Regulace Turba

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

mvvavra
Člen klubu
Příspěvky: 75
Registrován: 29.04.2013 10:42
Bydliště: Praha

Regulace Turba

Příspěvek od mvvavra »

Zdravím mám passat 1,9 TDI 81 kw a druhé auto Alfa 147 1,9 JTD 85 KW a kdyz si sednu do Alfy tak auto jede jak z prachu turbo zabírá hned od zpodu .ale passat je takovej lenoch ten zabirá někde až přes 2 tisice otáček!Jde nějak regulovat Turbo aby zabiralo taky hned od zpodu nebo nechat chipnout ?????Ikdyž passat má udajně 280 tisic km????Diky za radu všem :sorry:

Sedlo01
Závodník
Závodník
Příspěvky: 625
Registrován: 02.09.2012 13:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Regulace Turba

Příspěvek od Sedlo01 »

Se nediv že to zabírá jak z praku, když to je o půl tuny lehčí auto. Kouknul bych na vag jaký dává turbo tlaky a podle toho se uvidí co dál, jestli tlačí málo, nebo se ti to jen zdá kvůli lepší dynamice alfy. stav km bych neřešil, pokud to nebere olej a motor je v pořádku
Passat B5.5 variant Highline, 9/2001, 1.9TDI-PD AVF 4motion @ GaragePower by Lubosk, FMIC, EGR OFF, KAT OFF, hybrid GT1752V, jednohmota s HDS
Obrázek Spotřeba VOLKSWAGEN Passat B5,5 1.9 TDI 96 kW / 130 HP

mvvavra
Člen klubu
Příspěvky: 75
Registrován: 29.04.2013 10:42
Bydliště: Praha

Re: Regulace Turba

Příspěvek od mvvavra »

Diky za odpověd jsem si vědem že Alfa a passat ješte combi je rozdil ve vaze ,ale fakt jenom stačí se dotknout plynu v Alfe a hned vystřelí a passat je takový otupělý až později je cítit zaběr turba!!!!Ještě jeden uplně blbí dotaz ten šroub s matičkou co je na turbu je k regulaci nebo k čemu to slouží???Díky za info

Sedlo01
Závodník
Závodník
Příspěvky: 625
Registrován: 02.09.2012 13:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Regulace Turba

Příspěvek od Sedlo01 »

šroub s matičkou? Turbo se dá štelovat vysouváním a zatahováním táhla do baňky, velice jemně.
Passat B5.5 variant Highline, 9/2001, 1.9TDI-PD AVF 4motion @ GaragePower by Lubosk, FMIC, EGR OFF, KAT OFF, hybrid GT1752V, jednohmota s HDS
Obrázek Spotřeba VOLKSWAGEN Passat B5,5 1.9 TDI 96 kW / 130 HP

mvvavra
Člen klubu
Příspěvky: 75
Registrován: 29.04.2013 10:42
Bydliště: Praha

Re: Regulace Turba

Příspěvek od mvvavra »

No sorry já nevědel jak to napsat aby si to pochopil.Jasně to jsme přesně myslel?A takže když stím budu štelovat tak to má vliv na tu akceleraci nebo to bude kouřit nebo co????Díky za pochopení Milan

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Regulace Turba

Příspěvek od majkl1 »

Regulaci má na starost ECU, nikoliv seřízení táhla. Tím lze jen doladit odezvu prvního "píku" při sešlápnutí plynu. Pokud by ti tlakovalo málo (oproti mapě), bude ti padat do nouzáku.
Spíše se zaměř na váhu, ta má velký vliv na požadavky tlaku při akceleraci.
Můžeš na zkoušku váhu nahradit diodou. V tu chvíli začne turbo tlačit rychleji - nečeká se na roztočení turba a tudíž omezení kouřivosti je mimo hru. Pokud nejsou v řitce vstřiky, tak to kouřivost za běžných okolností nijak významně nezvedne. Pouze při sešlápnutí plynu při vysokých otáčkách (třeba brždění motorem z kopce a následná akcelerace) vyloudí u AFN drobné zakouření, což je pochopitelné. Při rozjezdu "na krev" mi to skoro vůbec nekouří. Emisemi to prošlo s prstem v nose (pětinová kouřivost oproti povolené hranici-průměrný koeficient kouřivosti 0,22) a to nemám ani EGR ani kat.
Základem bude pro začátek dobrý log turba a váhy.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

mvvavra
Člen klubu
Příspěvky: 75
Registrován: 29.04.2013 10:42
Bydliště: Praha

Re: Regulace Turba

Příspěvek od mvvavra »

