Tlakovy ventil na mechy

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Pepko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 22.11.2013 19:48

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od Pepko »

Tak ventil uz mam objednany. Pozajtra pride cca 91€ (aj dost... :oops: ). No a kluc si vyrobim z orecha 18.
Momentak mi pozicia kamarat.
Nechcem byt otravny, ale potreboval by som este jedu radu. Kedze sa mi povodny ventil odtrhol a auto mi padlo az na doraz dole a ked som zdvihol jednu stranu nemohol som sa dostat k zalomenem ventilu a tak som do neho vopchal hadicku a prifukol som mech na tejto strane externym kompresorom. Potom som o rameno zaprel taku rurku aby sa mi mech nevratil naspät a mohol som vytiahnu zalomeny ventil. Lenze mech na opacnej (tiez prednej) stane je stale sfuknuty (dal som jack mode). No a mam obavy ze ci ked to poskladam a spustim na kolesa ci sa pravy mech vyrovna s lavym. Vobec neviem ako to funguje. Ci su tam nejake senzory tlaku a odfuky alebo co? 8O

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od ameron »

Ked sa vyberie ventil tak mech samozrejme sfukne. Predtym je treba dat jackmode aby sa nesnazilo vyrovnavat podvozok - to si mal dat hned ako ty vyfucal. Po montazi ventilu zapni motor a on ti ho dofukne. Mimochodom naco si ho dofukoval kompresorom??? Na zdvihnutie auta je predsa zdvihak :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Pepko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 22.11.2013 19:48

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od Pepko »

Ja som ten jack mode dal este pred tym ako som ho zdvihol. Lenze ked som auto zdvihol zdvihakom nemohol som sa dostat k tomu ventilu, lebo tlmic zostal stlaceny na doraz aj ked som ho mal vo vzduchu...

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od ameron »

aha tak chapem

Pepko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 22.11.2013 19:48

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od Pepko »

Tak hotovo dnes som ventil nahodil a auto "stoji ako zamlada" :smoke:
Dakujem za rady a postupy ktore som sa dozvedel na tomto fore. (niesom automechanik)

marek.barabasch
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 29.08.2012 22:09

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od marek.barabasch »

zdravim,možna sem se přehledl ale stale tady čtu jak vam auto klesa ale mně naopak zadek nechce klesnout vubec a pořad je v max poloze,ma to dělat taky ten ventil a nebo je problem někde jinde.děkuji.

Uživatelský avatar
maxim156
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 17.12.2013 13:58
Bydliště: CZ/Olomoucký kraj/Zábřeh

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od maxim156 »

ameron píše:Tak mi zase fuci spod jedneho ventilu tentokrat som objednal tie tesnenia a vymenim len tie.
Ahoj,

kde si objednal pouze to těsnění? Sháním a nemůžu nikde dohledat :/
VW Touareg II 4.2TDi V8 13 Exclusive
Předchozí:
VW Touareg 3.0TDi V6 07 FL
VW Touareg 3.0TDI V6 06 King Kong
VW Touareg 3.0TDI V6 05 INDIVIDUAL
VW Touareg 2.5TDi R5 05

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od Mára_VR6 »

Jsou to obyčejný O-kroužky
Nic extra, dojeď někam do dílny, kde mají univerzální sady těsnění, taky jsem je měnil
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
foust
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 27.09.2011 21:17

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od foust »

Taky mi fuci vzduch spod ventilku na jedny strane vpredu mam objednat novej ventilek pripadne staci tesnenie ? Sfukne asi za 4 dni a zajimave je, ze klesne predok auta trochu aj druhej strane. Ma s vymenou niekto skusenosti kolem Prahy aby mi ho pripadne vymenil ? Pretoze moj aktualny mechanik s tym nema ziadne skusenosti a rad by som to nechal urobit niekoho kto to vie co a jak.
Touareg V10 TDI, ex Passat 3C 2.0TFSI

miky20
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 20.06.2009 13:50

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od miky20 »

máš sz

Uživatelský avatar
maxim156
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 17.12.2013 13:58
Bydliště: CZ/Olomoucký kraj/Zábřeh

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od maxim156 »

Ahojte :)

