MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od alesino »

:arrow: cust
ani náhodu ... dsg + chip 77 BKC ... nedostanu se pod 6,0- 6,5 dle PP , pokud nejedu samo jako důchodce ... totožný chip motor BXE o litr méně , ale s 5 st. manuálem ... ¨
Touran není SDI co se dávalo do fabie ...
Rozum do hrsti a ne věřit 100% PP ...
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

Uživatelský avatar
audinak44
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 221
Registrován: 30.04.2012 22:40

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od audinak44 »

Aleši pripajam sa ku komentu dávam za pravdu je to ťažké auto a nech si chalani nastavila korekciu spotreby u nás je bežné že sa nastavuje čo najmenej aby sa auto predalo...a hneď sa lepšie pozerá na palubak.:-)..ja tiež pod 6,3 nehrozí a zima 7,1...väčšína mesto ..kod motora AVQ 1,9 tdi.
Naposledy upravil(a) audinak44 dne 21.10.2013 12:25, celkem upraveno 1 x.

doktorj
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 13.10.2009 16:52

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od doktorj »

BLS, 1.9 TDi, 77 kW, manuál 6 kv., bez chipu v létě se dá s lehkou nohou jet za 5.9, pokud se to žene a jede klima, není problém jet za 6.7 (kombinovaná spotřeba - 30 % město, 70 % mimo). V zimě, i vlivem Webasta, spotřeba stoupne klidně nad 7 l. To jsou hodnoty měřené dle tankování, palubní PC ukazuje o 0,5 - 0,7 l méně.

cust
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 19.10.2013 17:03
Bydliště: Řež

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od cust »

Neumím to líp změřit, jak poznám kolik mám v nádrži? No, natankoval jsem "plnou" a najel 600 km podle PP, podle Mapy CZ o 20 km míň, ale třeba neoptimálně projíždím zatáčkou. Nevím jestli opravdu byla nafta po "rysku", snad jo, ručička ukazovala 1. Po ujetí byla ručička zhruba na 1/3. Jestli ti toto připadá přesněji tak OK. :)
Když jsem auto kupoval bylo tam napsáno průměr hodně přes 7, týpek jezdil čistou Prahu a ne dlouhý vzdálennosti. Tuším mám též BKC.
Touran 1.9 TDI PD 77 kW, DSG převodovka
Felicia 1.3 MPi 50 kW

doktorj
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 13.10.2009 16:52

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od doktorj »

Tankuji vždycky do plné, rozdíl ve vzdálenosti podle počítadla a map jsem neřešil...ono taky záleží jestli tam jsou kola dle TP...aby to neměřilo nesmysly

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od alesino »

vynulovat denní počítadlo , natankovat do plna ... do nádrže vleze cca 60 litrů ... když mi začla svítit rezerva , nacpal jsem tak cca 50 litrů ...
najezdit kolik " vyjde " , dotankovat ...
a pak už jen matematika ...
Dotankované litry vydělit počtem najetých km dle denního počítadla x 100 = spotřeba a pak porovnej s PP ...

Dle palubáku v dlouhodobé " 2 " na letních 18" spotřeba cca 6,8 - 7,2 , skutečná + cca 0,5 l , couračky po městě , na dálkovku dle PP 6,0 - 7,0 , najeto 220.000 km .
zimáky 15 " + webasto 6,0 del PP .
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

cust
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 19.10.2013 17:03
Bydliště: Řež

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od cust »

Nejsem si jist, jestli pokaždé natakunji stejně do plna, myslím se to může měnit podle toho jestli dotankovávám pár litrů nebo celou nádrž. Taky se to podle mě bude měnit u různých benzinek.
Nicméně, nejhorší zádrhel u mne je vzpomenout si na benzince vynulovat tachometr. Proto to do dnes nemám srovnané, ale i tak jak to popisuješ to nebude úplně korektní.
Touran 1.9 TDI PD 77 kW, DSG převodovka
Felicia 1.3 MPi 50 kW

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od alesino »

korektní :roll:
ono to není o plné nádrži ...
kolik litrů natankuju vydělím tím co najedu v km je nekorektní ... tak v tom případě - bez komentáře ...
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

cust
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 19.10.2013 17:03
Bydliště: Řež

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od cust »

