Auto netopí Pomoc...

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Passat98
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 16.08.2013 17:12

Auto netopí Pomoc...

Příspěvek od Passat98 »

Ahoj kluci VWClubaku, už delší dobu řeším na passat-forum.cz topení mého auta... Trošku vás seznamím

Auto je Passat 1.9TDi 81KW r.v 98 topení manual.
Auto topilo, po vyměne vodní pumpy přestalo topit, tak jsem hledal přičinu a mslel že t je zavzdušněné, ozvdušnil auto slabě topilo, a za měsíc přestal opět topit, hledal jsem všue co se dalo, jesi hadice jsou pruchozí, jesi jsou teplé hadice do radiatoru ( jsou uplne vařicí ) Tesnění pod hlavou je v pořadku, celý vodní system jsem vyčistil prostředkem co jsem kupoval, rozdělal jsem pulku palubovky klapky fungují otevírají aj zavírají, radiator je teplý sahal jsem naněj... Tak dal jsem rozdělal hadici co vede do radiatoru a koukal jesi vůbec na volno běh voda teče, ale ono nic, další jsem rozdělal přepad u nadobky, a to samé stale nic , vytočil motor na 3 000ot. a z přepadové hadice vyprskla vodu a nic. Tak měl jsem podezdření na vadnou vodní pumpu, tu jsem koupil v pondělí, vyměnil a stale nic... takže už nevím co dal, nemé někdo něco nakej figl? Děkuju vam mockrát a budu vám vdečný! :sorry:

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Auto netopí Pomoc...

Příspěvek od M@ty »

No alespoň že ses přiznal, že na Passat klubku máš vyčerpané zdroje...

Já bych ti pro začátek poradil drobnost. Ale zeptám se: Jak na tom byla chlad, kapalina? Nelaborovalo se s jejím druhem G11/G12? V každém případě já osobně bych začal tím co nic nestojí. Zkontroluj průchodnost odvzdušňovací hadice do expanzky. Je to tenčí hadice. Sundej je na jedné straně a profoukni směrem do expanzky. Když zkoušíš to stříkání vody z hadic, je zahřátý chlad. okruh? A nic neteče? Drží ti vůbec víčko expanzky přetlak? Počítám že těsnost termostatu jsi kontroloval.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Passat98
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 16.08.2013 17:12

Re: Auto netopí Pomoc...

Příspěvek od Passat98 »

Termostat je ok, ten je taky nový a nic odtama neteče, těsnost se da nak skotrolovat ještě jinak u Termostatu?

Chladicí okruh je na 90°C když jsem tohle dělal, tu hadičku jsem vytahl a koukal na tu vodu zda vystřikuje, a vystřikuje, ted mi ještě nedalo a to nové čerpadlo co jsem měl jsem tam nechal a rozdělal hadici přivod do radiatoru, a ted to teče celým objemem do radiatoru ale stejně to netopí, se starým čerpadlem to šlo čurkem.

Myslíš že by i expanzka mohla bejt vadná? Že bych měl koupit novou? To víčko nevím no, tlak tam jakože moc není :/ zejtra až přijedu do prace osahám hadice jesi jdou lehce zmačknout zda tam je tlak, nebo jesi si to víčko při povolovaní odfoukne... Děkuju ti zatím a zejtra dám další info... Kdo ma další rady sem sníma... nechci to davat do servisu, pač ani tam si neví rady :fool:

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Auto netopí Pomoc...

Příspěvek od M@ty »

Tesnost termostatu jsem myslel zda nepodchazi. Proste zda se ti po nastartovani a chvili provozu neohriva hadice do chladice. Novy termostat neni vzdy zarukou. Teplota na budikach ti bude ukazovat stale 90, ale kdyby jsi to napich na Vaginu tak uvidis ze teplota v provozu kolisa treba i k 70 a budik se stale drzi na 90.
Vicko expanzky musi na ohratem motoru odfouknout. Samotne expanzce nic nebude pokud tedy neni zaplnena bahnem a kalem. Takze tu nemen. Hadice budou vicemene stejne mekke. Osahej pouze teplotu na vystupu do chladice. Tvrde byvaji pri tlak. valcu do vody v pripade selhani tesneni pod palici nebo prakle hlave.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Passat98
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 16.08.2013 17:12

Re: Auto netopí Pomoc...

