Lupnutí při rozjezdu (kloub, stabík tlumič?)

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
ktmartin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 209
Registrován: 06.12.2009 20:43
Bydliště: Hradec Králové

Lupnutí při rozjezdu (kloub, stabík tlumič?)

Příspěvek od ktmartin »

Mám menší problém u svého passata. Občas, když auto stojí přes noc nebo celý den, tak při prvním rozjezdu většinou když jsou kola trochu zatočená ucítím od levého kola vůli. Není to ani nějak hlasité lupnutí, ale je to spíš cítit. Mám novou sadu ramen (LMI) a dělalo to i před výměnou. Moje teorie je, že by to mohlo dělat gumové uložení stabilizátoru k podvozku nebo třeba horní uložení tlumiče? Tlumiče jsou ještě původní i s uložením. Nebo by to mohl být kloub? Ty jsou taky ještě původní, ale jinak nejsou vůbec slyšet. Dá se nějak předčasně zjistit, že mají klouby velkou vůli ještě než začnou lupat? Díky

Sedlo01
Závodník
Závodník
Příspěvky: 625
Registrován: 02.09.2012 13:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Lupnutí při rozjezdu (kloub, stabík tlumič?)

Příspěvek od Sedlo01 »

jak jsem psal tady kolegovi, todle by mohlo být uložení tlumiče. Vytoč kola, nech někoho koukat na pružiny a pomalu se rozjeď jestli při tom lupnutí poskočí pružina tak máš jasno
Passat B5.5 variant Highline, 9/2001, 1.9TDI-PD AVF 4motion @ GaragePower by Lubosk, FMIC, EGR OFF, KAT OFF, hybrid GT1752V, jednohmota s HDS
Obrázek Spotřeba VOLKSWAGEN Passat B5,5 1.9 TDI 96 kW / 130 HP

Uživatelský avatar
Teea
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 406
Registrován: 21.06.2010 07:19
Bydliště: Karviná

Re: Lupnutí při rozjezdu (kloub, stabík tlumič?)

Příspěvek od Teea »

Jen info tady se tlumic neotaci. Takze by to muselo delat i pri jizde rovne.
A jeste jedna vec. Je na klubu vubec nekdo kdo menil ulozeni tlumice a neco mu to vyresilo ?( u passatu samozdrejmne) Ja si tim jen pridal praci a stejne to zase byly ramena.
Typuju spise bud na povoleny cecko nebo ulozeni stabiku.
Passat B5 variant 1,9Tdi 81Kw AFN, r.v. 1999, EGR off, Rear 3cm UP, AHD...
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“