ramena zas a znovu

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bobo_Petřvald
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 29.05.2012 11:38
Bydliště: Petřvald (okr. Karviná)

ramena zas a znovu

Příspěvek od Bobo_Petřvald »

Cau cau, kluci potřebuju radu.. vím že se to tu probírá pořád dokola, ale nikde jsem nenašel nějakou radu, jak zjistím které rameno mám špatný.. pořád přemýšlím jestli měnit celou sadu, nebo jen zjistit které jsou špatné a vyměnit jen špatné. Díky za rady a názory...

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: ramena zas a znovu

Příspěvek od pasat »

X-krát to tu bylo řečeno : VÝMĚNA RAMEN JE NEJLEPŠÍ UDĚLAT CELOU SADU. Jinak tě to stojí cca. 2-krát tolik ...

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: ramena zas a znovu

Příspěvek od M@ty »

No tak špatné rameno nebo spíš konkrétní čep se hledá blbě. Já jsem měl podezření na horní ramena a jejich čepy a dokud jsem je nevysunul z těhlice, tak se tvářily i přes nadzvedávání montpákou O.K. No a byly v háji. Měnil jsem pouze jednu stranu. Horní na druhou stranu mám koupené, ale nebyly na tom tak špatně. Vyměním je při příští demontáži pružící jednotky. Stejně chci zvednout podvozek. Takže když to shrnu, tak jdu proti zažité praxi měnit vše naráz. Ale zase mám jistotu, že ten zbytek je v čepech ještě pevný. Jinak cenově se sada samozřejmě vyplatí daleko víc, než kupovat po kusech. Takže pokud nejde o půl nápravy, tak bych se toho nebál.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
hasmen
Člen klubu
Příspěvky: 962
Registrován: 24.02.2011 22:49
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: ramena zas a znovu

Příspěvek od hasmen »

Bobo_Petřvald píše:Cau cau, kluci potřebuju radu.. vím že se to tu probírá pořád dokola, ale nikde jsem nenašel nějakou radu, jak zjistím které rameno mám špatný.. pořád přemýšlím jestli měnit celou sadu, nebo jen zjistit které jsou špatné a vyměnit jen špatné. Díky za rady a názory...
Víš,jak jsem to zjistil já?Zajel jsem na STK a tam na tom jejich "lomcovadle" se ukázalo,jak na tom moje ramena jsou ...
Vyměnil jsem celou sadu,ale bojím se sem znovu napsat značku,abyste se mi nesmáli jak jsem byl blbej :mrgreen:

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: ramena zas a znovu

Příspěvek od PlusOne »

Tak to bude nějakej HART anebo MAXGEAR, což? :-)
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: ramena zas a znovu

Příspěvek od majkl1 »

Misky na STK odhalí jen opravdu hodně špatné čepy, případně utržené silenty.
Vzhledem ke konstrukci nápravy, kdy v sestaveném stavu je vše napruženo, ani montpáka a všelijaké hupcuk taktiky taky nejsou jisté. Opravdu jedině všechny čepy vyndat a pak je důkladně rukou/kleštěma (podle tuhosti) otestovat. Ale důležité je otestovat v kompletním radiusu jejich působení, protože v jedné poloze se mohou zdát v pořádku a když je otočíš , tak jsou vymleté. Měnit celou nápravu, když je v řiti jen jedno rameno mi přijde taky jako plýtvání těžko vydřenými penězi.
Takže pokud máš čas, prostor, nářadí a trochu zručnosti, doporučuji to otestnout, jak jsem psal.
Já si vždy po případné kompletní výměně ramen ta použitelná ponechávám, protože nikdy se nestane, že by všechna byla v perdéli. Pak v případě nouze mám pro co do skříně sáhnout a klidně o několik desítek tisíc km oddálit nevyhnutelné. :P
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: ramena zas a znovu

Příspěvek od M@ty »

Přesně tak. Mě v teď v garáži čekají na své uplatnění obě levá horní ramena LMI a ty staré originální z r. 2001 to zatím nevzdají. Ale při poslední rozborce už čepy nebyly úplně tuhé. Vůle ale ještě nebyla, tak čekám že začnou klepat a zatím nic. Také mi přijde zbytečné to měnit jako celek, pokud je v háji pouze jedna část. Podmínka je vědět v jakém stavu je zbytek. Po částech se to nevyplatí měnit.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
hasmen
Člen klubu
Příspěvky: 962
Registrován: 24.02.2011 22:49
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: ramena zas a znovu

Příspěvek od hasmen »

PlusOne píše:Tak to bude nějakej HART anebo MAXGEAR, což? :-)
KRAFT... :sorry: :baseball:

hucelnevim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 462
Registrován: 17.02.2013 20:00

Re: ramena zas a znovu

Příspěvek od hucelnevim »

hele ja jsem taky koupil kraft a zatim docela drzi....ale je fakt ze jsem pred montazi sundal vsechny mazety napral jsem tam vazelinu ktery tam bylo co by se za nehet veslo...a z tech modrejch krytek ktery byly nasazeny na cepu kdyz ti prisly jsem vyrezal diru a drazku aby se daly nasadit na manzetu cepu...udelal jsem to proto ze polaci neumej delat gumu a po kratky dobe se ti ty manzety rozsypou dostane se ti tam pracha voda a muzes to vyhodit....takze v podstate mam dvoji ochranu cepu...jedna je gumova prachovka a na tom jeste nasazenej plastovej kryt...a muzu rict ze zatim drzej...je fakt ze se teda vyhybam diram co to jde protoze kdyz trefis diru tak ti dobra izolace od prachu a vody je k hovnu a stejne se vylagrujou :-D :-D :-D...ale mas aspon trosku klid na dusi...kraft jsem koupil protoze jsem mel cepy totalka a na LMI jsem zrovna opravdu nemel...ale za 2800 i kdybych to mel kupovat kazdej rok :-D .....a to jsem vlastne vymenil jen jednu stranu protoze ta druha byla jeste ok takze mam jeste rezervu na druhou stranu :-D
Je to pašák a baští 5,5 litru ropy na 100, 1,9 TDI PD, 85 kw

Uživatelský avatar
MVM
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 31.08.2011 12:15

Re: ramena zas a znovu

Příspěvek od MVM »

Ahoj všem.Tak jsem také uplynulý víkend nechal měnit ramena,už to bylo moc slyšet:-)Měl jsem tam MEYLE HD a měly kolem 80.000km
Takže jsem použil opět ty samé...
S jinými zkušenost nemám:-)
VW Passat 1.9 Tdi/96kw variant 4Motion 2004, EGR ON :-), JAWA 350/634 r.v 1974

jaffa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 16.01.2009 16:24

Re: ramena zas a znovu

Příspěvek od jaffa »

ahoj, taky jsem měnil, a po částech, ale jen pro to že pracuji v autodílech a vím co která značka dodává a z jaké fabriky... měnil jsme všechny 4 horní ramena...a dával jsem MOOG ....
Seat Ibiza // Camo // Cupra look // 1.9TDi
VW Passat 3B6 // Highline // 2,5TDi

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ramena zas a znovu

Příspěvek od xerxes »

tomu MOOgu bych moc nevěřil no uvidiš jak dlouho ti vydrži

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“