G4 kombik - nejdou otevřít 5. dveře - zjištění problému

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

agron
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 29.10.2013 19:12

G4 kombik - nejdou otevřít 5. dveře - zjištění problému

Příspěvek od agron »

Zdravim klubáky a klubačky,
mám menší problém s dveřma do kufru. Jednoho dne se chci dostat do kufru a ejhle. Mačkám na tlačítko a nic :-( nezbylo nic jinýho než vlézt do kufru přes sedačky, strhnout tapec a otevřít přes táhlo. Nechal jsem to rozdělaný a otvírám tímto způsobem.... Nevim kde by mohla být přesně závada a tak zkoušim psát sem o nějaký rady. Hledal jsem co tady kdy kdo řešil a tenhle problém jsem tady nenašel... Nevim jestli bude závada spíše v tlačítku nebo elektrice. Vim jen to, že kufr svítí, spz taky, stěrač funguje :-) Tlačítko na to otvírání cvaká, ale nedonutí to aby se kufr otevřel. Zkoušel jsem napojit ten elektromagnet co s tim mechanizmem hejbe na jinej + a tak jsem to propojil s plusem ze stěrače a ten fungoval.... Co a jak zkusit abych zjistil čim to vlastně je. Nejlépe něco jednoduchýho a rychlýho. Teoreticky bych mohl za kámošem to zajet proměřit, ale nevim, kde bych to měl přesně proměřovat....

Předem dík za každej tip :-)

golfiiiik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 11.10.2012 22:50

Re: G4 kombik - nejdou otevřít 5. dveře - zjištění problému

Příspěvek od golfiiiik »

Čau mohlo by to být to stejný co u mě. Asi to bude zaoxidovaný. tzn bouchnout pěstí na znak vw a pak by to mělo jít otevřít. Potom sundat tapec a vyšroubovat tu kliku celou. Je tam taková guma tu opatrně sundat a celý to vyčistit . Je tam takovej plech kterej když se zmáčkne tak spojí kontakt a dveře se otevřou a když je tam bordel tak se nevrací. tak zkus uvidíš.

agron
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 29.10.2013 19:12

Re: G4 kombik - nejdou otevřít 5. dveře - zjištění problému

Příspěvek od agron »

Poklepat (spíš hodně mlátit) jsem taky zkoušel a nepomohlo. Jen přemejšlim jakou kliku. Mám varianta a tam kliku nemám. Mám jen tlačítko co mačkám a je umístěný mezi žárovkama na osvětlení spz

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14720
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: G4 kombik - nejdou otevřít 5. dveře - zjištění problému

Příspěvek od tornado1 »

může to být mikrospínač přímo v zámku.... pak to hlásí nevěrohodný signál toho spínače
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

agron
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 29.10.2013 19:12

Re: G4 kombik - nejdou otevřít 5. dveře - zjištění problému

Příspěvek od agron »

a tak náhodou nějakej plonkovej mikrospínač na vyzkoušení doma nemáš? sry že se hned tak lísám, ale ten kufr mě sere protože ho používám hodně a hlavně do humplu to mám kousek :-) tak že by se to dalo zkusit prohodit. Nevim teda kolik to zabere času ta výměna

Uživatelský avatar
Jočmo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 28.06.2010 10:08

Re: G4 kombik - nejdou otevřít 5. dveře - zjištění problému

Příspěvek od Jočmo »

to tlacidlo ktore mas medzi tymi svetielkami na špz je ta kluka ked vyberies tu kluku tak je to taky kovovy obdlznik potiahnuty gumou (ta guma je ta cast co vidis zvonka ) zhodis tu gumku a kluka sa sklada z dvoch casti takej vane v ktorej chodi druhy kus ked ti tam vzime serie sol zaoxiduje a ta pohybliva cast nemoze chodit a tym padom nestlacis mikrospinac a neotvoris kufor staci vycistit namazat a malo by to chodit ked budes mat tu kluku vonka mal by si dostat na ten mikrospinac prstom skus ho stlacit ak sa ozve motorcek mikrospinac je ok a je to v tej kluke tiez som toriesil asi rok dozadu .

ta kluka vyzera takto pre upresnenie :) Obrázek

agron
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 29.10.2013 19:12

Re: G4 kombik - nejdou otevřít 5. dveře - zjištění problému

Příspěvek od agron »

jj to jsem se snažil vyndat. tohle tlačítko mi krásně cvaká ale ani za boha jsem nezjistil jak ho dostanu ven... Jestli se nepletu tak z druhý strany jsou v tom dva šrouby, který jsou kousek od motoru stěrače, který trochu vadí ve vyšroubování :-) Ty vyšroubuju a jak s timhle tlačítkem ven?

Uživatelský avatar
charlie77
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 27.12.2009 16:16
Bydliště: okres TC
Kontaktovat uživatele:

Re: G4 kombik - nejdou otevřít 5. dveře - zjištění problému

Příspěvek od charlie77 »

Na tlacitko se zatim vykasli ;) otevri kufr, odpoj ten konektor, ktery je nad tim servomoturkem, ktery ti nadzvedava tahlo a ten konektor promer. Vem multimetr, pripoj na konektor a zmackni tlacitko, jestli ti tam skoci na chvilku neco kolem 12-ti voltu, tak tlacitko jede a bude bud zoxidovany konektor mezi prave servomoturkem a konektorem a nebo bude spatny moturek.

