Elektrické stahování oken

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

237dan18
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 16.07.2013 22:14

Elektrické stahování oken

Příspěvek od 237dan18 »

Koupil jsem si VW Golf IV, r. v. 1998, bohužel má všechny okna na kličku a tak bych chtěl alespoň ty přední na elektriku, četl jsem tady hodně o složitých přestavbách komfortky, výměny tapecírku a tak, neexistují nějaké sady které se pouze domontují místo dveřní kličky nebo něco podobného a pak se ovládání umístí třeba do středového panelu nebo tak něco? Předem díky za rady.

Styx
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 06.12.2012 11:59
Bydliště: Liberec

Re: Elektrické stahování oken

Příspěvek od Styx »

Napriklad tahle sada http://www.levnealarmy.cz/eshop/elektri ... lf-iv.html ale za tu cenu bys mel komplet na 4 okna tady z bazaru.
Golf IV 1,4 16V/55KW AHW social edition 4.10.2001

Uživatelský avatar
kmara
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1276
Registrován: 16.10.2011 21:06
Bydliště: MoraVWa

Re: Elektrické stahování oken

Příspěvek od kmara »

Kluci potřeboval bych poradit, mám problém se zadním oknem-el. stahování.
Takže už před rokem mi šlo okno stáhnout dolů, ale nahoru už nešlo, motorek vůbec nereagoval. Pak se to nějak rozchodilo a jelo to až doted. Ted to samý. Dolů jede, ale nahoru motorek nereaguje. Tak jsem sundal tapec, odšrouboval motorek, okno rukama vytáhl nahoru a přišrouboval motorek (tak jsem to řešil před rokem a jelo to). Jenže ted je problém takovej, že okno můžu jakkoliv stahovat a zavírat rukama. Mám pocit, že to tam vypadlo z nějaké té kolejnice. Okno drží nahoře, ale klidně ho rukama můžu stáhnout.
Mohl by mi někdo poradit? Díky
VW Golf IV black magic, 1.9 TDi, 81 kW, r.v. 2002

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Elektrické stahování oken

Příspěvek od marfy8 »

Tak rozdělat dveře, vymontovat motorek a vyzkoušet ho naprázdno. Pokud motorek funguje naprázdno je něco špatně se stahovačkou. Podívat se teda na mechanismus okna, jestli tam něco neprasklo, jak chodí lanko atp. Případně všechny potřebné plochy promazat vazelínou.

Uživatelský avatar
kmara
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1276
Registrován: 16.10.2011 21:06
Bydliště: MoraVWa

Re: Elektrické stahování oken

Příspěvek od kmara »

Motorek jsem vytažený měl. Na polohu dolů reaguje, ale nahoru vůbec.
Budu muset asi sundat ten plech ve dveřích, abych se dostal k stahovačce co? Tak co musím všechno odšroubovat?
VW Golf IV black magic, 1.9 TDi, 81 kW, r.v. 2002

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Elektrické stahování oken

Příspěvek od marfy8 »

No nemusíš zatím sdělávat nic když ti vytažený motorek nešlape jak má... Teď jen zjistit jestli je chyba v motoru, kabeláži nebo tlačítku. Zkusil bych prohodit levý a pravý motorek (teď si jen nepamatuju jestli to jde ale myslím, že jo...) ;)

Uživatelský avatar
kmara
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1276
Registrován: 16.10.2011 21:06
Bydliště: MoraVWa

Re: Elektrické stahování oken

Příspěvek od kmara »

Jasný motorek nešlape, ale to není podle mě jediná chyba. Protože když hýbu rukama s oknem, tak se netočí to kolečko v kterém je strčený motorek, takže prostě to okno z něčeho asi vyletělo.
VW Golf IV black magic, 1.9 TDi, 81 kW, r.v. 2002

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Elektrické stahování oken

Příspěvek od marfy8 »

Oprav motorek a pak teprve řeš další problém!!! Proto ti říkám vyzkoušej motorek z druhé strany ať víš jestli s tím pohne.
Ty okna myslím ani nesroluješ ručně dolů, že bys tlačil dolů na sklo. (ale nevím jistě...)

