Problém brzdy B5.5

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Samik
Profík
Profík
Příspěvky: 942
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: českobudějovickoo :-)))
Kontaktovat uživatele:

Problém brzdy B5.5

Příspěvek od Samik »

Ahoj, dělal sem komplet brzdy na Pášovi - předek kotouče + desky, zadek kotouče + desky + repas třmenů. Výměna brzdovky. Celý systém sem odvzdušnil. Ale není to ono - auto sice brzdí, ale pedál mi nepřijde tak tvrdý jako to znám z jiných aut, při jízdě pokud několikrát za sebou jakoby našlapu, tak se pedálu zkracuje chod až ho téměř neprošlapnu a auto v tu chvíli nebrzdí... 8O Nenapadá Vás někoho na co se zaměřit, kde hledat chybu...
Every day i see my dream - GII 1.8.T (200 PS) http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=121&t=37653" onclick="window.open(this.href);return false; - už je fuč...

VW Passat 3BG Kombi Highline 1.9 TDi PD 96 kW...

Uživatelský avatar
babajara
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 15.12.2007 23:14
Bydliště: Vyškov

Re: Problém brzdy B5.5

Příspěvek od babajara »

Zdarec nevím kolik máš po výměně najeto, ale pokud ti po našlapání auto nebrzdí bude problém v podtlakovým čerpadle, ale ze zkušenosti síše ve vedení k posilovači, nebo někde v podtlakovým vedení i jinde. A pokud se jedná o tvrdost pedálu. Vždycky než si po výměně vše sedne je pedál jakoby gumovej. Klidně 100 až 500km. Pokud by mělo bejt vše sedlý tak jedině špatný odvzdušnění. Pokud se ti zavzdušnil celý okruh je potřeba odvzdušnit i ABS.
Paštika v kombajnu 2004 1,9PD AVF. Modrá perleť. 2x OFF + MVOLESSOFT
Rodinej GIII 1998 1.9TDI 66Kw ALE. Bílej a v kombajnu. sprint 764, EGR OF. Prodanej

Uživatelský avatar
Samik
Profík
Profík
Příspěvky: 942
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: českobudějovickoo :-)))
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém brzdy B5.5

Příspěvek od Samik »

Hm to si mě nepotěšil, výměnu sem dělal včera od té doby najeto cca 40 km. ABS sem chtěl odvzdušnit, ale nepodařilo se - je toto správnej postup: ve Vagu ŘJ 03-ABS, Základní nastavení - 04, skupina-001 a potvrdit Start ? Mělo by se na cca 10 sekund rozběhnout čerpadlo ABS. U mě to nejde. Já když tam dám tu skupinu 001 tak mi to píše nějakou chybu... :?
Every day i see my dream - GII 1.8.T (200 PS) http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=121&t=37653" onclick="window.open(this.href);return false; - už je fuč...

VW Passat 3BG Kombi Highline 1.9 TDi PD 96 kW...

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Problém brzdy B5.5

Příspěvek od M@ty »

Důležitá otázka je, zda to před výměnou kotoučů, desek a repasí třmenů (a zavzdušnění okruhů) brzdilo dobře. Myslím hlavně jaká se musela vyvinout síla na brzd. pedál.
Protože jedna věc je zavzdušnění a druhá nedostatečný podtlak. Jinak na spuštění ABS hold zkus někde prašnou cestu.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
Samik
Profík
Profík
Příspěvky: 942
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: českobudějovickoo :-)))
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém brzdy B5.5

Příspěvek od Samik »

Mno co se týče pedálu tak tam je prostě změna, kapalinu sem odsál jen trochu z nádobky a postupně doléval novou. Zbytek sem kompletně vyšlapal postupně na všech třmenech...
Every day i see my dream - GII 1.8.T (200 PS) http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=121&t=37653" onclick="window.open(this.href);return false; - už je fuč...

VW Passat 3BG Kombi Highline 1.9 TDi PD 96 kW...

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Problém brzdy B5.5

Příspěvek od xerxes »

dostal s eti vzduck do ABS tak bud ovzdušnit pomoci vagu nebo na kluzkempovrchu tak aby ti proklouzly kola

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Problém brzdy B5.5

Příspěvek od M@ty »

Samik : Pokud jsi měnil v zad. brzd. třmenech těsnění (manžety) a prachovky, tak se to komplet (oba okruhy) zavzdušnilo. Nejprve zkus někde vyvolat spuštění čerpadla ABS. Když to nepomůže, tak pak můžeme laborovat dál.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
Samik
Profík
Profík
Příspěvky: 942
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: českobudějovickoo :-)))
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém brzdy B5.5

Příspěvek od Samik »

Tak dnes sem ještě jednou zkoušel udělat odvzdušnění ABS VAGem, ale prostě to nejde viz foto. Následně sem ještě na každém třmenu odvzdušnil min 1 dcl kapaliny. Projev brzd se zlepšil, pedál už není tak houbovitý nicméně stále pozoruji jev, že když držím pomalu se propadá není tvrdý a při jízdě po min 5 -6 našlapání stále tvrdne víc a víc a auto nebrzdí... Podtlak do posilovače jde řekl bych dostatečný - při motoru na volnoběh mám problém rozpojit hadici co prochází motorovou přepážkou u baterky jaký je tam podtlak...

