podsvícení budíků a vnitřní osvětlení

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Bangaramen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 28.10.2013 18:30

podsvícení budíků a vnitřní osvětlení

Příspěvek od Bangaramen »

Čauky lidi, sem tu nový, tak se rozkoukávám :wink: mám WV IV 2001 1.6 16V 77kw 5D a potýkám se momentálně s problémem osvětlení budíků a interiéru. Při rozsvícení světel na parkovačky a na denní, se mi nerozsvítí budíky, ani na topení, ve dveřích na stahování oken, včetně nastavení zpět. zrcátek a otevíraní nádrže. budíky normálně fungují, světla svítí, vše šlape jen podsvícení nikoliv.............. poraďte prosím :?:

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: podsvícení budíků a vnitřní osvětlení

Příspěvek od marfy8 »

Pojistky?

Uživatelský avatar
Bangaramen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 28.10.2013 18:30

Re: podsvícení budíků a vnitřní osvětlení

Příspěvek od Bangaramen »

v pořádku

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: podsvícení budíků a vnitřní osvětlení

Příspěvek od marfy8 »

Potom je špatný ten malý ovladač. S čím nastavuješ úroveň podsvícení a náklon světel. Nebo samotný ovladač světel.
Vyzkoušej od někoho kdo má Golfa nebo Oktávku.

Uživatelský avatar
Bangaramen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 28.10.2013 18:30

Re: podsvícení budíků a vnitřní osvětlení

Příspěvek od Bangaramen »

zkusím to, už když jsem ho přivez tak to tam nějak blblo při nastavení úrovně podsvícení a při nastartování byl malý displej na budíkách rozsvícen na plno a za jízdy se sám zeslabil na minimum i když jsem je měl pořád puštěný na plno

Uživatelský avatar
pajinka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 12.09.2009 22:15
Bydliště: VB
Kontaktovat uživatele:

Re: podsvícení budíků a vnitřní osvětlení

Příspěvek od pajinka »

Ahoj, nechci zakládat nové téma, ale dnes se mi stala tato věc....
Ráno jedu a po chvilce smrad něco se pálí, najednou kouř pod volantem vlevo, vypnu motor rychle raději. A po nastartování přestalo svitit osvětlení palubní desky...tj. climatronic funguje, ale nesvítí, ovladače oken na tapecích taky nesvítí, ovladač zapínání světel taky nesvítí..jediný co v autě svítí jsou budíky....nevíte někdo ke začít hledat problém? auto mám už 4 roky a tohle se mi stalo z ničeho nic...děkuji za rady

Uživatelský avatar
wondras
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 17.02.2013 17:10
Bydliště: Opava

Re: podsvícení budíků a vnitřní osvětlení

Příspěvek od wondras »

mrknul bych na ovladač světel
Golf IV 1.9 TDI AJM
Kouř znamená výkon! :mrgreen:

Uživatelský avatar
pajinka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 12.09.2009 22:15
Bydliště: VB
Kontaktovat uživatele:

Re: podsvícení budíků a vnitřní osvětlení

Příspěvek od pajinka »

ok zkusím jako první, ikdyž ony světla fungují když ho otočím. ale zkusím sehnat jiný a dám vědět!

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: podsvícení budíků a vnitřní osvětlení

Příspěvek od srotty »

spíš bych to vyděl na ten regulátor osvětlení hned vedle vypínače.

Uživatelský avatar
pajinka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 12.09.2009 22:15
Bydliště: VB
Kontaktovat uživatele:

Re: podsvícení budíků a vnitřní osvětlení

Příspěvek od pajinka »

jj tak přesně jak píše vrotty ... byl spálenej regulátor intenzity podsvícení / nastavení výšky světel...a u mě se to stalo zřejmě vlivem čističe klimatizace, ta pěna jak se stříká do výdechů topení na dezinfekci, tak protekla k tomu ovladačo zkrat..

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: podsvícení budíků a vnitřní osvětlení

Příspěvek od duduh »

Proč jsi stříkal pěnu dezinfekce do výdechů?Jestli chceš klimošku pořádně dezinfikovat tak musíš demontovat kastlík,kryt ventilátoru a potom stříknout přímo na výparník.Tam je ten zdroj toho smrádku a né ve výdechu.Smontovat.Potom vyndat pylový filtr a stříknout i tady.Dále postupovat dle návodu.