Jestlize tam napeti mit nebudes, bude nejspis spatne tlacitko a nebo mikrospinac. Mikrospinac poznas tak, ze po otevreni kufru se ti nerozsviti lampicka v kufru. Pokud se rozsviti a napeti neleze do konektoru pri zmacknuti kliky, tlacitka, jak chces, tak je KO klika, tlacitko ;)

agron
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 29.10.2013 19:12

Re: G4 kombik - nejdou otevřít 5. dveře - zjištění problému

Příspěvek od agron »

multimetr nemám... tak asi budu muset někam na dílnu. Ale psal jsem v prvním příspěvku že světlo v kufru funguje tak jak má. Otevřu kufr rozsvítí se, zavřu kufr a zhasne. A ten motůrek co tlačí na to táhlo aby se otevřel kufr.... Po připojení na plus od motorku stěrače motorek zareagoval a zatlačil na táhlo. Takže ten vidim ok. Zítra zkusim nějak vymlátit to tlačítko na otvírání kufru. Dnes nebylo tolik času a ven se mi to tlačítko nepodařilo dostat. Na něm jsme zezadu povolil 2 šrouby a tlačítko se ani nehlo :-(

Uživatelský avatar
maxik900
Závodník
Závodník
Příspěvky: 675
Registrován: 30.09.2008 20:20
Kontaktovat uživatele:

Re: G4 kombik - nejdou otevřít 5. dveře - zjištění problému

Příspěvek od maxik900 »

ahoj. Měl jsem stejný problém na krátkém ale to by nemělo hrát roli.otevři vrata a vpravo nahoře je husí krček/průchodka elektroinstalace z vrat do karosérie.krček oddělej a pravděpodobně tam najdeš utrhlý drátek.
ex mk3, nyní mk4
I LOVE VW

Uživatelský avatar
charlie77
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 27.12.2009 16:16
Bydliště: okres TC
Kontaktovat uživatele:

Re: G4 kombik - nejdou otevřít 5. dveře - zjištění problému

Příspěvek od charlie77 »

agron píše:multimetr nemám... tak asi budu muset někam na dílnu. Ale psal jsem v prvním příspěvku že světlo v kufru funguje tak jak má. Otevřu kufr rozsvítí se, zavřu kufr a zhasne. A ten motůrek co tlačí na to táhlo aby se otevřel kufr.... Po připojení na plus od motorku stěrače motorek zareagoval a zatlačil na táhlo. Takže ten vidim ok. Zítra zkusim nějak vymlátit to tlačítko na otvírání kufru. Dnes nebylo tolik času a ven se mi to tlačítko nepodařilo dostat. Na něm jsme zezadu povolil 2 šrouby a tlačítko se ani nehlo :-(
Me to taky delalo. Moturek po pripojeni fungoval, napeti pres tlacitko lezlo az ke stekru, ale byla tam oxidace.. Zbytecny to rozebirat, stejne tam nic nevykoukas. Odkud jsi?

agron
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 29.10.2013 19:12

Re: G4 kombik - nejdou otevřít 5. dveře - zjištění problému

Příspěvek od agron »

Jsem z pelhřimova. Dneska jsem vymlátil tu kliku (pěkně zalehlá) a zkoušel mačkat mikrospínač. Ten jen cvaká a kufr se neotevřel. Udělal jsem fotku jak to vypadá. Jinak na tý co jsou focený dveře jsem označil konektory. Oba jsou suchý a krásně čistý. Na fotce kliky je vidět oxidace, ale tlačítko se zdá netknuté. Konektor označenej jako 1 vede směrem do auta hnědo-červenej a zeleno-hnědej drát. kterej mám zkusit napíchnout na zkoušečku? Počítám že jeden bude + k tlačítku otvírání a druhej je + od tlačítka k motorku. Je to tak? Pak počítám, že pokud to bude ok tak to zapojim a zkusim proměřit drát na konektoru 2 jestli jde štáva až k motorku
Přílohy
IMG_20131031_115314.jpg
IMG_20131031_121637.jpg

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: G4 kombik - nejdou otevřít 5. dveře - zjištění problému

Příspěvek od majrek001 »

změř jestli máš na konektoru 2 napětí při držení tlačítka. a případně zkus propísknout multimetrem konektor (s odpojeným konektorem) od tlačítka při stisknutí
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14720
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: G4 kombik - nejdou otevřít 5. dveře - zjištění problému

Příspěvek od tornado1 »

toto jde přes komfortku a má to několik podmínek otevření - funkční spínače v zámku... v Humpolci ti to opravím jestli chceš
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

agron
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 29.10.2013 19:12

Re: G4 kombik - nejdou otevřít 5. dveře - zjištění problému

Příspěvek od agron »

tak jsem zkoušel jen přes žárovku vyzkoušet jestli jde nějaká štáva k tlačítku otvírání a oba kabely se zdaj bez proudu. Navíc jsem zprovoznil zámek do kufru. Ten jde dobře ale nedá se přes něj odemknout nebo zamknout celé auto. Počítám že asi někde lajzlej drát a nebo problém v jednotce... Asi proběhne návštěva u tornáda :-)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“