Golf IV 1.4 16V AKQ jde pomalu do otáček a nejde jak má

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Lukas 90
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 15.11.2013 14:56

Golf IV 1.4 16V AKQ jde pomalu do otáček a nejde jak má

Příspěvek od Lukas 90 »

Zdravím...omlouvám se za vytvoření nového tématu ale už nevím kde hledat...mám golfa 1.4 16V 55KW AKQ r.v 1998...mam ho 3 roky a posledni 2 roky mel velkou spotrebu oleje a pri jizde nemel skoro vykon...sel pomalu do otacek az se kolikrat trapil...byl jsem rad kdyz na rovine jel 130 km/h...letos v srpnu jsem se rozhodl udelat mensi generalku...nechal jsem udelat hlavu...dal sem novy ventily..ty stary byly jeste jednou takovy od nanosu karbonu...hydrostely svicky kabely od svicek rozvody...vsechno jsem procistil bylo to vsude plny oleje a karbonu...nakonec jsem kompletne vycistil vyfuk...po nastrojeni auto jede o neco lip olej uz zere v norme ale stale nejede jak ma...porad nejde do otacek...pri rozjedu do kopce me predjizdi i cyklisti :-( uz nevim co s tim...dia nic neukazuje...prosim poradte co s tim...dekuju za kazdou odpoved

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Golf IV 1.4 16V AKQ jde pomalu do otáček a nejde jak má

Příspěvek od srotty »

Zkoušel jsi změřit kompresi?

Lukas 90
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 15.11.2013 14:56

Re: Golf IV 1.4 16V AKQ jde pomalu do otáček a nejde jak má

Příspěvek od Lukas 90 »

to jediný práve ne...taky me to napadlo...ale kdyz sem nechal vodu ve valcich cca tyden (nez mi prisla hlava)tak tam bylo porad stejne...tak jsem doufal ze krouzky a tlaky budou v pohode...ale asi nic jinyho mi nezbude nez to zmerit co :-)

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Golf IV 1.4 16V AKQ jde pomalu do otáček a nejde jak má

Příspěvek od srotty »

Takhle nic nepoznáš,chce to změřit tlakoměrem.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Golf IV 1.4 16V AKQ jde pomalu do otáček a nejde jak má

Příspěvek od xerxes »

přesně tak je na to extra měřak zajed někde do servisu kde ti to změři nebo si ho od někoho pujč

Lukas 90
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 15.11.2013 14:56

Re: Golf IV 1.4 16V AKQ jde pomalu do otáček a nejde jak má

Příspěvek od Lukas 90 »

Dobre diky chlapy :-) a nevite jaky by meli mit hodnoty? Dekuju

Uživatelský avatar
JayFlexx
Pilot
Pilot
Příspěvky: 769
Registrován: 16.09.2012 14:32
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf IV 1.4 16V AKQ jde pomalu do otáček a nejde jak má

Příspěvek od JayFlexx »

Chlapi mam Polo 1.4 16V AUB 74kW omlouvám se že lezu do tématu čtyřek ,ale teš mně mrcha žere olej, někdy se teš strašně trápí do otáček. Teš mám hledat problém v kompresi..? Kamoš mi říká že to možná bude svíčkama, tak už jsem obědnal NGK, někdo mi říkal že Váha vzduchu, jen nevím jestli ji tam mám, aspon jsem ji nikde nenašel, a ani na internetu nikde. Jestli mně to někdo osvětlíte co to ta komprese je,a co všechno by to mohlo být ať jsem trochu v obraze.. Díky chlapi..!!
exVW Polo 6N2 1.4 16V 74kW
exVW Polo 6N2 1.6 16V 92kW GTI
Audi Coupe 2.0 8v 85kW

:arrow: Čištění interiérů a renovace autolaků

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Golf IV 1.4 16V AKQ jde pomalu do otáček a nejde jak má

Příspěvek od srotty »

Jako první to napíchni na diagnostiku,jestli to nevypíše nějaký problém.Servis jsi na tom nějaký dělal-svíčky,olej,filtry? To ,že žere olej bude asi špatnýma guferama na ventilech-nejčastější problém.Váha vzduchu na tomhle motoru není.

Uživatelský avatar
JayFlexx
Pilot
Pilot
Příspěvky: 769
Registrován: 16.09.2012 14:32
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf IV 1.4 16V AKQ jde pomalu do otáček a nejde jak má

Příspěvek od JayFlexx »

srotty píše:Jako první to napíchni na diagnostiku,jestli to nevypíše nějaký problém.Servis jsi na tom nějaký dělal-svíčky,olej,filtry? To ,že žere olej bude asi špatnýma guferama na ventilech-nejčastější problém.Váha vzduchu na tomhle motoru není.
Diagnostika blbne s EGR ventilem, pořád hlasí nízký průtok, jinak nic. Servis to teprve čeká, půjde těsnění víka ventilů protože tam teče olej, a na měrce oleje je taková ta bílá sračka jak když se smicha voda s olejem, tak radši vyměnim aji těsnění hlavy. Svíčky jsem už obědnal od NGK, olej a filtry půjdou taky brzo, za Castola. Jinak jestli nepomože tak asi ty gufera a s tou vahou jsem si t myslel.
exVW Polo 6N2 1.4 16V 74kW
exVW Polo 6N2 1.6 16V 92kW GTI
Audi Coupe 2.0 8v 85kW

:arrow: Čištění interiérů a renovace autolaků

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“