Výměna baterie Touareg

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výměna baterie Touareg

Příspěvek od ameron »

Tak uz som na to prisiel treba odsroubovat aj 4 skrutky ktore drzia sedadlo na tej plosine aspon u mna.

Uživatelský avatar
PÁJA77
Řidič
Řidič
Příspěvky: 186
Registrován: 27.10.2011 09:33
Bydliště: okr.Jindřichův Hradec

Re: Výměna baterie Touareg

Příspěvek od PÁJA77 »

Moje zkušenost je taková,že jsem povolil ty dva šrouby na podlaze,pak jsem popojel se sedačkou směrem k volantu a překlopil jsem jí směrem dozadu na zadní sedačky.Pod sedačkou se mi vytvořil dostatečný prostor na vyndání staré baterky a nandání nové.Nebylo to nic složitého,celá výměna mi zabrala asi 15 min.

MMM8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 09.12.2011 11:13

Re: Výměna baterie Touareg

Příspěvek od MMM8 »

posunout ho dopředu skoro na maximum a přiklopit opěradlo ...pak se otevře na cca 50 ° aje dostatečný prostor por manipolaci

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výměna baterie Touareg

Příspěvek od ameron »

Ja uz som na to medzicasom prisiel, staci odkrutit dve predne skrutky ako pisali chalani, ale este je nutne zozadu vytiahnut tie dve plastove krytky na kolajniciach. Potom to ide v pohode a miesta je kralovsky aj na vytiahnutie baterky kolmo hore. Takze ak to niekomu ide len s tymi dvomi skrutkami tak asi nema tie krytky na kolajniciach, lebo s nimi to nejde iba ak nasilim ale potom by sa zrejme odlomili.

Uživatelský avatar
virus_cz
Člen klubu
Příspěvky: 339
Registrován: 20.10.2008 08:29
Bydliště: CZ Liberecky Kraj / Ceska Lipa
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna baterie Touareg

Příspěvek od virus_cz »

koto99 píše:Tá 95 tam určite stačí, origo tam bolo 110Ah / 850A. Aj ja som tam chcel menšiu (lacnejšiu), ale ihneď k odberu mali len tú 110 a dali mi ju za cenu tej 95, tak som vôbec nerozmýšľal.
Jenom pro info:
OEM ( origo baterie) ma veci kapacitu jako stitek treba 110An = 115-120Ah. Pozor na dokupovani baterie kdiz koupit 95Ah tak to je 95Ah. Jenom tak pro info ;)

Nejednodusi: http://www.varta-automotive.cz/cs-cz/se ... type=18428" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek
VW Touareg 3,0 TDI 165Kw (r.v. 2007) - prodano
VW Passat 2,0 TDI Highline 3C (r.v. 2006) - prodano
VW Passat 1,9 TDI HighLine 96 KW B5.5 (r. v. 2003) - prodano

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výměna baterie Touareg

Příspěvek od ameron »

Ja som teraz daval tuto: http://www.varta-automotive.cz/cs-cz/pr ... 10-402-092" onclick="window.open(this.href);return false; je to bomba 110Ah startovaci prud 920 a sadne na mm presne.

Uživatelský avatar
virus_cz
Člen klubu
Příspěvky: 339
Registrován: 20.10.2008 08:29
Bydliště: CZ Liberecky Kraj / Ceska Lipa
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna baterie Touareg

Příspěvek od virus_cz »

ameron píše:Ja som teraz daval tuto: http://www.varta-automotive.cz/cs-cz/pr ... 10-402-092" onclick="window.open(this.href);return false; je to bomba 110Ah startovaci prud 920 a sadne na mm presne.
jak slozite to bylo vymenit ? Ja potrebuji tam dat baterku co mam v passatu :) je to STOP- START baterie AGM ;) a nechci prijit o ni ...
Obrázek
VW Touareg 3,0 TDI 165Kw (r.v. 2007) - prodano
VW Passat 2,0 TDI Highline 3C (r.v. 2006) - prodano
VW Passat 1,9 TDI HighLine 96 KW B5.5 (r. v. 2003) - prodano

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výměna baterie Touareg

Příspěvek od ameron »

Neni to slozite sedacku vodica drzia dva srouby vpredu pod krytkami, ale je nutne stiahnut krytky na listach sedacky vzadu, potom sa sedadlo odklopi a bateriu vyberies.

