Výměna akumulátoru vs. kód do autorádia Beta

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
dvykydal
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 25.06.2012 10:35

Výměna akumulátoru vs. kód do autorádia Beta

Příspěvek od dvykydal »

Zdravím klubáky, mám dotaz. Chystám se na výměnu baterky před zimou (ještě origo - 8let) a nemám kód na autorádio. Počítám s tím že když baterii odpojím tak budu mít v autě po muzice :(. Teďkom, někdy jsem někde zahlíd že to někdo řešil tím že si vzal baterii z UPSky 12V a napojil ji přes cig. zásuvku v kufru během odpojení staré a připojení nové baterky a auto měl stále pod proudem takže o rádio nepřišel. Co vy na to. Děkuji za jakýkoliv návrh. Dan

Uživatelský avatar
Buresmil
Závodník
Závodník
Příspěvky: 697
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: JZ od Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna akumulátoru vs. kód do autorádia Beta

Příspěvek od Buresmil »

Takole ti to bude fungovat (neprijdes o kod) ale na Betu existuje karkulacka takze to neni problem (najdes ji na netu behem 2min)
Kdo brzdí Ten prohrává.

priwi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Meziboří
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna akumulátoru vs. kód do autorádia Beta

Příspěvek od priwi »

Po mně rádio nikdy po odpojení baterie kód nechtělo. Sice chvíli svítí nápis SAFE, ale po pár otočení klíčku se spustí a dokonce zůstanou naladěný stanice.

DUB57
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 395
Registrován: 08.02.2011 08:18
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Výměna akumulátoru vs. kód do autorádia Beta

Příspěvek od DUB57 »

dvykydal píše:Zdravím klubáky, mám dotaz. Chystám se na výměnu baterky před zimou (ještě origo - 8let) a nemám kód na autorádio. Počítám s tím že když baterii odpojím tak budu mít v autě po muzice :(. Teďkom, někdy jsem někde zahlíd že to někdo řešil tím že si vzal baterii z UPSky 12V a napojil ji přes cig. zásuvku v kufru během odpojení staré a připojení nové baterky a auto měl stále pod proudem takže o rádio nepřišel. Co vy na to. Děkuji za jakýkoliv návrh. Dan
Pochopil jsem,že máš auto staré 8 let.U toho to jede přes CAN a nebude to chtít po tobě žádný kód.V návodu k obsluze rádia je to popsáno jako komfortní kódování.Kód by to chtelo pokud bys chtěl to rádio dát do jiného auta.
VW Passat variant 1.9 TDI 96 KW 2003,VW Polo variant 1.9 SDI 1999,škoda 440 spartak 1957

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna akumulátoru vs. kód do autorádia Beta

Příspěvek od pino.t »

Buresmil píše:Takole ti to bude fungovat (neprijdes o kod) ale na Betu existuje karkulacka takze to neni problem (najdes ji na netu behem 2min)
Nějaky takovy kalkulačky jsem zkoušel na rádia co k nim kód mám a ani jednou se netrefila.
Navíc většina takových softů obsahuje nějaké viry.
Pokud má v autě origo rádio co tam bylo při koupi, ať se zastaví ve VW origo servisu a tam mu kód zjistí, někde dokonce bezplatně.
Jinak auto-eletrikáři to dělávají za 3-5 stovek.
Ale pokud i tak nechceš, můžeš si vzít třeba autonabíječku co má kroko-svorky a připnout na kabely co jdou od baterky, nebo od alternátoru.
Nebo stratovací kabely a jinou baterku, nebo auto.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

dvykydal
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 25.06.2012 10:35

Re: Výměna akumulátoru vs. kód do autorádia Beta

Příspěvek od dvykydal »

Možná máte pravdu s tím že to kód nebude chtít, na boku rádia je vyražen VIN auta a bylo mi divné proč dávat kód na rádio které má na sobě vinko. Pět stovek se mi dávat nechce, to bych si 5 přidal a mohl si koupit nový s MP3 nebo CD. Tak se nějak rozhodnu, bude to ne mě. Jinak moc díky za rady všem. Dan

MoDa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 09.09.2013 20:35

Re: Výměna akumulátoru vs. kód do autorádia Beta

Příspěvek od MoDa »

Ahoj ,mám to samé rádio po odpojení a znovu zapojení baterie po chvíli začne hrát samo .bez vložení kodu,tak snad ti to bude makat

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“