Nerozsvítí se kontrolky před startem

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
MartinZ22
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 702
Registrován: 06.01.2013 16:34
Bydliště: Morava

Nerozsvítí se kontrolky před startem

Příspěvek od MartinZ22 »

Dobrý den, mám velký problém nejde mi nastartovat. Při vložení klíčku do zapalování a otočení do druhé polohy se mi nerozsvítí kontrolka dobíjení, kontrolka ABS, ani klima se nerozsvítí. Zbylé kontrolky se rožnou ale svítí slabě. Hlavní světla i rádio se také spustí. Při pokusu nastartovat startér motorem otáčí ale nechytne. Kontroloval jsem pojistky ani jedna není přepálená. Odpojil sem - baterky ale taky nic. Když to skusím znovu bez vytáhnutí klíčku tak se rozsvítí slabě jen kontrolka airbegu a zbytek nic. Děkuju za jakékoliv rady.
VW Golf IV 2.8 Vr6

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4766
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Nerozsvítí se kontrolky před startem

Příspěvek od srotty »

A baterka má jaké napětí? Pojistky co jsou na ni jsi taky kontroloval?

Uživatelský avatar
MartinZ22
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 702
Registrován: 06.01.2013 16:34
Bydliště: Morava

Re: Nerozsvítí se kontrolky před startem

Příspěvek od MartinZ22 »

Pojistky sem kontroloval všechny i na baterce. Baterka je dobrá jinak by netočil startér. Auto je teď v servisu a prý je to spínačkou.
VW Golf IV 2.8 Vr6

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Nerozsvítí se kontrolky před startem

Příspěvek od duduh »

Při otáčení klíčkem je řeba měřit napětí na odlehčovací svorce X (u relátek).Pokud nefunguje ořech na spínačce (kontakt) tak ti nebude fungovat ani ta odlehčovací svorka a tedy nebudou svítit ani ty kontrolky.V servise mají asi pravdu. :pleasantry: Nemusí ti ale měnit celou spínačku,jen ten ořech..Potom písni jak jsi dopadl.

Uživatelský avatar
MartinZ22
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 702
Registrován: 06.01.2013 16:34
Bydliště: Morava

Re: Nerozsvítí se kontrolky před startem

Příspěvek od MartinZ22 »

Tak v servise měli pravdu a vyměnili mi elektrickou část spínačky. Teď už to zase startuje jak má.
VW Golf IV 2.8 Vr6

Uživatelský avatar
Kuny1991
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1280
Registrován: 17.10.2009 21:48
Bydliště: Kynšperk nad VWohří
Kontaktovat uživatele:

Re: Nerozsvítí se kontrolky před startem

Příspěvek od Kuny1991 »

Zdravím, právě jsem chtěl nastartovat a naprosto stejný problém. Startér točí jak blázen, ale zhasla kontrolka dobíjení a rozsvítila se asi až 10 minut potom co jsem to nechal stát. Ostatní kontrolky svítí normálně a zhasnou jak mají, nesvítí ani slaběji, slaběji tedy svítilo celé podsvícení ale to bylo pravděpodobně špatným ovladačem světel, když s ním šikovně hnu tak svítí vše normálně. V pátek mi taky nechtělo naskočit auto ale to startér ani netočil, vynulovaly se hodiny, pohnul jsem s kontaktama na baterce a jelo to jakoby nic. Jenže to byla asi shoda náhod. Kontrolka dobíjení se mi teď rozsvítila z ničeho nic, když jsem měl otočeno v pozici "žhavení", protože jsem to napíchl rovnou na VAG, jestli mi to tam náhodou něco nevypíše, no a nevypsalo.
Myslíte že by to mohlo být něco jiného než ořech ve spínačce? Ať to neměním zbytečně, protože je to opravdu porod jestli je to stejné jak u GIII :mrgreen: Motor AHF. Díky moc
ex GII 1.6 TD 1V CL
now Vento 1.9 TDi 1Z GLX
Daily Octavia 1.9 TDI ALH
Koupím pár dílů na Vento

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“