neuveritelna spotreba oleje

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
saveme
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 15.06.2013 12:29
Bydliště: Chomutovak

neuveritelna spotreba oleje

Příspěvek od saveme »

Dobrý den,
Mam dotaz ohledně spotřeby oleje.Mám 1.8T 99. Při rychlejší jízdě se mi po 300 - 400 km rozsvítí kontrolka oleje. Po dolití oleje 400 ml se po dalších 300 - 400 km rozsvítí znovu. Nedělám nic jiného, než že dolévám olej. Nikde nic neprosakuje, nikudy nemizí, ani neteče. Turbo je suché, svíčky také. Máte s tím někdo zkušenost? Prosím poraďte

Uživatelský avatar
Tomikcek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1622
Registrován: 14.08.2010 13:05
Bydliště: Hovězí - Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: neuveritelna spotreba oleje

Příspěvek od Tomikcek »

Takže ti za těch 400km zmizne třeba 1-1,5l oleje ? To je docela extrém,s tím bych asi fakt nejezdil a radši to řešil . Mě tekl olej vzadu jak je napínák vaček,zkus to omrknout ale pokud to není nikde vidět tak to musí jít do válců nebo do vody,ale to bys poznal . Co turbo,jaké má vůle,neklepou ti ventily ?

Já dolévám mezi výměnama (jednou ročně) 0,3-1l
VW Passat CC 2009 2.0TDi 125kW + Audi S4 b5 avant 2.7BiTurbo s K04 - V̶W̶ P̶a̶s̶s̶a̶t̶ 3̶B̶G̶ 9̶6̶k̶W̶ 6̶q̶ -̶ A̶u̶d̶i̶ A̶4̶ b̶7̶ 2̶.̶0̶T̶F̶S̶I̶ Q̶ -̶ A̶4̶ b̶5̶ 1̶.̶8̶T̶ Q̶

Uživatelský avatar
saveme
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 15.06.2013 12:29
Bydliště: Chomutovak

Re: neuveritelna spotreba oleje

Příspěvek od saveme »

ne ne ono je to ruzne podle stylu jizdy.jezdim celkem dalky.kdyz to valim po autobanu tech 120-130Km h a nez odjizdim tak kontroluji hladinu,tak po tech 400km uz dolejavam.nedavno se mi stalo ze sem dolejval uz po 150Km pri jizde po meste a v horach.prolezli jsme celi motor a nikde nic,pod autem zadne fleky nezustavaj jen ze stran je zaneradenej olejem ale asik jako kazdej motor.turbo je suche,jen co sem asik vyposlouchal tak nejspise chrasti uz.co se tyce ventilu tak tam asik nejaky cvaka ale nic velkeho je to slyset ale ne moc.mam to auto asik 5 mesicu a porat jen neco resim.autum moc nerozumim ale postupne se do toho dostavam :-)

Uživatelský avatar
Jindra 1.8T
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.09.2009 17:17
Bydliště: ok znojmo

Re: neuveritelna spotreba oleje

Příspěvek od Jindra 1.8T »

hoj no ono koupit 1,8t ve slušném stavu už asi nejde proto o to svoje pečuju jako o vlasní nějaky dochlazování turba a podobně bratranec si koupil též 1,8t a po ostré jízdě co mě svezl dojel a vypl to a když sem mu říkal co takle to nechat chvílku schladit tak na mě čuměl jak péro, a já nepřejíždím olej poctivě měním filtry u tebe to jest otázka asi žere olej , hlava , nebo muže bejt turbo sundej hadici ke koleru co ti vyteče nebo zakouří při rozjezdu a tak ale ta tvoje spotřeba oleje se musí někde projevovat

Uživatelský avatar
saveme
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 15.06.2013 12:29
Bydliště: Chomutovak

Re: neuveritelna spotreba oleje

Příspěvek od saveme »

ahoj jo jo zstim chlazenim toho turba to vim.Sam to taky tak delam ze ho nechavam schladit nez to chcipnu.mam to chvilu takze to tez davam vse do kupy.da se ric ze o to pecuji vice jak o sve dite :-D ale jsou tu tyto problemi.olej sem hned po koupi vymenil veskere filtry,svicky brzdy kotouce veskere kapaliny.hadici ke koleru jsem mel dole vcera nejaky olej tam byl ale nepatrne.za autem se mi kori pri rozjezdu asik normalne jako kazdemu v tomhle pocasi.skusim prolezu gufera,hlavu jinak uz si to take neumim vysvjetlit.diky

Hudy
Pilot
Pilot
Příspěvky: 817
Registrován: 10.07.2008 21:52

Re: neuveritelna spotreba oleje

Příspěvek od Hudy »

Jó tak tohle jsou prostě naše Passaty,každý z nás tu měl podobný problém a ne jeden.Taky jsem do Páši vložil hodně přes sto táců,strašně jsem to žral.Teď se jen vozím a užívám a pomalinku pomrkávám po druhém autíčku.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: neuveritelna spotreba oleje

Příspěvek od xerxes »

všeobecně jsem si všimnul že Vw rady papaji olej

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“