Zadní brdič

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
PavelJandak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 21.11.2010 12:49

Zadní brdič

Příspěvek od PavelJandak »

Ahoj lidi, z důvodu nefunkční ruční brzdy jsem se odhodlal sundat brzdič a opravit si to sám.Koupil jsem sadu Frenkit na průměr 38mm a brzdič mám rozebraný, pístek vyndaný, ale zastavil jsem se nad tím, jak vyndat tu hřídelku, která tlačí na pístek, když zatáhnu za ručku.Dole uvnitř brzdiče jsem viděl segrovku, je tedy možné, že až ji nějakým záhadným způsobem vytáhnu, tak vytáhnu tu hřídelku?Co jsem koukal na tu sadu, tak mi není moc jasné, kde všude jsou všechny ty gumičky,prachovky atd.Těsnící kroužek kolem pístku je mi jasný.Prachovka kolem pístku taky,prachovka na odzvdušňovák taky,prachovky na vodící čepy jasný a pak ještě prachovka kolem té hřídelky, ale co s těmi malými kroužky atd...Napadá mě jedině, že by se zbytek ukázal až po rozebrání a vyndání hřídelky.Jinak netuším.Ještě se chci zeptat, jak je to s nastavením té páky s tisícihranem, která je nasazena na té hřídelce, když to budu skládat.Nijak jsem si nepoznačim její polohu na tom tisícihranu, když jsem ji sundal.Díky za rady
Přílohy
02112013736.jpg
02112013737.jpg

Uživatelský avatar
wrot
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 17.11.2009 17:00
Bydliště: Zličín blízké okolí

Re: Zadní brdič

Příspěvek od wrot »

PavelJandak píše:Ahoj lidi, z důvodu nefunkční ruční brzdy jsem se odhodlal sundat brzdič a opravit si to sám.Koupil jsem sadu Frenkit na průměr 38mm a brzdič mám rozebraný, pístek vyndaný, ale zastavil jsem se nad tím, jak vyndat tu hřídelku, která tlačí na pístek, když zatáhnu za ručku.Dole uvnitř brzdiče jsem viděl segrovku, je tedy možné, že až ji nějakým záhadným způsobem vytáhnu, tak vytáhnu tu hřídelku?Co jsem koukal na tu sadu, tak mi není moc jasné, kde všude jsou všechny ty gumičky,prachovky atd.Těsnící kroužek kolem pístku je mi jasný.Prachovka kolem pístku taky,prachovka na odzvdušňovák taky,prachovky na vodící čepy jasný a pak ještě prachovka kolem té hřídelky, ale co s těmi malými kroužky atd...Napadá mě jedině, že by se zbytek ukázal až po rozebrání a vyndání hřídelky.Jinak netuším.Ještě se chci zeptat, jak je to s nastavením té páky s tisícihranem, která je nasazena na té hřídelce, když to budu skládat.Nijak jsem si nepoznačim její polohu na tom tisícihranu, když jsem ji sundal.Díky za rady
ahoj pod tou sejgrovkou je ještě jedno těsnění ja to mněl rozebrané kopena sada Frenkit ale po vydolování (kupoval jsem několik klešzí a stejně jsem tu sejgrovku vydoloval upraveným šrounovákem a hřebíkem (jsem buď jelito nebo na to musej bejt extra dlouhé kleště) no a nakonec jsem zjistil že těsnění v sadě má větší průměr a nepasovalo to do mého brzdiče tak jsem raději koupil zachovalej zadní brzdič a mam klid ,ten tisíci hran jsem neřešil snad je to tu ipopsané ale nevím už kde

PavelJandak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 21.11.2010 12:49

Re: Zadní brdič

Příspěvek od PavelJandak »

tak segrovka je venku a teď už se jen zeptám, jak vytáhnout tu prachovku která je kolem té hřídelky viz.foto č.1.Koukal jsem na novou a jediné co mě napadá, tak je ji vyrazit vnitřkem brzdiče, ale nejsem si jistý.Koukal jsem na novou a je v ní nějaký ocelový kroužek či co, tak si myslím, že vykuchat ji z venku asi nepůjde.Díky moc za rady

PavelJandak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 21.11.2010 12:49

Re: Zadní brdič

Příspěvek od PavelJandak »

ještě se zeptám.Proč je uvnitř pístku segrovka?Mění se tam něco?

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zadní brdič

Příspěvek od xerxes »

tu prachovku něčim podeber pujde ven,uvnitř pistku je ten samostav tak proto to je zajištěno segerovkou

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Zadní brdič

Příspěvek od M@ty »

Ta manžeta hřídelky tam drží v takovém osazení a ten hliníkový materiál oxidací naroste a drží to fest. Pod tím mechanismem je jeden "O" kroužek právě jako těsnění té hřídelky.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

PavelJandak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 21.11.2010 12:49

Re: Zadní brdič

Příspěvek od PavelJandak »

Tak jednu stranu jsem složil a vrátil zpět do vozu.Napustil třmen kapalinou,povolil odvzdušňovák.Vyteklo pár bublinek.Našlapal jsem pedál.Na pedál to brzdí pěkně, ale ručka stále nebrzdí.Mechanismus chodí lehce.Když manuálně chytnu za páku na brzdiči, tak cítím jak pístek přitlačí desku ke kotouči, stále ale když chytnu za ručku v autě, tak ji vytáhnu až ke stropu.Problém je tedy ještě asi v táhlech nebo co myslíte?Druhou stranu jsem zatím pouze rozebral, ta byla zatuhlá fest, ale stejně by ta jedna strana měla brzdit nezávisle na tom, jestli ta druhá funguje či ne nebo se mýlím?Díky za rady

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Zadní brdič

Příspěvek od M@ty »

Jak jsi nasadil tu páku na ten tisícihran? Když je ručka povolená má být těsně před dorazem. Pokud to tak máš, tak pak je ještě možnost poštelovat lanovody. Počítám že je máš v pořádku - obě lana se hýbou.
Nedávno jsem ti to psal do jiného vlákna: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=160&t=278208
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

PavelJandak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 21.11.2010 12:49

Re: Zadní brdič

Příspěvek od PavelJandak »

páku na ten tisícihran jsem nasadil na první možnou polohu co nejblíže k dorazu.Mezi dorazem a pákou je cca půl cenťáku.Možná ani ne.Lanovody jdou hezky, ale zdá se mi, že když jsem vytahoval konec lanka z brzdiče, tak jsem prostě lehce zatáhl,lanko povyjelo a bylo.Čekal bych, že to lanko budu muset vyvlíknout s odporem, spíše si myslím, že bude problém s lanovody.Když tahám za páku tak se na brzdiči dlouho nic neděje a když už je páka ve 3/4 Svých možností, tak se teprve začne něco dít

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Zadní brdič

Příspěvek od M@ty »

Mně se povedlo to nasadit těsně před doraz (tak max. 2mm). Pokud ti lana chodí lehce rukou, vracejí se v pohodě, tak budeš muset nejspíš opravdu lanovody napnout. Tím se vracíme na začátek v tom prvním téma. U krypla je to blbě přístupné.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zadní brdič

Příspěvek od xerxes »

kliče trošku přenastav dej jim předpěti snad by to pak mohlo pomoct

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“