Spatne startovani a baterka? 2,5tdi

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
tomagio
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 04.05.2010 19:19

Spatne startovani a baterka? 2,5tdi

Příspěvek od tomagio »

Zdravim

Passat uz mam par let a kazdou zimu kdyz treba den nejezdim tak dalsi den uz nenastartuju, v lete vse v pohode. Tento rok v unoru jsem kupoval novou baterku. Dnes jsem nasedl do auta a dlouho startovalo (2-3s jsem tocil). Nastartovalo a zustala svitit kontrolka baterie. Otacky mi klesaly mezi 9-10 (myslim) az se ustalily (5 vterin) potom jakoby se trochu ztmavila palubovka, radsi jsem motor vypnul a zkusil nastartovat znovu. No a uz jsem nenastartoval pro toceni vse zaclo blikat a baterka je jakovy bez stavy. Cim to muze byt? Alternator? Jsem lajk, pokud mam neco proverit tak poradte a ja se mrknu. Diky za rady

Sedlo01
Závodník
Závodník
Příspěvky: 625
Registrován: 02.09.2012 13:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Spatne startovani a baterka? 2,5tdi

Příspěvek od Sedlo01 »

Změřil bych napětí na baterce a napětí na baterce když startuješ. Todle by mohl bejt altík a vybitá baterka. Motor sice naskočil, ale má málo šťávy protože altík nedobíjí a baterka je skoro mrtvá. Podobnej problém jsme měli s Hyundai H1 když odešel dobíjecí můstek, nějdřív pohasínali světla pak palubka tak se to chcíplo, pomalu to točilo a pak jen zběsile cvakali všechny možný relátka. Ještě po hlase poznal si že to točí pomalejc než normálně?
Passat B5.5 variant Highline, 9/2001, 1.9TDI-PD AVF 4motion @ GaragePower by Lubosk, FMIC, EGR OFF, KAT OFF, hybrid GT1752V, jednohmota s HDS
Obrázek Spotřeba VOLKSWAGEN Passat B5,5 1.9 TDI 96 kW / 130 HP

tomagio
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 04.05.2010 19:19

Re: Spatne startovani a baterka? 2,5tdi

Příspěvek od tomagio »

Tady je video po nahozeni pres kabely

Pri protaceni motoru mi zacla vzdy palubovka trochu svitit vice, bohuzel uz jsem to nezachytil. Pak zkousim zapnout klimu, u ktere hned zhasne displej. Pak motor vypnu a zkusim nastartovat a uz to ani neskytne. viz video. Jinak jsem nepoznal.

Da se nejak poznat jestli to neni treba jen remen? To me napadlo, ale nevim co by to delalo kdyby to byl jen on. At treba nekoupim zbytecne altak a pak mi reknou v servise ze tam je jen remen spatny.

hucelnevim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 462
Registrován: 17.02.2013 20:00

Re: Spatne startovani a baterka? 2,5tdi

Příspěvek od hucelnevim »

mrkni se ve vagu kolit ti dava altik ...mel by davat aspon 14V...a na remeny se muzes podivat sam ne? ...zkontroluj jestli jsou napnuty a polechni jestli treba nesmatlaj
Je to pašák a baští 5,5 litru ropy na 100, 1,9 TDI PD, 85 kw

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Spatne startovani a baterka? 2,5tdi

Příspěvek od trhac »

Na řemen od altíku se jen tak sám před bytovkou asi nepodívá.je to trošku zadeklovaný :D

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“