Uživatelský avatar
KUBAMIKLAS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 03.07.2013 13:51
Bydliště: Slavičín

Re: podsvícení budíků a vnitřní osvětlení

Příspěvek od KUBAMIKLAS »

Dobry den,omlouvam se ale mam stejny problem jako kolegove a jsem z toho spatny uz. Dnes jsem si dovezl MFD navigaci,zapojil a vsechno normalne fungovalo a svitilo. Jelikoz byla navigace povytahla tak jsem udelal misto a vytahl ji,zapojil,zkusil intenzitu osvetleni a pak z niceho nic prestalo svitit podsviceni budiku,vydechu,vypinace svetel ( pouze na tom otacecim kolecku ta carka,zelene potkavacky predni,po otoceni bez klicku se ozve ton ) a pak vlastne podsvity stahovani okynek,radio,proste prestalo svitit. Veskere osvetleni kolem auta jako obrysovky, potkavacky,blinkry,vsechno sviti. Kontroloval jsem pojistky,tusim 5A vedle sebe a jsou v poradku,myslite ze mam hledat problem nekde ve vypinaci nebo je radio spatne zapojene ? Podotykam,vsechno se to stalo ze vteriny na vterinu,tak snad jsem nic neoddelal.Dekuji


18.10.2016 Zdravím,tak jsem tedy koumal a vyndal celý ten prostor jak je rozsvícení světel a regulátor. Když jsem oddělal spínač světel a následně ho zapojoval a zároven koukal na ten regulátor,tak v něm jenom červeně po dobu ani né vteřiny bliklo. Nebliklo v prostoru jak to prosvicuje třeba sklonem světel,ale v mezeře nad kolečkama. Co to znamená ? Je špatný regulátor nebo to tak má být ? Náklon světel normálně funguje.Zkusím koumal dál,zkusím vytáhnout a znovu zapojit rádio jestli jsem neudělal někde chybu.

VYŘEŠENO- Bylo špatně zapojené rádio, jakože nebylo špatně zapojené a z Gammy jsem měl reduxi na CD changer a MFD rádio jsem zapojil pomocí téhle reduxe. Reduxe oddělána a všechno svítí.
VW Golf 4 1.9 TDI PD 74 KW, 5. kvalt, Typ motoru AXR, 5. Dvéř. Hatchback

faktotum
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 09.05.2014 18:30

Re: podsvícení budíků a vnitřní osvětlení

Příspěvek od faktotum »

Zdravím. Neví někdo co to může být za problém, že mi nefunguje regulace podsvětlení uvnitř auta ( palubovka, radio, klima, stahování oken ... ), vše svítí naplno a nejde to stáhnout. Ovšem když je vypnutý motor a zapnu světla, tak regulovat podsvícení jde.
VW GOLF IV 2.0 BI-FUEL

Radek__77
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 04.04.2018 07:26
Bydliště: Cheb

Re: podsvícení budíků a vnitřní osvětlení

Příspěvek od Radek__77 »

Ahoj,
v golfu 4 mě přestalo jít podsvíceni palubní desky a všech ovladačů oken a otvíraní nádrže. Jinak vše funguje jak má. Když dám na autě plný rejt občas se to rozsvítiti nebo pro změnu zhasne. Nedávno jsem víc bouchl dveřmi od kufru a šlo to asi týden a teď to opět zhaslo. Zkoušel jsem vyměnit pojistky,vypínaní světel i regulátor podsvícení. Vše bez výsledku.

Na vypínači světel svítí podsvícení pořad když je v poloze vypnuto ale jakmile ho dám již do obrysovek , zhasne a podsvícení se nerozvíti.

Teď poslední dobou když venku prší občas to jde třeba dva dny a pak to samo opět přestane..

Můžete mě prosím někdo poradit ?

fb_barbora1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 13.08.2022 17:10

Re: podsvícení budíků a vnitřní osvětlení

Příspěvek od fb_barbora1 »

Podsviceni budiku nefunguje a ani nejde stava do koncovky toho ovladace na podsviceni. Ale jde do ovladace na sklon svetel. Co zkontrolovat dal? Pojistky jsou ok. Jake rele? Diky.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“