A VAG mi háže toto
Přílohy
vag1.jpg
vag.jpg
Every day i see my dream - GII 1.8.T (200 PS) http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=121&t=37653" onclick="window.open(this.href);return false; - už je fuč...

VW Passat 3BG Kombi Highline 1.9 TDi PD 96 kW...

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Problém brzdy B5.5

Příspěvek od xerxes »

pokud ti nejde akčni člen tak to je chyba diagnostiky vag 304 CZ to neumi

Uživatelský avatar
Samik
Profík
Profík
Příspěvky: 942
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: českobudějovickoo :-)))
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém brzdy B5.5

Příspěvek od Samik »

luki: Aha, bohužel mám nějakej čína kabel a tam asi nehrozí že to bude komunikovat s novějším Vagem... :?
Every day i see my dream - GII 1.8.T (200 PS) http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=121&t=37653" onclick="window.open(this.href);return false; - už je fuč...

VW Passat 3BG Kombi Highline 1.9 TDi PD 96 kW...

fojt
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 13.02.2008 13:57

Re: Problém brzdy B5.5

Příspěvek od fojt »

Naprosto stejný problém řeším, VAGEM to není,stejný problém je i s VCDS a ještě jedním univerzálním software, prostě VAG a VCDS hlásí chybu, ten třetí software to prostě neumí!!
Motor ATJ 85kw PD r.v.2000.... táhne se to už rok, podtlaky vypadají dobře - motor běží jak má a před výměnou brzd byl klid. Minulou zimu, nebo teď na trávě, jsem zkoušel sepnout ABS, nic to nepomohlo. ZKušel jsem to odvzdušňovat klasickou cestou, bez bublinek (dá se na VAGU sepnut čerpadlo a pak odvzdušňovat).
Auto se chová takto: když skočím na brzdu, tak auto nejde do smyku, možná ABS dvakrát lehce ťukne, ale že by trochu upískly gumy na asfaltu, to ani náhodou. Na trávě nebo štěrku se ABS pěkně spustí... Tak a hlavně, když skočím na brzdu poprvé a pak si to dvakrát hned zopakuji, tak auto jede dál!!!! a nebrzdí!!!! pedál je tvrdý!!!!
Teď mi radí auto vzít někde do VW servisu a napojit to na ten jejich odvzdušňovací systém :-(
VW Passat 1.9 TDIPD 85kw variant r.v.2000 (B5)

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Problém brzdy B5.5

Příspěvek od M@ty »

Pokud máš pedál tvrdý a zabírá normálně, tak bych spíš šel po slabém posil. účinku z důvodu ztráty podtlaku. Nejprve zkontroluj vývod z tandemu a průchodku požár. příčkou. Další věc je v jakém stavu je samotný posilovač, pokud máš dostatečný podtlak. Nejprve bych se ho pokusil změřit.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

medhos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 12.10.2010 23:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém brzdy B5.5

Příspěvek od medhos »

Zdravim nechcem zakladat novu temu tak to dam sem snad to nevadi
Ide o to ze pred par mesiacmi som menil na passate zadny lavy brzdovy valcek gumicky atd. proste opravnu sadu no ovzdusnil som to a vsetko bolo v pohode ale vsimol som si ze aj na druhej strane je poskodena manzeta tak dnes ze to vyberiem a vymenim nahodil som to ale mal som ich von oba ( brzdovu som zaistil aby netiekla ) tak to poskladam ovzdusnim vsetko krasne funguje idem sa previest a pedal ide moc dole tak ze este raz ovzdusnit a rovno som ovzdusnil aj pred zlepsilo sa to no stale ide ten pedal do polky dole a az potom brzdi poriadne skusal som to ovzdusnit aj pri nastartovanom motore a stale to iste ono sa to vlastne sprava tak ze prve stlacenie je tak ze pedal ide do polky moc jemne a potoma dalsie stlacenie je uz tvrde ako ma byt takze teraz co s tym zeby este raz ovzdusnit ? alebo zeby hlavny brzdovy valec nedrzi tlak ? ide o passat 1.9tdi 81kw AFN 1998 :roll:

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Problém brzdy B5.5

Příspěvek od xerxes »

musel se ti dostat do systemu ABS vzduch stači malinko a je pruser bud ho ovzdušni přes vag nebo zabrzdi na sněhu aby se rozjelo čerpadlo tim se ovzdušni

medhos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 12.10.2010 23:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém brzdy B5.5

Příspěvek od medhos »

na snehu som dookola skusal a nic nepomohlo a to ovzusnenie cez vag mi moc nejde pise v tych polickach chybu mam vag 10.6.4 cz

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“