Zabezpečení nového Golfa

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Evas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 11.11.2013 20:43

Zabezpečení nového Golfa

Příspěvek od Evas »

Jaké máte zabezpečení? Za pár dní bude auto doma a přemýšlím, co dát. Kromě pojištění GAP, to bude určitě. Chtěla jsem Construct, ale po přečtení různých fór a článků je to asi úplně na nic. Dále přemýšlím o zamykání pedálů Bullock a tajném vypínači (i když ono moc možností kam ho dát není). A nebo mám od prodejce nabídku na Sherlock - zdarma všechny prvotní náklady a já bych pak platila už "jen" 5500 ročně... Je to celkem dost :(
A nebo kvalitní alarm třeba od Jablotronu???

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečení nového Golfa

Příspěvek od sirdo »

priplatkovemu alarmu od VW nedoverujes?...

Evas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 11.11.2013 20:43

Re: Zabezpečení nového Golfa

Příspěvek od Evas »

Mám skladovku, takže jsem si nemohla vybírat a v originálním příslušenství, co se dá doobjednat, jsem ho nenašla.

Uživatelský avatar
ohsi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 22.05.2009 16:44

Re: Zabezpečení nového Golfa

Příspěvek od ohsi »

Ja mám alarm orig, construct a bullock. Ešte som chcel vyleptať vin na sklá, ale na to 4 roky zabúdam :D
Golf VI 1,4 TSI

Uživatelský avatar
jirkaa64
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 22.12.2012 10:58

Re: Zabezpečení nového Golfa

Příspěvek od jirkaa64 »

Mám vyleptaný Vinko na sklech, ale doufám, že nejlepší ochrana proti krádeži auta je ten můj motor.
G7 bílá Pure 1,2 63kw ergoActiv SunSet

Evas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 11.11.2013 20:43

Re: Zabezpečení nového Golfa

Příspěvek od Evas »

Tak dnes jsem byla ve VW a ptala se na tajný vypínač. A prý, když se pak něco po... v elektroinstalaci, tak kvůli vypínači VW neuznává reklamace. Takže na to taky kašlu. Zbývá tedy opravdu jen GAP a doufat :-)

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Zabezpečení nového Golfa

Příspěvek od Bofors »

No když myslíš, padlo tu dost návrhů. Já mám třeba origo alarm, defend, vyleptaný vin v oknech, gap.
VW Golf VII 1,4 TSI

dragonspuff
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 25.07.2012 16:25

Re: Zabezpečení nového Golfa

Příspěvek od dragonspuff »

Evas píše:Tak dnes jsem byla ve VW a ptala se na tajný vypínač. A prý, když se pak něco po... v elektroinstalaci, tak kvůli vypínači VW neuznává reklamace. Takže na to taky kašlu. Zbývá tedy opravdu jen GAP a doufat :-)
...nesmysl, od toho je to autorizovaný servis - minimálně oni by ti tu záruku měly uznat. To by se třeba neuznala žádná záruka na převodovce kvůli montáži Constructu. Jinak levná a funkční alternativa satelitního vyhledávání : http://www.knihajizd.info/patriot-x-p681" onclick="window.open(this.href);return false; . 6.000,- včetně montáže a pak jen platby za SMS.

Dannyq
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 219
Registrován: 19.05.2008 21:09
Bydliště: Beroun

Re: Zabezpečení nového Golfa

Příspěvek od Dannyq »

Zdravím,já používám GPS modul,kvalitní stojí cca 2000,do auta se zapojí na trvalý proud a vloží se do něj SIM karta.Náklady jsou jen dobíjení kreditu,komunikace probíhá přes SMS.

Uživatelský avatar
ohsi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 22.05.2009 16:44

Re: Zabezpečení nového Golfa

Příspěvek od ohsi »

Má s tým niekto skúsenosť?

http://www.construct.cz/produkty-sk/construct-snooper" onclick="window.open(this.href);return false;
Golf VI 1,4 TSI

Uživatelský avatar
petresl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 27.08.2013 08:14

Re: Zabezpečení nového Golfa

Příspěvek od petresl »

Jsem rád, že někdo zavedl i toto téma. Vzal jsem zabezpečení důkladně. Začnu tím z nejlevnějších - vyleptání VIN, když nic jiného, tak toto bych volil. Pro část potencionálních zlodějů to auto "znehodnotí". Na svého Golfa jsem instaloval nové Construct Vario - zamykání řadící páky + zamykání přední kapoty (bixenony). Byl jsem první Golf 7, na které se toto nové provedení montovalo. Je zde u pojišťoven i sleva na pojistném. Defend lock je prý v kvalitě znatelně za Constructem, proto toto rozhodnutí. Zamykání volantu moc nepomůže (i když v tom provedení přes airbag ho alespoň trochu chrání proti rychlé demontáži), to bych raději volil zamykání pedálu.
Velmi jsem váhal nad fóliemi do oken. Po vyslechnutí mnoha názorů a zkušeností jsem se nakonec pro ně rozhodl a dal na všechna 4 okna o síle 100 µm, aby nebyl v tísni problém se dostat ven. Tím jak je folie na vnitřní straně oken, ta jsou zevnitř snáze překonatelná, než zvenku. Pokud by se mi někdo do auta zkusil dostat přes okno, asi bych pak dal na přední boční okna 200 µm (většina vloupání je přes přední boční okna) a raději bych měl po ruce upevněné kladívko na sklo.
Co se týká tajného vypínače je pravda, že montážní firmy se na toto vymlouvají a moc je jim do montáže nechce, tak jsem to řešil alespoň montáží tajného vypínače na napájení servisní zásuvky - trvale vypnutá. Vím, že se to dá obejít výměnou řídící jednotky, ale tam to snad ztíží ten zámek přední kapoty. Pokud vím, tak originál VW autoalarm z důvodu snadného překonání jsou vyhozené peníze, to raději Jablotron (GPS autoalarmu s dohledem také bývá sleva na pojistném). A pokud ne autoalarm, tak GAP by alespoň když je auto nové pomohl vykompenzovat jeho ztrátu. Doporučuje se, samozřejmě výrobci a prodejci zabezpečení :-), investovat do zabezpečení vozidla jeho 5 -10 % pořizovací ceny. Je to na rozhodnutí, každého na kolik si auta cení, v případě žádného zabezpečení mu zbudou jen ty oči pro pláč. A na konec snad jenom povzdech - když vám auto budou chtít ukrást, tak ho stejně ukradnou při jakémkoliv zabezpečení (GAP tudíž není od věci).
Golf VII 1,4 TSI/103 kW Highline, modrá Pacific metal., bi-xenon. světl. s LED diodami, adapt. temp. s Front Assist a City Break, Lane Assist & Dynamic Light Assist, Kamera, Park Assist,ErgoActive

