Problém se startérem - pastorek vyskakuje

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Vampir_CZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 163
Registrován: 20.11.2011 11:16

Problém se startérem - pastorek vyskakuje

Příspěvek od Vampir_CZ »

Ahoj,
mám problém se startováním. Passat 3B5 AFN 81KW variant manual. Při startování mi pastorek zapadne a motor se tak 2x - 3x otočí a pak pastorek vylítne ven a startér se točí naprázdno. Zkoušel jsem se dostat na startér, tak jsem sundal klimošku a docvaknul jsem kontakt na startéru(měl by to být ten plastovej štekr ne?) a zkusil znova. Nevim co teď s tim? Startér je tam asi rok starej. Nemůže to být třeba nějakym relatkem? Nebo to bude v kontaktech? Nebo cívka neudrží pastorek? Nevim. Někdy se stane, že se motor otočí i 10x ale pak stejně pastorek vypadne.

Dík moc

Králík
VW Passat Combi 1.9TDI 81Kw synchro 1999 - Dead
VW Golf 1.6 SR 74KW, AKL 1998 - Actual

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Problém se startérem - pastorek vyskakuje

Příspěvek od M@ty »

Já se startérem na Praseti zatím zkušenost nemám, ale z jiných aut byl problém ve vysunovací vidlici popř. mech. poškozeném pastorku (ve volnoběžce) a časem to odnesl i věnec na setrváku. Cívka mě také napadla, ale tu jedině vyloučit odzkoušením jiné. Jinak relé to nemá. Spínač je právě za cívkou a to by se startér vůbec netočil.
A tobě se otočí motor 10x než chytne? Co si dával za startér? Druhovýrobu, repas nebo originál Bosch? Co to konkrétně tedy dělá když to vypadne? Bzučí, točí naprázdno? Potom by to byla skoro jednoznačně vadná volnoběžka pastorku a ta se dá pořídit zvlášť. Nebo rána a startér stojí? Tak jako tak by to chtělo startér ven.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
Vampir_CZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 163
Registrován: 20.11.2011 11:16

Re: Problém se startérem - pastorek vyskakuje

Příspěvek od Vampir_CZ »

No tenhle problém mám už dýl. Auto mi startovalo krásně, ale stalo se mi to, že mi rupla hadička mezi vstřikama. Takže se mi zavzdušnilo čerpadlo. Proto to teď řešim. Nemůžu to pořádně odvzdušnit, když se mi neprotočí čerpadlo aby to pěkně nasálo naftu. Vyndat ten startér je pěknej vom.d . Dal jsem tam úplně novej starter original Bosch. Tak nevim proč se to teď takhle sere. Zkusim to vyndat, ale nemůžu to ani nikam odvést na rampu, takže pěkně doma na zemi. To se teda těšim :-D
VW Passat Combi 1.9TDI 81Kw synchro 1999 - Dead
VW Golf 1.6 SR 74KW, AKL 1998 - Actual

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Problém se startérem - pastorek vyskakuje

Příspěvek od M@ty »

A co tedy přesně dělá ten startér? Jak jsem psal výše, jsou dvě možnosti proč s motorem přestane točit. Každá je z jiného důvodu. A že půjde ven blbě je mi jasné. Když jsem koukal u sebe, tak přístup jak k cizím penězům. Ale svítil novotou, tak ho nejspíš někdo měnil ještě v Reichu.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
Vampir_CZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 163
Registrován: 20.11.2011 11:16

Re: Problém se startérem - pastorek vyskakuje

Příspěvek od Vampir_CZ »

Startér dělá tohle:
1. Startér se roztočí, pastorek zapadne, párkrát otočí motorem a pak vyskočí a startér se točí naprázdno.
nebo
2. Startér se roztočí, ale pastorek vůbec nezapadne a startér se točí naprázdno.

v obou případech ale platí toto:
když pastorek vyskočí a startér točí naprázdno, tak pastorek už nezaskočí. Zkusil jsem to točit asi 10 sec naprázdno a nezaskočil. Nechám dotočit startér, pak zkusim znova a děje se buď bod 1 nebo 2.

Doufám, že je to srozumitelný.

Dík
VW Passat Combi 1.9TDI 81Kw synchro 1999 - Dead
VW Golf 1.6 SR 74KW, AKL 1998 - Actual

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Problém se startérem - pastorek vyskakuje

Příspěvek od M@ty »

Tak to je buď poškozená vysouvací vidlička nebo vadná volnoběžka. V prvním případě cívka posune vadnou vidlici a ta nezasune pastorek do věnce. V druhém případě vše proběhne v pohodě ale proklouzne volnoběžka pastorku. To pak startér točí, pastorek je zasunutý ve věnci ale stojí.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
Vampir_CZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 163
Registrován: 20.11.2011 11:16

Re: Problém se startérem - pastorek vyskakuje

Příspěvek od Vampir_CZ »

Ok, jdu to teda vykuchat ven. Snad se mi to povede.
VW Passat Combi 1.9TDI 81Kw synchro 1999 - Dead
VW Golf 1.6 SR 74KW, AKL 1998 - Actual

Uživatelský avatar
Vampir_CZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 163
Registrován: 20.11.2011 11:16

