Vymena spojky- cena

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
strano
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 15.12.2007 15:59

Vymena spojky- cena

Příspěvek od strano »

Zdar, chcem dat vymenit spojku na 1.9 TDI 74 kW B 5,5 , kolko vide tak praca za vymenu spojky. Nerad by som to u niekoho preplatil.

Uživatelský avatar
wrot
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 17.11.2009 17:00
Bydliště: Zličín blízké okolí

Re: Vymena spojky- cena

Příspěvek od wrot »

tak ji ji udělej sám nic na tom není ja to dělal v garáži na špalkách ,cca před dvěma lety a bez jakékoli předchozí zkušenosti

favoV6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 29.01.2011 12:45

Re: Vymena spojky- cena

Příspěvek od favoV6 »

vetsina servisu ma taxu za vymenu spojky 2-4 tis a nehledi na to jetsli to je benzinak nebo nafta a auto,kde je malo mista a veci nebo naopak. samozrejme asi felinu a facko zohledni,ale tim to konci. predpokladam,ze u passatu kdyz je motor podelne nebude doba vymeny vic jak 5 hodin,kdyz u fabie je 3,7 tusim,ale problem je,ze se nikde tou normou neridi kdyby byla zazba 400 kc za hodinu zaplatim tedy 1600,ale plus spojka bez slevy 8500-9500
coz je uplne na mrtvici. ty mas dvouhmotu mas spojku levnejsi.Ale ja budu heldat garaznika co mi dovoli dotahnout zasdu za 4500 a at si to dela aj 6 hodin stejne to vyjde levneji zejo

Uživatelský avatar
=!Funes!=
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 30.10.2013 19:57

Re: Vymena spojky- cena

Příspěvek od =!Funes!= »

Já měnil spojku na stejném modelu teď 2 dny zpět. Stála 12500kč Ale já měnil komplet lamelu, přítlačák a i setrvák. Abych měl klid .... Jinak lamela a přítlačák stojí kolem 5 tis kč. Od Luku , a Sachs vyjde myslím na 4 tis kč.
Volkswagen passat 1.9 TDI PD 74kw .. R.v 2002

Uživatelský avatar
amavet
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4166
Registrován: 11.02.2008 07:50
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena spojky- cena

Příspěvek od amavet »

kde na ty ceny chodite ... ano , zalezi na narocnosti motoru ... vymena u passata neni jednoducha . b4 , felina , oktavka atd delam prace 1500 . ostatni narocnejsi motory 2-2500kc . zalezi na okolnostech . treba toyota avensis D4D 2,2 nafta jsme prevodovku tahaly zpet ve ctyrech :wink:

co se tyce passata cena 2-2500 prace + spojlovy set luk bez setrvaku 7169kc , s dvouhmotou 21434kc . beru jen v autokelly , protoze kdyz nejaky dil nevydrzi , reklamace neresi , vyplaceji mi je hned . pokud ti nekdo proda sasch za ctverku , to je jak kdybys koupil polskeho harta , horsi kvalita jak starline :wink: a vim o cem mluvim , mel jsem takoveho dodavatele , s kterym sem furd do nekonecna resil vadne dily , neuznaval reklamace , posuzoval je on , neodesilal je prodejci na reklamaci . proto jsem zmenil dodavatele dilu . sice ceny vyssi , ale daleko kvalitnejsi . co se tyce priklad cepu starline , pevnejsi a vydrzely 10x tolik co cepy delphi od byvaleho dodavatele . co se tyce spojky , valeo od posledniho dodavatele vydrzela pouhych 20tisic , nez se pritlacaku rozpadly nyty . pokud chces usetrit , udelej si to doma sam .

preplatit servis ? toto nikdy nepochopim . nekteri lidi by si mely uvedomit , kolik takovy servis stoji udrzby . kolik stoji potrebny vercajk , vybaveni , udrzba zvedaku , elektrika , voda , najem dilny . clovek co ma s lidma stresy , nevdecna prace , dre od rana peti do vecera desiti , kazdy den i v nedeli a vdek ? zadny :) mechanik chce pro majitele to nejlepsi , nebo jak ktery , to je fakt . ale co se tyce me , nerad resim reklamace , proto sem zmenil dodavatele . od doby co beru v kelly sem mel za rok je jednu reklamaci na lozisko starline :wink:

proste nevim co nekteri lidi resi . kdyz us si nekdo koupi passata , musi na to mit . prece jen o tomto aute vi , kdyz ho kupuje , ze ceny dilu sou kdekde jinde ...
VW golf 2 GTI 16V 95kw , odtah pastika variant B5.5 2.8 V6 4motion 777539977 , Golf 4 2,8 V6 4motion , Honda CBR 600 F3

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena spojky- cena

Příspěvek od CentriFUGA »

amavet:

Ano, mluvíš mi z duše :-) ... lidi si koupěj auto, co stálo před pár lety 800 000,- sice ho teď koupěj za 60 - 80, ale ceny dílů stále odpovídaj PC 800 000,- a pak se divěj ... cca 2 roky nazpět si koupili lidi passata kombi asi za 130 000 a chtěli měnit rozvody komplet s pumpou + měli napínák + tuším kotouče, olej, nemrznoucí kapalin a když se na ně bafla nějaká cena /už nevím kolik/ tak se paní rozbrečela ... koupili si auto, měli to nadoraz a mysleli si že ceny budou stejný jako na felicii co měli předtím ...

Jinak výměna spojky ceny cca odpovídaj, tam kde se sundavá předek jako u passata je to prostě dražší ...

a pro favoV6: tyhle ty normohodiny miluju - ano takhle to jde, když je auto nový a všechno jde povolovat. Někdy se zasekneš na nějakým zarezlým šroubu apod. ... už se mi stalo že jsem povoloval hodinu blbej čep ... koukal závit snad 1,5cm ven a orezlý jako sviňa a matka nešla vytočit ani omylem - a když ten čep musíš vrátit zpátky tak ho prostě nemůžeš uříznout :-D ... takže psát, že spojka na fábii má bejt hotová za 3,7 hodiny je nesmysl. Klidně to zvládneš za 3 a klidně taky za 5-6 hodin.

Nedávno jsem měl na VW touran 1,9TDi 77kW spojku dole a nahoře za necelý 3 hodiny - šlo to prostě dobře a měl jsem dobrej den :-D - zajímalo by mě kolik je norma. A pak se staně že něco nepujde dolů a je to v ři*i a děláš to 6 hodin... nedávno jsme na 15let starým pajeru sundavali naviják - asi nemusím nikomu vykládat jak dobře to šlo, kdy na to jde všechen bordel auta, který nejezdí jenom po silnici ... sudnání navijáku o pár šroubech a odpoledne bylo pryč ...

Takže normohodiny jsou dobrý tak akorát pro informaci, takže s tebou nesouhlasím, že to nutně musí být 3,7 hodiny * nějaký peníze, ale je to prostě podle práce. Většinou to hlavně funguje tak, že máš nějakou danou cenu za kolik děláš spojku, rozvody, výměnu kotoučů, výměnu tlumičů s nějakým rozpětím + materiál dle auta. Všechno na hodiny nejde, jednou by si mohl účtovat za výměnu tlumiče 200 a jednou 600 a hlavně někdy jsou ty hodiny pro smích ...

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“