Tak jsem se postil do výměny ventilku, ale jak tady v mnoha případech píšete, taky se mi "rozlousknul". Jak se Vám ten zbytek podařilo vyšroubit? Děkuji za rady.
VW Touareg II 4.2TDi V8 13 Exclusive
Předchozí:
VW Touareg 3.0TDi V6 07 FL
VW Touareg 3.0TDI V6 06 King Kong
VW Touareg 3.0TDI V6 05 INDIVIDUAL
VW Touareg 2.5TDi R5 05

RENDAA
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 02.03.2011 00:11

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od RENDAA »

Ahojte :wink: ,

potřeboval bych poradit od zkušených profíků/uživatelů ..... ohledně naprasklého tlakového ventilu u měchu pravého předního kola ... mám Touarega T5, r.v. 11/2005

* tj. mám prasklinu na tlakovém ventilu, a to v místech kousek před zašroubovanou části do těla měchu, kdy předpokládám jak na to šáhnu v rámci hurá akce výměnit za nový ventil, tak se rozpraskne a zašroubovaná část zůstane v závitu těla měchu ... neznáte někoho šikovného v Praze a okolí, kdo si dokáže poradit i v takovémto případě a vyndá i ten případný zbytek ? ..... stejně tak scháním i někoho šikovného na průběžný servis vozu, kdy jsem totálně otráven autor. servisem, které jsem vytřídal za tu dobu cca 3 a již nikdy více .... právě se blíží servis při najetých 150tis.


Předem moc děkuji
Renda, Praha 5
rart@volny.cz

Ahojte, tak včera 24.1. dořešeno :-)
tj. objednán ventil VAG 7L0616813B za 1.694,-Kč včetně DPH (http://www.autodvorak.cz/?product=tlako ... nne-predni" onclick="window.open(this.href);return false;), ten původní ventil mezitím odpadl úplně a závitová část se smála z těla měchu, tedy jsem to postříkla WD a nechal den působit ... vytahovák nebyl k dispozici, tedy jsem v golasadě čapl nástavec (hvězdičku) na šroub z hlavičkou o vnitřním šestihranu .... tento nástavec (hvězdičku) za pomocí kladiva nťukal do odlomené závitové části v měchu, poté nacvakl malu ráčnu a vytočil :-) :-) :-) ...... pak se namontoval nový ventil a bylo hotovo :-)
Naposledy upravil(a) RENDAA dne 25.01.2015 10:05, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
maxim156
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 17.12.2013 13:58
Bydliště: CZ/Olomoucký kraj/Zábřeh

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od maxim156 »

Ahoj,

pokud máš kde to udělat, poradil bych jak na to. Sám jsem měl ten samý případ na mém Touaregovi. Samozřejmě, jak jsem na ventil chytl, hned se ulomil. Pomohl bych, ale jsem z Moravy. Když tak dej vědět a hodně zdaru.
VW Touareg II 4.2TDi V8 13 Exclusive
Předchozí:
VW Touareg 3.0TDi V6 07 FL
VW Touareg 3.0TDI V6 06 King Kong
VW Touareg 3.0TDI V6 05 INDIVIDUAL
VW Touareg 2.5TDi R5 05

merzi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 26.07.2014 14:20

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od merzi »

Mohl by mě někdo vysvětlit funkci ventilu-není to jenom připojení vzduchu do měchu.
Pokut to je ventil, tak by měl mít nějakou funkci např. škrtit,vypínat,zpětná klapka...
Díky když mě to někdo vysvětlí.

Uživatelský avatar
maxim156
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 17.12.2013 13:58
Bydliště: CZ/Olomoucký kraj/Zábřeh

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od maxim156 »

Slouží jako zpětná klapka...pouští tlak do měchu, ale zpět už ne. Po odstavení auta se vlivem drobných netěsností pomalu vytrácí tlak z hadic a ventil stále udržuje tlak v měchu, aby auto nespadlo.
VW Touareg II 4.2TDi V8 13 Exclusive
Předchozí:
VW Touareg 3.0TDi V6 07 FL
VW Touareg 3.0TDI V6 06 King Kong
VW Touareg 3.0TDI V6 05 INDIVIDUAL
VW Touareg 2.5TDi R5 05

Odpovědět

Zpět na „Touareg“