Re: Problém se startérem - pastorek vyskakuje

Příspěvek od Vampir_CZ »

Tak jsem ho vyndal, rozebral. Zkontroloval. Vše mi přijde v pořádku. Ozubená kola vypadají v pořádku. Na jednom místě je to trochu očesaný, ale to je ten náběh z toho věnce. Tam to nemá vliv, když už je pastorek zapadlej. Zapojil jsem baterku na svorky a pastorek krásně lítá sem a tam. Tak musim zkontrolovat teda napětí kabelu, jestli je štekr v pořádku. Ale už je tma, tak až zítra. Mechanicky mi to teda přijde v pořádku.
VW Passat Combi 1.9TDI 81Kw synchro 1999 - Dead
VW Golf 1.6 SR 74KW, AKL 1998 - Actual

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Problém se startérem - pastorek vyskakuje

Příspěvek od M@ty »

Na té volnoběžce nic nepoznáš. Uvnitř jsou válečky a odstředivou silou dojde k protočení když ti startér roztočí motor. Musel bys to šikovně rozebrat (je nerozebíratelné) a bude mít nejspíš zničený broušený povrch pro válečky. Mění se to za nové. Celý pastorek s volnoběžkou je jako jeden díl. Ale docela drahý co jsem koukal. Ta převodka je v pořádku? Zkus v ruce protočit tu volnoběžku. Pokud ucítíš nějaké drhnutí, tak je uvnitř něco špatně...
Přílohy
Startér.jpg
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
Vampir_CZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 163
Registrován: 20.11.2011 11:16

Re: Problém se startérem - pastorek vyskakuje

Příspěvek od Vampir_CZ »

M@ty píše:Na té volnoběžce nic nepoznáš. Uvnitř jsou válečky a odstředivou silou dojde k protočení když ti startér roztočí motor. Musel bys to šikovně rozebrat (je nerozebíratelné) a bude mít nejspíš zničený broušený povrch pro válečky. Mění se to za nové. Celý pastorek s volnoběžkou je jako jeden díl. Ale docela drahý co jsem koukal. Ta převodka je v pořádku? Zkus v ruce protočit tu volnoběžku. Pokud ucítíš nějaké drhnutí, tak je uvnitř něco špatně...
Já si taky myslim, že všechno proběhne v pořádku. A zhoršuje se to, teď už to skoro nejde. Podle mě bude ta volnoběžka v řiti. Když to startuje a najednou se točí ten startér naprázdno, tak není slyšet, že by ten pastorek odskočil. Spíš jako by proklouzla spojka. Musim ještě vyzkoušet jestli jde pak slyšet zvuk toho pastorku jak odskočí zpátky. Pak by nebylo co řešit.
VW Passat Combi 1.9TDI 81Kw synchro 1999 - Dead
VW Golf 1.6 SR 74KW, AKL 1998 - Actual

Uživatelský avatar
dominik.87
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 03.07.2013 23:12

Re: Problém se startérem - pastorek vyskakuje

Příspěvek od dominik.87 »

ten samej problém sem měl na transitu, odešla mi volnoběžka v pastorku, pokud ti to dělá tohle tak doporučuju nějakej servis, pokud jsi třeba z kladna slaný atd tak vřele doporučuji TUTR ve velvarech rychlý a precizní kluci.
V každym případě se to bude zhoršovat
Páša 1,9 turbobriketa 4x4

Uživatelský avatar
amavet
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4166
Registrován: 11.02.2008 07:50
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se startérem - pastorek vyskakuje

Příspěvek od amavet »

volnobezka ko . pod naporem se protoci . rukou neudelas takovy tlak jak komprese motoru . vymen volnobezku + ulozeni kolecek :wink:
VW golf 2 GTI 16V 95kw , odtah pastika variant B5.5 2.8 V6 4motion 777539977 , Golf 4 2,8 V6 4motion , Honda CBR 600 F3

Uživatelský avatar
Vampir_CZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 163
Registrován: 20.11.2011 11:16

Re: Problém se startérem - pastorek vyskakuje

Příspěvek od Vampir_CZ »

Vyměněno, všechno OK :), Dík za help :)
VW Passat Combi 1.9TDI 81Kw synchro 1999 - Dead
VW Golf 1.6 SR 74KW, AKL 1998 - Actual

Uživatelský avatar
e.x.e.m.p.o.r.e
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 01.05.2013 21:12

Re: Problém se startérem - pastorek vyskakuje

Příspěvek od e.x.e.m.p.o.r.e »

Ahoj chlapi, mam takovej menší problém při startování. Když se dotáčí startér,tak to dělá takovej hnusnej kovovej zvuk jako kdyby o sebe drhly dvě ozubený kola, nevíte čím to může být? Díky moc za radu

Uživatelský avatar
amavet
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4166
Registrován: 11.02.2008 07:50
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se startérem - pastorek vyskakuje

Příspěvek od amavet »

volnobezka pred smrti . vytahnout starter ven , vyfoukat volnobezku , kypnout na ni vazelinu , prestane hrcet . ale casem pujde do kitek
VW golf 2 GTI 16V 95kw , odtah pastika variant B5.5 2.8 V6 4motion 777539977 , Golf 4 2,8 V6 4motion , Honda CBR 600 F3

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“