VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
johnyM128
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 22.02.2010 10:23
Bydliště: Banská Bystrica, SR

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od johnyM128 »

pozral som svoj kat, a po obvode bol zvnutra po uz zanesený... oplatí sa to čistit, či ho demontovať navariť rúrku a bude pokoj?

nebude smrad z výfuku ked bude kat off?

diiky

Uživatelský avatar
dolcett
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od dolcett »

Jen tak pro zajímavost, je celkem pěkné, že je v podlaze zespoda vytvarováno takových otvorů pro různé katalyzátory a tlumiče, ale povím vám, že mi pod autem vede JEDNA dlouhá roura s JEDNÍM tlumičem na konci a ONO to nezlobí ani na emisích, a TEN ZVUK! (zvlášť po výměně turba)... :-D

edit: jo a nekouří to... nevím proč...

johnyM128
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 22.02.2010 10:23
Bydliště: Banská Bystrica, SR

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od johnyM128 »

takže len pre info, kat von, napustil som ho čističom na dpf od protecu, nechal postáť, vystriekal vapkou - išiel z toho neskutočný bordel von...

výsledok: auto ťahá od nižších otáčiek, spotreba išla dolu... za pár korún maximálna spokojnosť :D

Uživatelský avatar
007houmr
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 319
Registrován: 16.02.2009 20:54
Bydliště: Třebíč

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od 007houmr »

Řeším výměnu zadního a prostředního dílu výfuku. Originály stojí hrozné peníze, tak se rozhoduju, jakou jinou značku koupit. Kdo jste už měnil, za jakou značku a jaké s ní máte zkušenosti? Mám nabídku 3000,- za oba díly zn. Walker. Díky za reakce!
VW Sharan, 2.0Tdi, 110kW, CUVC, r.2016

Uživatelský avatar
vikino1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SK-TO

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od vikino1 »

Ja som teraz nedavno menil stredny diel bol po celej dlzke sama diera nakoniec odpadla aj rura zn. walker.
Nahodil som Bosal z Autopilot.cz.

johnyM128
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 22.02.2010 10:23
Bydliště: Banská Bystrica, SR

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od johnyM128 »

007houmr píše:Řeším výměnu zadního a prostředního dílu výfuku. Originály stojí hrozné peníze, tak se rozhoduju, jakou jinou značku koupit. Kdo jste už měnil, za jakou značku a jaké s ní máte zkušenosti? Mám nabídku 3000,- za oba díly zn. Walker. Díky za reakce!
novak, bosal... novak fajn cenou a hlavne zatierané zvary a podobné drobnosti :D

Uživatelský avatar
Naprach
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 03.07.2011 12:56
Bydliště: Tábor

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od Naprach »

Zdravím.

Před čtrnácti dny jsem se měnil zadní a střední díl výfuku za nový. A dneska, když přijdu k autu, které stálo hodinu a půl na rušné ulici, tak mi nějaká ku.va vyřízla a ukradla z auta kus výfuku včetně katalyzátoru. V 11 hodin dopoledne. To by se člověk pos.al, co se dneska děje.

Jsem trochu vysypaný z peněz a tak se chci zeptat na to, zda někdo nemá zkušenost s navařením pouhé trubky místo katalyzátoru. Objevil jsem zmínku o tom, že by snad mělo být více slyšet hvízdání turba. Je to tak velké zvýšení hlasitosti? Občas totiž jezdím s T5 66kw a tam to turbo píská jako blázen. Je to docela nepříjemné. Díky za odpověď.
Seat Alhambra, 2006, 1.9 TDI - BTB, 110 kW, Luxury, sportovní podvozek

Uživatelský avatar
Naprach
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 03.07.2011 12:56
Bydliště: Tábor

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od Naprach »

Odpovím si sám. :-)

Místo katalyzátoru jsem nechal navařit trubku stejného průměru. Pokud by se ukázalo, že mi to nesedí, tak časem našetřím a nechám jí vyměnit za katalyzátor.

Když stojím venku a přidám plyn, tak je hvízdání turba opravdu znatelně víc slyšet. Do kabiny ale naštěstí nic navíc neproniká. Možná, když zrychluji plným výkonem, tak má motor o něco hrubší zvuk. Ale výměna letních gum za zimní nebo natankování horší nafty je mnohem slyšitelnější. O lepším zátahu motoru nemohu poreferovat, protože nepoznám, jestli auto má 150 nebo 152 koní. Změny ve spotřebě uvidím časem, ale momentálně se mi rozhodně nesnížila, možná malinko šla nahoru.

A co na to případné emise u nové stk? Tak to se uvidí až za rok a půl. :-)
Seat Alhambra, 2006, 1.9 TDI - BTB, 110 kW, Luxury, sportovní podvozek

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od smolda »

Což o to, spotřeba, ale jen jestli nezkrátíš životnost turba. Bez katalyzátoru má turbo větší točky páč zmizel odpor v potrubí.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
Naprach
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 03.07.2011 12:56
Bydliště: Tábor

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od Naprach »

No vidíš. To mě nenapadlo. Téhle myšlenky jsem si nějak při pročítání názorů na fóru nějak nevšiml. :?
Seat Alhambra, 2006, 1.9 TDI - BTB, 110 kW, Luxury, sportovní podvozek

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od smolda »

Za normálních okolností se turbo tak rychle neplní (vstupní část) a pravděpodobně budou i teploty spalin jinde. Pokud se pletu, ať mě někdo opraví.
EDIT: Třeba právě proto někdo sháněl ten kat.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od 11mAjA11 »

Já to řešil takto :

Místo KATu rezonátor pro motory do 2.5 litru, a dozadu jen roura.
Fa. EKO Raj (http://www.eko-raj.cz/eshop/68-" onclick="window.open(this.href);return false; )


Obrázek

Obrázek
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
Naprach
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 03.07.2011 12:56
Bydliště: Tábor

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od Naprach »

Pěkné fotky. Vždycky když vidím, takhle čistý spodek auta, tak závidím. :-)

Jestli tedy dobře vidím a chápu, takže je katalyzátor pryč, oba dva tlumiče pryč a zůstává jenom rezonátor?

Mazec.
Seat Alhambra, 2006, 1.9 TDI - BTB, 110 kW, Luxury, sportovní podvozek

Uživatelský avatar
vhml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.07.2012 21:29
Bydliště: Chodsko

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od vhml »

Jaký to má zvuk? Platí teorie, že turbo většinu hluku utlumí samo?

Nějak decetně rychlejší zvuk bych si dopřál rád...
Sharan I, model 2000 se sportpacketem v plné výbavě, motor 1,8T AJH, cca 175 koní, LPG Magic 3, pružiny FKS -35mm.

http://www.AutomobilovySlalom.cz" onclick="window.open(this.href);return false; , levné závody pro každého.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od 11mAjA11 »

Vevnitř žaden rozdíl, na volnoběh vzádu to tak podivně syčí a sviští, při prošlapávání a rozjezdech to tak bestiálně chrochtá, při přeřazování z nižších rychlostí výš to pěkně houká, krásně jde slyšet turbo, jinak na běžné vnitrostátní drandění je to pro mě luxus, je to slyšet, ale né moc a váží to o mnoho míň než origo..

Vše kupováno v níže uvedené firmě a vyšlo to do 1500,-

pokud pojedu do zahraničí tak KAT mám druhý tzn. jen ho namontuju a max koupím ještě jeden středový díl což bude do 1000,- NO problem..

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“