vadná jednotka ABS? - nekdo sikovny z okoli Usti n.L.?

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Brouczech
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem

vadná jednotka ABS? - nekdo sikovny z okoli Usti n.L.?

Příspěvek od Brouczech »

Ahoj, potrebuji moc a moc poradiz, uz jsem z toho uplne zoufalej

Sviti mi kontrolky ESP* a ABS*. PO zapojeni na VAG i vyplivne toto:
01435 - Snimac 1 brzdneho tlaku (G201)
57-00 - elektr.chyba v obvodu
Nejpreve jsme zkusil vymenil spinac brzd. pedalu - bez uspechu.
V bloku merenych hodnot pod cislem 5 nebo 6 se da zjistit aktulani tlak brzd. Ten mam stále na cisle cca 261baru, je jedno jestli bezi motor nebo ne, jestli slapu na pedal nebo ne, pr seslapnuti na pedal brzd se číslo zmeni jen o par desetin.
Chtel jsem tedy zkusit vymenit cidlo G201 které stoji v této chybe. Mel jsem moznost vyzkoušet jinec dislo, které jsem nenamontoval do jednotky ale jen ho pripichl na kabely, ale chyba na VAGU byla stále, neda se ani smazat. Podle toho soudim ze cidlo bude OK, když nepomohlo ani jiné ( funkcni ). Dále kamarad pujcil ABS* jednotku, mela jiné ciselne oznaceni, tu jsme zapojili, chyba s cidlem G201 zmizela (hlasena byla jina, ale ta byla zpusobena nejspíše tim, ze se jednalo o jinak nast. jednotku ), zusili jsme se podival na blok merenych hodnot do kolnky s tlakem, nyní bez slapnuti na brzd. pedal byl tlak 0 baru, po seslapnuti pedal vyskočilo číslo cca na 30 - 40 baru ( byl vypnuty motor ). Usoudili jsme ze bude nejspíše vadna jednotka.
Nyní po zapojeni zpet me jednotky ( 8E0 614 517 ) se ukazala další chyba:
01435 - Snimac 1 brzdneho tlaku (G201)
57-00 - elektr.chyba v obvodu
00778 - Snimac uhlu rizeni (G85)
66-10 - srovnani neprovedeno - Sporadicky
01044 - rid.jedn. chybne kodovana
35-00 - -

poslední 2 chyby se vymazat daj ale po nastartovani motoru se ukazi. A na maxidotu stále blika obrazek "brake" a kontrolka brzd. Uz nevidim ani spotřebu atd. Takze ještě "lepsi" situace nez předtím

Ma prosim někdo nejakou radu? Stále me zarazi ten dodatek u chyby "57-00 - elektr.chyba v obvodu" ze by nejaky spatny kontakt? Nejake napady? Nejakej sikula z okoli Usti nad Labem? Diky moc

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14719
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: vadná jednotka ABS? - nekdo sikovny z okoli Usti n.L.?

Příspěvek od tornado1 »

podle mně to bude vadné čidlo tlaku, pak nakodovat jednotku, udělat základní nastavení snímačů s musí to být ok
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Brouczech
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: vadná jednotka ABS? - nekdo sikovny z okoli Usti n.L.?

Příspěvek od Brouczech »

to jsem si prave taky myslel....ale jak jsem psal,zkusili jsme zkusebne pripojit (bez namontovani jine cidlo ) a chyba s G201 tam byla furt.

Jinak dnes rano jsem zjistil,ze se mi ztratilo kodovani abs jednotky.To jsem dle manualu tady z fora nakodoval a kodovani je jiz ok.Hned pote jsem zkusil blok hodnot c 5 kde vidim aktualni tlak a ten byl dokonce i ok...byl minimalni a po seslapnuti brzdy se zvedl..kontrolky esp a abs svitily dal. Zkusil jsem zkusebni jizdu...po zkusebce se opet ukazala chyba s cidlem g201 s chybou napajeni...a hodnota tlaku byla stale ca 291baru


Myslis ze by to fakt mohlo byt to cidlo?i kdyz se zavada ukazala kdyz jsem ho zkusil napojit?Mohla by to byt chyba zapojeni spise?Soudim podle ty chyby v el.obvodu.Pokud to cidlo vymenim,bude potreba odvzdusneni atd?diky moc

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14719
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: vadná jednotka ABS? - nekdo sikovny z okoli Usti n.L.?

Příspěvek od tornado1 »

prověřil bych kabeláž k čidlu
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Brouczech
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: vadná jednotka ABS? - nekdo sikovny z okoli Usti n.L.?

Příspěvek od Brouczech »

Super :( takze je v haji jednotka, mel jsem to mechanika,ktery dela x let v servisu škoda.
Shanim tedy jednotku...kdyby nekdo o necem vedel...dejte prosim vedet. Diky

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14719
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: vadná jednotka ABS? - nekdo sikovny z okoli Usti n.L.?

Příspěvek od tornado1 »

mechanikovi který dělá x let v servisu škoda jsem zrovna včera kodoval jednotku esp - to že tam dělá nemusí nic znamenat - někteří jsou jenom mechanici a neumí např. ani s vasem..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Brouczech
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem

vadná jednotka ABS? - nekdo sikovny z okoli Usti n.L.?

Příspěvek od Brouczech »

To mas pravdu. Jinak prislo se zapojeni, to je OK, do cidla vedou 3 kabely, vsecky 3 jsou prozkouseny a ukážou se v té patici s pinama co je u abs jednotky, takze do jednotky je cidlo napojene OK, chyba nede uvnitř a to pochybuji ze se da opravit. Pry se jednotka jakoby restartuje ( zacne v ni vrcet ) a pote to prave hahlasi tu chybu cidla. Rad bych zkusil ruzne věci - vymenit cidlo ci jednotku ale když clovek nemá to kde sehnat a kupovat něco co nevim jestli pomuze je na pytel :( Obavam se nakup cidla by v tomto pripade nic nevyresil

Brouczech
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: vadná jednotka ABS? - nekdo sikovny z okoli Usti n.L.?

Příspěvek od Brouczech »

jo a další poznatek je, ze nyní mi abs + esp nesviti hned o zacatku ale rozsviti se během jizdy ( nekdy po několika 100 metrech ci dokonce 2,3 km klidne ) chyba cidla je stále, ale jiz je sporadicka a da se klidne smazat ( i když se samo, ukaze znovu )

PavelJandak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 21.11.2010 12:49

Re: vadná jednotka ABS? - nekdo sikovny z okoli Usti n.L.?

Příspěvek od PavelJandak »

měl jsem také špatnou jednotku ABS.U nás je jeden chlapík, který tomu rozumí a třeba tu moji dal do kupy a to se do ní přes VAG nedostal vůbec.Pro změnu teď zase bojuji s čidly :-)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“