SVĚTLA ZADNÍ: nesvítí, kabeláž, problém byl v zásuce TZ

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Touny
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 24.02.2006 21:02

SVĚTLA ZADNÍ: nesvítí, kabeláž, problém byl v zásuce TZ

Příspěvek od Touny »

Nazdar kluci, a damo,
dnes jsem si rekl ze vyresim problem s nesvitici mlhovkou v zadnich dverich a taky mi nejde osvetleni SPZ. Neb jsem tohle forum prostudoval takrka cele, domnival jsem se, ze budou prelomene draty v povestne hadici s kabelazi a taky ze byly. Proto jsem jeden po druhemm vystrihal a nahradil je kabelazi novou. Pote jsem zkontroloval pojistky (vse OK) a pln ocekavani jsem zapnul mlhovky. Moje zklamani bylo velike, protoze stav veci se vubec nezmenil. Neustale mi nesviti zadni mlhovka a nejde osvetleni SPZ. Chci se vas zeptat jestli jste se s necim podobny uz nesetkaly? Nemate nekdo elektricke schema na Sharana 1? To by mi dost bodlo. Mam ETKU, ale tam jsem ic nenasel.
Predem dekuji za vase prispevky
Touny
Přílohy
Besidka , Sharan 058.jpg
Besidka , Sharan 058.jpg (53.94 KiB) Zobrazeno 4928 x

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

Tak elektricke schema na zadek nemam ale zkoušel jsi promerit zda ti do kabliků jde šťáva aby se závada hledala tam kde se nachází.

Uživatelský avatar
Touny
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 24.02.2006 21:02

Zdni mlhovky

Příspěvek od Touny »

Nazdar rfarsky,
tak jsem to promeril a nic. Po rozdelani prave strany oblozeni jsem zjistil ze privodni kabel k zadnim mlhovkam (mysleno+12V je prerusen a je z nej vyvedena dvojlinka vedouci na levou stranu kufru a tam se pripojuje k ostatni kabelzi vedouc dopredu.
Nevite nekdo co by to mohlo byt?
Pokud tuto dvojlinku odpojim a zapojim privod normalne - svete div se- vse funguje normalne. Vytahnu vypinac a mlhovky se rozsviti :) Ale stejne mi vrta hlavou kam ta dvojlinka vede.
Je mozne , ze by mlhovky spoustelo nejake cidlo? To se mi moc nezda.
Poradte.
Dik Touny
Přílohy
Sharan u.jpg
Sharan u.jpg (44.61 KiB) Zobrazeno 4880 x

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

Čidlo určitě ne,ta dvoulinka je origo nebo je to dodělávka

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: Zdni mlhovky

Příspěvek od jenda »

Touny píše:Nazdar rfarsky,
tak jsem to promeril a nic. Po rozdelani prave strany oblozeni jsem zjistil ze privodni kabel k zadnim mlhovkam (mysleno+12V je prerusen a je z nej vyvedena dvojlinka vedouci na levou stranu kufru a tam se pripojuje k ostatni kabelzi vedouc dopredu.
Nevite nekdo co by to mohlo byt?
Pokud tuto dvojlinku odpojim a zapojim privod normalne - svete div se- vse funguje normalne. Vytahnu vypinac a mlhovky se rozsviti :) Ale stejne mi vrta hlavou kam ta dvojlinka vede.
Je mozne , ze by mlhovky spoustelo nejake cidlo? To se mi moc nezda.
Poradte.
Dik Touny
Máš závěs? Mám závěs a v zásuvce je odpojovač mlhovky, to znamená že když strčíš do zásuvky vidlici tak se odpojí mlhovka na autě a svítí jen mlhovka na vleku, takže ten kontakt v zásuvce bude asi zoxidovaný nebo by ten kolíček který je v zásuvce je zatuhlý.

