homo kloub b5,5 tdi 96kw problem

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
ktmartin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 209
Registrován: 06.12.2009 20:43
Bydliště: Hradec Králové

Re: homo kloub b5,5 tdi 96kw problem

Příspěvek od ktmartin »

To samý sem měl po vymeně ramen. Myslím, že jak se do toho mlátilo, tak se čidla hnula. Já jsem obě čidla prostříkal olejem, rozhejbal a vyndal. Pak sem to pořádně prostříkal čističem brzd (i kroužek skrz těhlici). Pak jsem si to šuplerou přesně oměřil a čidlo nastrčil co nejblíž ke kroužku (nikdy předtím jsem to nedělal, tak netuším jak so to má přesně nastavovat). A od tý doby zase klid :) Takže vytáhni čidlo a pořádně nastav a budeš mít po problému.

Ryback
Řidič
Řidič
Příspěvky: 91
Registrován: 05.11.2010 21:21

Re: homo kloub b5,5 tdi 96kw problem

Příspěvek od Ryback »

Tak problem vyresen. Díky Funstorme :)
Opravdu stacilo parkrat zahybat cidlem a uz je vse OK.
Vag nic nehlasi.

díky

Uživatelský avatar
DJ_blueFISH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 20.01.2010 16:01
Bydliště: Brno

Re: homo kloub b5,5 tdi 96kw problem

Příspěvek od DJ_blueFISH »

Ahoj, aktuálně taky řeším problém se správnou hloubkou ABS čidla u přední nápravy. Už to nastavuji poněkolikáté a né najít tu správnou polohu. Dával jsem nové orig. ABS čidla (ty původní měly poškozené kontakty) a hlavně u pravé strany řeším ten problém, že když mám čidlo v podobné pozici jako to bylo dřív, tak je ještě daleko pro správné snímání a při nízkých rychlostech a brždění to kope do pedálu - je to o hubu. Když to čidlo na pravé straně malinko sklepnu, aby bylo blíž, tak brzdím dobře, ABS neblbne, ale je slyšet že už to dře o ten ABS kroužek. Ještě před chvílí jsem se na to díval, tak jsem čidlo úplně vyndal a zkusil jsem povytáhnout to svěrací pouzdro čidla ABS - napadlo mě, že to by mohlo pak dřív o ABS kroužek, tak pak zo odpoledne ještě vyzkouším. Ale nejvíc by mi pomohlo, kdyby prosím někdo změřil (nebo vyfotil po oddělání té gumičky na čidle), jak má být čidlo správně hluboko - nikde jsem tuto informaci zatím nenašel.
Díky, s pozdravem ><((('>

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“