Každopádně díky za odpověd zaměřím se na tu váhu vzduchu a pak písnu co a jak ??Diky

Uživatelský avatar
venda81
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 06.07.2010 22:48

Re: Regulace Turba

Příspěvek od venda81 »

zdravím klubáci
nechci zakládat nové téma,tak se zdovolením navojtim sem :).prohnal jsem pašíka a náhle jako když spadne do nouzáku,ale vypnutí a zapnutí zapalování nepomohlo.od spoda je uplně mrtvej a začne se trochu hejbat až na třech tisících.ale dostat ho až do těchto otáček je skoro nemožný.je divný,že ani vag nehlásí žádnou chybu,krom špatně nastaveného předvstřiku,ale s tím už jezdím dlouho.podtlaky překontrolovaný,ventily-test akčních členů a makaj,táhlo regulace se hýbe po nastartování asi o centimetr.tak nevím zatuhlou regulaci tady spojujete s pádem do nouzáku a nějakou chybou na vagu,ale já to auto ani nerozjedu natož aby mi skočil do nouzáku na třech tisících :D a mohla by být zatuhlá regulace a vag by nezaznamenal žádnou chybu???nevim kde začít. díky

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Regulace Turba

Příspěvek od majkl1 »

Kolik ti ukazuje váha? :P
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

llukass
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 09.08.2009 07:30

Re: Regulace Turba

Příspěvek od llukass »

venda81 píše:zdravím klubáci
nechci zakládat nové téma,tak se zdovolením navojtim sem :).prohnal jsem pašíka a náhle jako když spadne do nouzáku,ale vypnutí a zapnutí zapalování nepomohlo.od spoda je uplně mrtvej a začne se trochu hejbat až na třech tisících.ale dostat ho až do těchto otáček je skoro nemožný.je divný,že ani vag nehlásí žádnou chybu,krom špatně nastaveného předvstřiku,ale s tím už jezdím dlouho.podtlaky překontrolovaný,ventily-test akčních členů a makaj,táhlo regulace se hýbe po nastartování asi o centimetr.tak nevím zatuhlou regulaci tady spojujete s pádem do nouzáku a nějakou chybou na vagu,ale já to auto ani nerozjedu natož aby mi skočil do nouzáku na třech tisících :D a mohla by být zatuhlá regulace a vag by nezaznamenal žádnou chybu???nevim kde začít. díky
začal bych u té váhy

Uživatelský avatar
venda81
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 06.07.2010 22:48

Re: Regulace Turba

Příspěvek od venda81 »

tak jsem udělal log váhy a na grfu se o proti požadované hodnotě skoro nehla... :D
vyměnil jsem za jinou,kterou jsem měl doma,ale ta je taky špatná-na ni mi to psalo chybu skrat na kostru :),
jelo to o trochu lépe,ale zase to kouřilo černě jak v pekle.tak musim koupit novou :(
nemáte někdo kontakt na prodejce za rozumný pěníz???díky

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Regulace Turba

Příspěvek od majkl1 »

Hoď sem ten log
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
venda81
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 06.07.2010 22:48

Re: Regulace Turba

Příspěvek od venda81 »

nejde mi to tam dát z pc :oops: ,tak jsem to vyfotil.snad z toho něco poznáš...
Přílohy
PB030074.JPG

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Regulace Turba

Příspěvek od majkl1 »

Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
venda81
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 06.07.2010 22:48

Re: Regulace Turba

Příspěvek od venda81 »

tak změna :D
ale stejně to musim vyfotit z pc to nejde
toto je váha a pak turbo:
Přílohy
PB030075.JPG
PB030076.JPG

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“