Tlakovy ventil na mechy

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
MMM8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 09.12.2011 11:13

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od MMM8 »

jak vlastně funguje ten ventilek?

MMM8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 09.12.2011 11:13

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od MMM8 »

nemaš makro foto vnitřku ventilku? ajako tesneni -když maš ventilek v ruce bych dopasoval jakekoli ..žadny velky tlak tam není

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od ameron »

Den pred som ho prestrekol WDeckom. Povolit siel bez problemov akurat my nechceli predat vo vw ten orech na to tak som si vyrobil vlastne naradie ;)
20121116_131747.jpg
makro fotku nejaku nemam iba takuto
20121116_131622.jpg
V podstate si myslim ze ak predtym slo nastavovat urovne, tak je funkcny a ak nie je prasknuty/prehrdzaveny tak staci vymenit tesnenie.

MMM8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 09.12.2011 11:13

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od MMM8 »

a ten orech ako si vyrobil?

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od ameron »

odrezal som z imbusoveho kluca male kusky vlozil do tych drazok na ventile (vid foto hore) oblepil jemne paskou. Na to som nasadil potom 18ku orech (ale nie 6 hran ale ten zubaty ako je na vidlicoockovych klucoch) na to racna a v pohode to ide von. Montaz rovnako ale momentakom 10NM.

Inac dnes som vybral ten druhy ventil vycistil som ho, dal som nan tesnenie z hadicovej pripojky toho, ktory som menil predtym (su identicke) a uz vobec nic nepusta, ziadne bublinky! Takze som mohol usetrit keby som vtedy kupil len tesnenie. Este vecer odmeriam vysku podvozku ci do rana nic neklesne. Povodne mi klesal predok o 3cm po vymene lavej strany uz len o 5mm a teraz by uz nemalo klesnut vobec.

A normalne mam pocit ze by stacilo ten ventil vybrat vycistit zavit a tesnenie, namontovat a tesni zase. Mozno bol len vytrasene tesnenie a dostala sa pod neho nejaka spina, lebo vyzerali celkom dobre na oboch stranach.

MMM8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 09.12.2011 11:13

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od MMM8 »

dik za rady ....mne zatial klesa len lavy predok ..preto vyzvedam..už som si zohnal i nahradny ventil použity ,dufam ze bude dobry ,keby nahodou som ten moj zlomil

lubko1531
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 24.03.2013 21:12

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od lubko1531 »

A kde sa da kupyt ten ventil a kolko stoji?Dakujem

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od ameron »

Vo VW cena cca 80e

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od ameron »

Tak mi zase fuci spod jedneho ventilu tentokrat som objednal tie tesnenia a vymenim len tie.

Pepko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 22.11.2013 19:48

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od Pepko »

Tak mi zacalo auto tiez klesat. Esteze sa clovek (amater) ako ja ma kde poradit.

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od ameron »

Dnes som vymenil tie tesnenia na ventile a zda se ze to uz nefuci :) cena tusim do 2e za 4 kusy (2 do rezervy).

Pepko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 22.11.2013 19:48

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od Pepko »

Tak mne auto uz uplne padlo na hubu. Dal som ho na zdvihak a zistil ze ventil sa odlomil. Okolo odlomeneho kusu som to ocistil postriekal WD-ckom a nechal cez noc posobit. Rano som do neho nasroboval vytahovak. Troska sa branil, ale nakoniec povolil. Dost som sa toho obaval, ale zatial brnkacka. Zajtra pojdem kupit novy a skladam. Dufam ze ma uz nic nezaskoci. Drzte palce... :roll:

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od ameron »

Este je dobre mat na to ten specialny orech na golu - dost ulahci montaz a demontaz a je to zrejme casta zavada ze tie tesnenia netesnia ja som to uz opravoval 3x. Inac na novy ventil je dobre nastriekat voskovy sprej D322000A2 aby nezhnil cez zimu a nezlomil sa.

Pepko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 22.11.2013 19:48

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od Pepko »

A neporadil by si mi kde sa da taky orech kupit? Viem ze ty si si ho vyrabal...

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od ameron »

Ja som to kupil cez ebay je to "T 10158/1" takto to vyzera: http://vw.snapon.com/specialtoolsdetail ... d=33770003" onclick="window.open(this.href);return false;
da sa to aj bez toho ale je to tazsie

Odpovědět

Zpět na „Touareg“