Uživatelský avatar
kmara
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1276
Registrován: 16.10.2011 21:06
Bydliště: MoraVWa

Re: Elektrické stahování oken

Příspěvek od kmara »

Ostatní okna se nedají dat dolů rukama, jenom tohle jo. No uvidím, budu to muset cely rozebrat.
VW Golf IV black magic, 1.9 TDi, 81 kW, r.v. 2002

Uživatelský avatar
sakytu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 10.11.2009 18:39
Bydliště: SVWK/ Zlate Moravce / Nitra

Re: Elektrické stahování oken

Příspěvek od sakytu »

na elektronike motorceka casto byva studeny spoj, najskor prespajkuj a uvidis.

Ak sa ti to kolecko (plastovy tisichran) netoci bude pravdepodobne lanko zle namotane, alebo pochlpene...
VW Golf IV Variant 1,9TDI ALH -> EGR-off + TT puky+ Jednohmota+HDS57+VR6+ Dlhy 5Qalt + 312mm ATE v predu + ATE v zadu + FB Sprint 764 + Chip by TDIFun-> 106kW/145PS/351Nm

Uživatelský avatar
kmara
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1276
Registrován: 16.10.2011 21:06
Bydliště: MoraVWa

Re: Elektrické stahování oken

Příspěvek od kmara »

sakytu: Ano přesně tak jsem to myslel. Napřed se to kolečko točilo ted ne a nějak v tom rachotí, takže chyba bude někde v lanku. To že motorek nefunguje jak má, je věc druhá. Ted chci hlavně vyřešit, aby okno nahoře drželo a ne že ho stáhnu rukama.
To znamená, že musím odšroubovat ten plech ve dveřích že? Co všechno se tam musí povolit? Měl jsem povolené ty ořechy, ale pořád to nešlo sundat.
VW Golf IV black magic, 1.9 TDi, 81 kW, r.v. 2002

Uživatelský avatar
vrťo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 06.10.2012 17:25

Re: Elektrické stahování oken

Příspěvek od vrťo »

Povolit vsetky orechy, povycvakavat kabelaz a tiez by som to dal dole spolu so zamkom, pretoze potom vyskoci z takeho plastoveho drziaka co je prinitovany na plechu a dokopy sa to dava dobre naprd a ked sa to da zle moze haprovat zamok. Ak si mal povolene vsetky sroby tak plech drzi este celkom slusne take lepive tesnenie ktore je okolo celeho plechu, urcite si ho vsimnes. Treba ten plech odskerit srobovakom. A samozrejme povolit drziaky skla.
ex: Golf III 2.0 16V ABF
Golf IV 1.6 16V AUS

Jack Daniel's last words were "One last drink, please"

Uživatelský avatar
Svoby...
Závodník
Závodník
Příspěvky: 653
Registrován: 25.10.2010 20:33
Bydliště: někde na sevweru

Re: Elektrické stahování oken

Příspěvek od Svoby... »

nemáte s tímto někdo zkušenost? http://www.levnealarmy.cz/eshop/komfort ... lf-iv.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
KUBAMIKLAS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 03.07.2013 13:51
Bydliště: Slavičín

Re: Elektrické stahování oken

Příspěvek od KUBAMIKLAS »

Zdravím,nechci zakládat nové téma,tak se zeptám tady,snad někdo pomůže. Problém mám takový,že okna mi fungujou vššchny,jak na stahování,tak vytahování,ale problém je ten,že stáhnout dolů jdou poměrně rychle,ale nahoru jdou tak do půlky okna rychle a pak se zpomalí a dotahují se pomalu. Jenom jediné řidičovo jede normálně jak dolů,tak nahoru. Myslíte že bude nějaký bordel mezi těma gumama nebo stačí namazat pouze ty lyžiny ? Všechno je jinak funkční.
VW Golf 4 1.9 TDI PD 74 KW, 5. kvalt, Typ motoru AXR, 5. Dvéř. Hatchback

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Elektrické stahování oken

Příspěvek od xerxes »

promazej ty vodici lišty a nebo je okno špatně z křiva uchyceno

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“