Uživatelský avatar
virus_cz
Člen klubu
Příspěvky: 339
Registrován: 20.10.2008 08:29
Bydliště: CZ Liberecky Kraj / Ceska Lipa
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna baterie Touareg

Příspěvek od virus_cz »

ameron píše:Neni to slozite sedacku vodica drzia dva srouby vpredu pod krytkami, ale je nutne stiahnut krytky na listach sedacky vzadu, potom sa sedadlo odklopi a bateriu vyberies.
ja koukal na vice videji a vse na neco ... muzes udelat prosim jednu fotku presne jakou kritku mam dat pric vzadu ?
Dekuji
Obrázek
VW Touareg 3,0 TDI 165Kw (r.v. 2007) - prodano
VW Passat 2,0 TDI Highline 3C (r.v. 2006) - prodano
VW Passat 1,9 TDI HighLine 96 KW B5.5 (r. v. 2003) - prodano

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výměna baterie Touareg

Příspěvek od ameron »

Nechce sa mi to fotit pozri si minutu 7:17 tam to pekne vidiet ale neriad sa tym videom lebo ten trulo tam rozobral cele sedadlo :). Len vypac tie vrchne kryty ako on na 7:17 potom len chyt cely ten kryt dole a tahaj k sebe na oboch stranach. Vyber ich von. Tym odkryjes kolajnice. Potom uz len vpredu odsroubujes dve srouby vpredu na podlahe ktore pod kobercekom drzia sedadlo a preklopis ho do zadu. Tym celym videom sa neriad lebo on tam rozoberal neviem preco aj tu cast pod sedadlom :) a to netreba. Ani sedadlo netreba odsroubovat z kolajnic ako sa on pokusal.

Uživatelský avatar
virus_cz
Člen klubu
Příspěvky: 339
Registrován: 20.10.2008 08:29
Bydliště: CZ Liberecky Kraj / Ceska Lipa
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna baterie Touareg

Příspěvek od virus_cz »

ameron píše:Nechce sa mi to fotit pozri si minutu 7:17 tam to pekne vidiet ale neriad sa tym videom lebo ten trulo tam rozobral cele sedadlo :). Len vypac tie vrchne kryty ako on na 7:17 potom len chyt cely ten kryt dole a tahaj k sebe na oboch stranach. Vyber ich von. Tym odkryjes kolajnice. Potom uz len vpredu odsroubujes dve srouby vpredu na podlahe ktore pod kobercekom drzia sedadlo a preklopis ho do zadu. Tym celym videom sa neriad lebo on tam rozoberal neviem preco aj tu cast pod sedadlom :) a to netreba. Ani sedadlo netreba odsroubovat z kolajnic ako sa on pokusal.
predpokladam ze ten prvni: 2005 VW Touareg Full Battery Replacement
juknu

Oprava:
tak jsem koukal, to znamena ze ty srouby vzadu co on daval pric nemusim jenom ten maly plastik, pak predek kritky + srouby a naklopim ano ?
Obrázek
VW Touareg 3,0 TDI 165Kw (r.v. 2007) - prodano
VW Passat 2,0 TDI Highline 3C (r.v. 2006) - prodano
VW Passat 1,9 TDI HighLine 96 KW B5.5 (r. v. 2003) - prodano

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výměna baterie Touareg

Příspěvek od ameron »

Ano. Sedadlo sa z kolajnic nemusi odsroubovat, len vpredu dve srouby pod tymi krytkami (je to tisichran ale to je aj na tom videu) a to vzadu a je to za 5 minut odklopene.

Uživatelský avatar
virus_cz
Člen klubu
Příspěvky: 339
Registrován: 20.10.2008 08:29
Bydliště: CZ Liberecky Kraj / Ceska Lipa
Kontaktovat uživatele:

Výměna baterie Touareg

Příspěvek od virus_cz »

Moc hodnej, dekuji


Sent from my iPhone using Tapatalk
Obrázek
VW Touareg 3,0 TDI 165Kw (r.v. 2007) - prodano
VW Passat 2,0 TDI Highline 3C (r.v. 2006) - prodano
VW Passat 1,9 TDI HighLine 96 KW B5.5 (r. v. 2003) - prodano

Uživatelský avatar
virus_cz
Člen klubu
Příspěvky: 339
Registrován: 20.10.2008 08:29
Bydliště: CZ Liberecky Kraj / Ceska Lipa
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna baterie Touareg

Příspěvek od virus_cz »

Dalsi otazka: musi auto byt celou dobu pod proudem ? Nebo je ok odpoji a pak zapoji ?
Obrázek
VW Touareg 3,0 TDI 165Kw (r.v. 2007) - prodano
VW Passat 2,0 TDI Highline 3C (r.v. 2006) - prodano
VW Passat 1,9 TDI HighLine 96 KW B5.5 (r. v. 2003) - prodano

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výměna baterie Touareg

Příspěvek od ameron »

Kedy pod proudem? Ked menis bateriu? Normalne ju odpojis vymenis a das novu samozrejme sa ti vymazu pamate v aute - budes musiet nastavit datum a cas a ak potrebujes kod k radiu tak ho pohladaj.

Odpovědět

Zpět na „Touareg“