G4 kombik - nejdou otevřít 5. dveře - zjištění problému

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

agron
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 29.10.2013 19:12

Re: G4 kombik - nejdou otevřít 5. dveře - zjištění problému

Příspěvek od agron »

Tak dneska proběhlo proměření tlačítka a kabelů. Tlačítko s mikrospínačem je OK, bez problému po stisknutí propouští proud. Proměřil se konektor na kabelu (na obrázku č. 1) a ten je mrtvý.
Pak jsme napíchnuli auto na diagnostiku kvůli komfortce. Vyčtení závad proběhlo a výsledek je nebyly zjištěny žádné závady. Tak jsme zkontrolovali přímo funkci kufru. V komfortce je neustále stav zavřeno a vše ok. Jenže kufr otvírám a zavírám a stav je beze změny. Takže komfortka zadní dveře vubec nevidí a neustále si myslí, že jsou zavřené. Takže co ted? Asi jít po kabelech a překontrolovat komplet zapojení až ke komfortce..
Nemá prosim někdo nějaký schema od komfortky až k zadním dveřím jak a kudy vedou kabely a kde jsou konektory? Jestli někde v autě ještě neni nějakej konektor, kterej by mohl být zoxidovanej nebo tak něco... Nebo nemá někdo nějakou radu co a jak?
Naposledy upravil(a) agron dne 05.11.2013 23:45, celkem upraveno 2 x.

agron
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 29.10.2013 19:12

Re: G4 kombik - nejdou otevřít 5. dveře - zjištění problému

Příspěvek od agron »

maxik900 píše:ahoj. Měl jsem stejný problém na krátkém ale to by nemělo hrát roli.otevři vrata a vpravo nahoře je husí krček/průchodka elektroinstalace z vrat do karosérie.krček oddělej a pravděpodobně tam najdeš utrhlý drátek.
jen pro jistotu... myslíš na straně spolujezdce jestli chápu dobře. tam se to tváří ok

agron
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 29.10.2013 19:12

Re: G4 kombik - nejdou otevřít 5. dveře - zjištění problému

Příspěvek od agron »

koukám, že asi nikdo žádnou radu a ani nápad nemá... Rozebral jsem kufr a dole na straně spolujezdce jsou dva konektory. Jeden ružovej a druhej hnědej. Počítám, že to jsou konektory s elektrikou asi a kably na centrál. Zkoušel jsem přes žárovku proměřit na kostru a vše je mrtvé. Akorát jeden když zkoušim, tak mi zamkne auto...
Na to jestli má někdo nápad jak postupovat dál se ptát nebudu, protože asi nikdo neporadí.
Zeptám se, je možný, že by z komfortky vypadl nějakej konektor a kde přesně komfortka je?

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: G4 kombik - nejdou otevřít 5. dveře - zjištění problému

Příspěvek od tornado1 »

není to možné, to by nic nefungovalo.. nedoporučoval bych něco zkoušet zkoušečkou přes nějaké konektory apod!! mohl by jsi něco poškodit, zkratovat, vypálit..... kdybych neležel v Pejru v nemocnici tak ti to opravím...
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

agron
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 29.10.2013 19:12

Re: G4 kombik - nejdou otevřít 5. dveře - zjištění problému

Příspěvek od agron »

mě je divný to, že diagnostika je vidí jen jako zavřený a nic nereaguje a nehlásí ani žádnou chybu. Zkoušeli jsme koukat myslim že to byl VCDS nebo jak.. Stejnak to dopadne tak, že už mi došly možnosti a počká to na tebe. Zámek jsme zprovoznili tak jde do kufru lízt přes klíč..

Jen mimo :-) Doufám, že tobě zatim vše dopadá dobře a že to budeš mít v pohodě...

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“