Uživatelský avatar
petresl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 27.08.2013 08:14

Re: Zabezpečení nového Golfa

Příspěvek od petresl »

Ještě snad dodám, že bych investici do zabezpečení volil podle toho kde bydlím. Když budu bydlet v jihočeské vísce a parkovat v garáži svého rodinného domku, bude mne zabezpečení auta trápit mnohem méně, než když budu bydlet v Praze na Jižním městě a parkovat na ulici.
Golf VII 1,4 TSI/103 kW Highline, modrá Pacific metal., bi-xenon. světl. s LED diodami, adapt. temp. s Front Assist a City Break, Lane Assist & Dynamic Light Assist, Kamera, Park Assist,ErgoActive

Uživatelský avatar
x-t.y.n.a
Profík
Profík
Příspěvky: 1102
Registrován: 25.11.2010 14:23
Bydliště: Louny

Re: Zabezpečení nového Golfa

Příspěvek od x-t.y.n.a »

když jsme u toho zabezpečení, tak mému známému ukradli golfa, který měl bezpečnostní fólie, zámek pedálů nebo construct (to si nejsem jistá), tajný vypínač, údajně i alarm...no za bílého dne mu ho před barákem ukradli. Nejspíš přijeli odtahovkou, jinak by snad nebylo možné to auto ukradnout, jen mi nejde do hlavy, když měl alarm, že se nespustili nějaká čidla náklonu a nezačalo to auto houkat.
IV http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=191333" onclick="window.open(this.href);return false; - prodáno
VII http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=262427" onclick="window.open(this.href);return false; - prodáno
I Cabrio http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=157&t=291875" onclick="window.open(this.href);return false;

Mikinesko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 04.01.2013 13:14

Zabezpečení nového Golfa

Příspěvek od Mikinesko »

petresl píše:Jsem rád, že někdo zavedl i toto téma. Vzal jsem zabezpečení důkladně. Začnu tím z nejlevnějších - vyleptání VIN, když nic jiného, tak toto bych volil. Pro část potencionálních zlodějů to auto "znehodnotí". Na svého Golfa jsem instaloval nové Construct Vario - zamykání řadící páky + zamykání přední kapoty (bixenony). Byl jsem první Golf 7, na které se toto nové provedení montovalo. Je zde u pojišťoven i sleva na pojistném. Defend lock je prý v kvalitě znatelně za Constructem, proto toto rozhodnutí. Zamykání volantu moc nepomůže (i když v tom provedení přes airbag ho alespoň trochu chrání proti rychlé demontáži), to bych raději volil zamykání pedálu.
Velmi jsem váhal nad fóliemi do oken. Po vyslechnutí mnoha názorů a zkušeností jsem se nakonec pro ně rozhodl a dal na všechna 4 okna o síle 100 µm, aby nebyl v tísni problém se dostat ven. Tím jak je folie na vnitřní straně oken, ta jsou zevnitř snáze překonatelná, než zvenku. Pokud by se mi někdo do auta zkusil dostat přes okno, asi bych pak dal na přední boční okna 200 µm (většina vloupání je přes přední boční okna) a raději bych měl po ruce upevněné kladívko na sklo.
Co se týká tajného vypínače je pravda, že montážní firmy se na toto vymlouvají a moc je jim do montáže nechce, tak jsem to řešil alespoň montáží tajného vypínače na napájení servisní zásuvky - trvale vypnutá. Vím, že se to dá obejít výměnou řídící jednotky, ale tam to snad ztíží ten zámek přední kapoty. Pokud vím, tak originál VW autoalarm z důvodu snadného překonání jsou vyhozené peníze, to raději Jablotron (GPS autoalarmu s dohledem také bývá sleva na pojistném). A pokud ne autoalarm, tak GAP by alespoň když je auto nové pomohl vykompenzovat jeho ztrátu. Doporučuje se, samozřejmě výrobci a prodejci zabezpečení :-), investovat do zabezpečení vozidla jeho 5 -10 % pořizovací ceny. Je to na rozhodnutí, každého na kolik si auta cení, v případě žádného zabezpečení mu zbudou jen ty oči pro pláč. A na konec snad jenom povzdech - když vám auto budou chtít ukrást, tak ho stejně ukradnou při jakémkoliv zabezpečení (GAP tudíž není od věci).
Myslim si že maš najviac zabezpečený golf v republike. ;-)

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: Zabezpečení nového Golfa

Příspěvek od mechy »

To samé platí i pro golfa
http://www.novinky.cz/auto/323630-preta ... -auto.html" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“