došlo k 2. vybití. po nabití a startu se tak po 2-3 minutách objeví červená hláška a nezmizí ani po několika jízdách. předek auta skoro leží na kolech - je tam tak 5-8 cm místa - zadek je ok. zkoušel jsem knoflík - ručně zvednout, spustit - ale nereaguje to. při zvedání psal že mám počkat až vytvoří tlak, ale ani po 2 minutách se nehl.
tak prosím zkušené o radu.
Ahoj stejný problém jako ty, akorád s tím že baterku tedy nemám vyšťavenou do 0 ale když to zkusím po nastartování zvednout tak vyjede sjede vyjede a chvíli ok vezmu díru a ne ok takže asi čidlo doufám
VW Passat B5.5 2.5TDI V6 110Kw 4MOTION prodáno
VW Touareg 2.5 TDi R5 128KW Prodáno
VW Touareg V10 230KW Prodáno
VW Transporter 2.5 TDi 96KW 4MOTION
VW Amarok 120kw Prodáno
VW Touareg 3.0 V6 176kw

casio
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 04.09.2011 09:59
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Touareg - vzduchový podvozek - chyba

Příspěvek od casio »

Tak problém vyřešen naštěstí to byla jen blbost, na předním pravém kole se vylomil jeden zobáček který je na snímači v rameni takže vypadl a auto bylo zmatený a ukazovalo divné polohy takže už maká naštěstí :)
VW Passat B5.5 2.5TDI V6 110Kw 4MOTION prodáno
VW Touareg 2.5 TDi R5 128KW Prodáno
VW Touareg V10 230KW Prodáno
VW Transporter 2.5 TDi 96KW 4MOTION
VW Amarok 120kw Prodáno
VW Touareg 3.0 V6 176kw

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Touareg - vzduchový podvozek - chyba

Příspěvek od tornado1 »

hlavně že je opraveno.. jinak si přepiš to označení motoru, V5 to určitě není..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

branok010
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 17.06.2009 14:47
Bydliště: Banska Bystrica

Re: Touareg - vzduchový podvozek - chyba

Příspěvek od branok010 »

Zdravim aj mne sa uz casom podarilo vyriešit problem co som mal vyssie s podvozkom a bola to sranda , pod sedadlom spolujazdca je vyvod na napojenie hadice na fukanie kolies a je tam aj jeden snimač a na nom bol uvolneny konektor a ked sa menilo teplo zima tak piny v konektore sa oddialovaly a potom to hadzalo chybu ked som ich trosku napruzil uz je vsetko ok, vcds vychadoval chybu ze chyba k tlaku na pneumatikam alebo tak nejak to bol asi blby preklad z nemciny :))

Uživatelský avatar
RadekN70
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 24.05.2009 13:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Touareg - vzduchový podvozek - chyba

Příspěvek od RadekN70 »

Mám problém s Touaregem.
Když z normální provozní výšky to zvednu, spustím ho zase dolů, tak zadní náprava zůstane navrchu.
Ted se mi stalo, že zůstalo nahoře pouze pravé zadní kolo.
V adrese 34 - Regulace světlé výšky
01400 001
Překročena horní mez
Přechodná/sporadická závada.

Podezření mám na ventil, který je na měchu, ale co si budem říkat, povolit nejde :?

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Touareg - vzduchový podvozek - chyba

Příspěvek od ameron »

podla mna bud chyba na snimacoch podvozku alebo nevypusta dobre ventil na vankusi

Uživatelský avatar
JOFO
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zilina 22° 57' 5.27" S 43° 12' 37.16" W
Kontaktovat uživatele:

Re: Touareg - vzduchový podvozek - chyba

Příspěvek od JOFO »

mal som rovnaky problem ale dnes som to vyriesil , jedno cidlo vysky bolo zoxidovane vo vnutry , trebalo kupit nove , zial nahrada sa nerobi , tak stalo 130euro a na druhej strane bolo zatuhnute to ramienko co je na cidle a vytrhlo ho z napravy , tak som pouzil ramienko z toho cidla co som vyberal a uz je vsetko v poriadku
G4 tdi, B5 1,8t, turek V6 benzin...

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Touareg - vzduchový podvozek - chyba

Příspěvek od ameron »

no dost tych 130e ale hlavne ze to uz funguje, cize to zacalo blbnut az ked sa to druhe ramienko vytrhlo a ked bolo len jedno cidlo vadne tak to este nepadalo dole?

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Touareg - vzduchový podvozek - chyba

Příspěvek od ameron »

Viete niekto akym sposobom ten ventil vypusta vzduch? Teda ako mu kompresor povie ze ma vypustit vzduch ked tam nie je ziadny solenoid. Ide mi o to ci sa da nejakym sposobom rucne otestovat ci je ventil v poriadku.

Uživatelský avatar
PavelSv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 22.01.2010 17:50
Bydliště: Deblín 30km od Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Touareg - vzduchový podvozek - chyba

Příspěvek od PavelSv »

Přesněj bych to nazval tlumič. Žádný pokyn nedává slouži jen pro tlumení tlaků pokud odšroubuješ hadičku měch se musí vyfouknout.

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Touareg - vzduchový podvozek - chyba

Příspěvek od ameron »

som sa asi zle vyjadril myslel som ventil co je na tlmici 7l0 616 813 alebo vzadu 7l0 616 814 ze ci niekto nevie ako sa da otestovat ci mechanicky funguje prepusta vzduch ako ma (typujem asi kompresorom nejako)

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Touareg - vzduchový podvozek - chyba

Příspěvek od GeneHawkins »

Zvedneš a spustíš dolu, ne?

Odpovědět

Zpět na „Touareg“