Uživatelský avatar
Touny
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 24.02.2006 21:02

Kabelaz

Příspěvek od Touny »

Cau kluci,
ta dvojlinka urcite neni original a tazny zarizeni tam mam, takze to hned zitra zkontroluju. Dik. Moc jste mi pomohli, uz jsem byl dost bezradnej.
Touny

Uživatelský avatar
Touny
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 24.02.2006 21:02

zadni mlhovky

Příspěvek od Touny »

Nazdar Jendo,
mel jsi pravdu. byl to ten vypinac v zasuvce tazneho zarizeni.
Diiiiiiiiky :D

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: zadni mlhovky

Příspěvek od jenda »

Touny píše:Nazdar Jendo,
mel jsi pravdu. byl to ten vypinac v zasuvce tazneho zarizeni.
Diiiiiiiiky :D
nemáš zač 8)

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: zadni mlhovky

Příspěvek od ifos.cz »

Touny píše:Nazdar Jendo,
mel jsi pravdu. byl to ten vypinac v zasuvce tazneho zarizeni.
Diiiiiiiiky :D
Mě to na Alhambře dělá taky, ale vůbec nevím jak se dostat k tomu vypínači (jestli tam vůbec nějakej mám) - to musím tu zásuvku celou rozdělat?
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA ZADNÍ: nesvítí, kabeláž, problém byl v zásuce TZ

Příspěvek od michall »

Jojo, rozdělat. Při troše štěstí se to dá vyčistit. Já měl tu smůlu, že jsem měl kontakty úúúplně uhnilý. Zásuvku s kontaktem jsem nesehnal, takže jsem tam hodil klasiku bez kontaktu. S vozejkem jsem ani neměl možnost jet (důvod je v sekci ukradeno :-((()
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: SVĚTLA ZADNÍ: nesvítí, kabeláž, problém byl v zásuce TZ

Příspěvek od Marek77 »

Taky mi z ničeho nic přestaly svítit zadní mlhovky. Kontrolka na vypínači svítí, ale mlhovky nic.

Zásuvka TZ je dobrý nápad, mě by to nenapadlo (a přitom o tom kontaktu vím :wink: ).

Dík za typ, zítra na to vlítnu a snad je to ono.

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: SVĚTLA ZADNÍ: nesvítí, kabeláž, problém byl v zásuce TZ

Příspěvek od ifos.cz »

michall píše:Jojo, rozdělat. Při troše štěstí se to dá vyčistit. Já měl tu smůlu, že jsem měl kontakty úúúplně uhnilý. Zásuvku s kontaktem jsem nesehnal, takže jsem tam hodil klasiku bez kontaktu. S vozejkem jsem ani neměl možnost jet (důvod je v sekci ukradeno :-((()
Díky, až bude chvilička, tak se na to konečně vrhnu ... je to snad už poslední drobnost co ještě musím opravit (taky mi nešly zasuvky, přičemž jsem původně nepostřehl ty pojistky nad relátkama a zlobil spinač jedněch dveří - nový mám od Seatu za 172,-Kč)
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: SVĚTLA ZADNÍ: nesvítí, kabeláž, problém byl v zásuce TZ

Příspěvek od ifos.cz »

Tak jsem tu zasuvku rozdelal a na tom plisku opravdu byla vrstvicka oxidace, po obrouseni sviti zadni mlhovka (teda ted uz mlhovky - vycvakl jsem na druhe strane tu zaslepku a doplnil druhou zarovku) jak zamlada :D Diky moc za rady!
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Uživatelský avatar
PajaS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 219
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrané nad Vltavou

Re: SVĚTLA ZADNÍ: nesvítí, kabeláž, problém byl v zásuce TZ

Příspěvek od PajaS »

Dobrý, jako na zavolanou. Včera jsem byl na STK a taky mi nesvítily, mršky :evil:. No technik byl hodnej a známku nalepil. Žárovky OK, pojistky taky, tak jsem myslel na přelámaný dráty, tohle mě vůbec nenapadlo. O víkendu na to hodím voko. Snad to bude ono. Dík.

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: SVĚTLA ZADNÍ: nesvítí, kabeláž, problém byl v zásuce TZ

Příspěvek od Marek77 »

I u mě to bylo oxidací na kontaktu v zásuvce TZ. Díky za tip - přestože vím o tom kontaktu, nevzpomněl bych si a hledal to jako debil.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“