Nejsem si zcela jist jestli natankuješ vždy stejně, jak už jsem psal výše. Tam holt vidím zádrhel...
Pokud to kontroluješ pravidelně a vždy je poměr PP/výpočet stejný tak OK. Pokud se vždy liší, tak je chyba ve tvém výpočtu, tedy spíše v tankování.
Ale jeto stejně OT, já jsem jen napsal co mi ukazuje PP, nehodlal jsem řešit jak špatně či dobře to měří... To nevím.
Touran 1.9 TDI PD 77 kW, DSG převodovka
Felicia 1.3 MPi 50 kW

cust
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 19.10.2013 17:03
Bydliště: Řež

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od cust »

Ještě k rozdílu mapy.cz a tachometru" ještě jsem to kontroloval a zmiňovaný rozdíl 20 km na 600 najetých km vzniknul nedopatřením. Rozdíl bude menší než 10 km. Jel jsem totiž ve skutečnosti kousek jinou trasou než vyhodily mapy. Omlouvám se.
Touran 1.9 TDI PD 77 kW, DSG převodovka
Felicia 1.3 MPi 50 kW

doktorj
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 13.10.2009 16:52

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od doktorj »

Absolutní spotřebu nikdy nespočítáš, je spousta proměnných. Když budeš dodržovat zásady, o kterých se tady píše, dostaneš spotřebu za konkrétní období a ujetou trasu při daných podmínkách s přesností +- 0.1 l/100 km.

cust
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 19.10.2013 17:03
Bydliště: Řež

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od cust »

já to beru, taky jsem psal v prvním příspěvku, že jsem to zatím neověřoval...
Chtěl jsem v podstatě říct, to co jsi napsal ty, doktorj, přesnou spotřebu nikdy nespočítáš.

Ale jedno si neodpustím: Jak můžeš napsat: "absolutní spotřebu nikdy nespočítáš" a zároveň napsat přesnost a ještětě tak výbornou? Jak si na to prosím tě přišel? Z toho skoro vyplívá, že ty tu absolutní (asi myslíš přesnou) hodnotu znáš.
Touran 1.9 TDI PD 77 kW, DSG převodovka
Felicia 1.3 MPi 50 kW

doktorj
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 13.10.2009 16:52

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od doktorj »

Když natankuješ plnou (úplně), cca 55 l, pak vyjezdíš co nejvíc a natankuješ opět plnou, bude rozdíl (podle mého názoru) vlivem tankování cca 0.5 litru na objem celé nádrže. Z toho podle Alesinova vzorce dostaneš i takhle přesný výsledek. Platí pro konkrétní trasu v konkrétním období. Samozřejmě pokud budeš nádrž vyjíždět delší čas, často startovat, poběží Webasto, atd., přesnost snížíš - výrazně. Když to vezmu sám za sebe - při jízdách v týdenním cyklu, kdy jezdím stejné trasy, podobným stylem jízdy, při podobném počasí, spotřeba se uvedeným způsobem liší okolo 0.2 l. Přesný výsledek nedostaneš, ale víš za kolik cca jezdíš.

Cca rok si vedu evidenci tankování v aplikaci My cars na Android, ta umí spočítat spotřebu z najetých km a množství paliva.

Uživatelský avatar
lecram
Závodník
Závodník
Příspěvky: 614
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od lecram »

Suhlasim,ale treba podotknut malo by sa tankovat palivo zo stejnej pumpy,pretoze tankovanie palivo sa dost casto prejavi aj väcsou spotrebou,skusenost pri tankovani v zahranici pri dlhych trasach napr. Pariz-Bratislava a bol som dost nemilo prekvapeny idealne palivo z Ba na pumpe JET vysoka spotreba SHELL

Uživatelský avatar
pratonda
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1658
Registrován: 14.06.2010 21:19
Bydliště: Žamberk

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od pratonda »

Podle mě pikačovina-měřit a řešit spotřebu,když jedu,tak jedu->kůli pár centům rozdílu mezi lehkou a těžkou nohou,nebo čím já vím...Auto jsem si koupil s tím,že podle papírovejch informací jsem věděl zhruba,za kolik to jezdí a s tím jsem do toho šel.Jinak,jestli to někoho zajímá,tak mám na "dením" počítadle cca 2900km se spotřebou(podle PC) 7,2l ve smíšeným provozu,(převážně ve dvou lidech) a nijak se s tím neseru s ohledem na světlou vejšku auta.Pro info pro mě neznalé 1.6 FSI 85kW, 215/40 R18.
VW TOURAN Manželka už nechce vo BMW E30 ani slyšet (nána jedna)... no ať si třeba trhne nohou - E46 330Ci jsem si prostě neodpustil

Odpovědět

Zpět na „Motor“