Příspěvek od Passat98 »

Hadice do chladiče se neohřívá ta je stale studená kontrolovano, tvrdý ty hadice zas tak nejsou, ale kdyby něco z toho bylo co jsi vypsal, tak by se mi stracela voda z expanzky, ale ta je stale stejná čístá a hladina nešla ani dolu...

Uživatelský avatar
amavet
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4166
Registrován: 11.02.2008 07:50
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto netopí Pomoc...

Příspěvek od amavet »

zstracet se voda nemusi , presto muze byt vadne tesneni pod palici ... ale to by se tlakovaly hadice nebo by se to nejak projevilo . pul palubovky rozdelane a dosahl si na radiator ? to mi je nejake divne ... uz sem par radiatoru menil a nevim jestli by jsi na nej dosahl . radiator topi neustale , pouze klapka prepina jestli pujde pres radiator nebo ne . radiator nemusi byt ucpany , ale pricpany a netopi co cele delce a kdyz pres nej jde vzduch , ochladi se a netopi , ale hadice sou horke . muze toho byt hodne . klapky chodi teda doopravdy vsechny 3 ? + ctvrta elektricky ovladana pro vnitrni / venkovni okruh ? to sou takove veci , ze to chce spis na servis . ale podle me , vymena radiatoru te asi nemine . jelikoz je na stojaka , pokud nejkdo lije sracky , tak se to usazuje ... ale na radiator nedosahnes , dokud nesundas palubovku , nemas todiz sanci zjistit , jestli je horky po cele plose
VW golf 2 GTI 16V 95kw , odtah pastika variant B5.5 2.8 V6 4motion 777539977 , Golf 4 2,8 V6 4motion , Honda CBR 600 F3

Passat98
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 16.08.2013 17:12

Re: Auto netopí Pomoc...

Příspěvek od Passat98 »

ROzdělal jsem palubovku u spolujezdce, a je fakt že jsem dosahl jenom na pulku a né na celý, ale snad když je teplý tak snad topí né? Jinak ta čtvrta je umístena kde? :O PS: Musí palubka dolu, když bych chtěl skontrolovat všecky klapky? :O ... Upe všecky co tam jsou! :D

Uživatelský avatar
amavet
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4166
Registrován: 11.02.2008 07:50
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto netopí Pomoc...

Příspěvek od amavet »

amavet píše:uz sem par radiatoru menil a nevim jestli by jsi na nej dosahl . radiator topi neustale , pouze klapka prepina jestli pujde pres radiator nebo ne . radiator nemusi byt ucpany , ale pricpany a netopi co cele delce a kdyz pres nej jde vzduch , ochladi se a netopi , ale hadice sou horke
ano , palubka musi dolu .ale ta zakladni klapka ridi cirkulaci pres nebo mimo radiator
VW golf 2 GTI 16V 95kw , odtah pastika variant B5.5 2.8 V6 4motion 777539977 , Golf 4 2,8 V6 4motion , Honda CBR 600 F3

Passat98
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 16.08.2013 17:12

Re: Auto netopí Pomoc...

Příspěvek od Passat98 »

To jsi mě nepotešil do toho se mi ůbec nechce :/

Passat98
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 16.08.2013 17:12

Re: Auto netopí Pomoc...

Příspěvek od Passat98 »

Tak jsem dnes vyčistil radiator poprvé mi tekla pomalu čurkem, tak jsem pustil víc vodu a vylezli od tama nakej zelenej sajrajt, hneda voda, a pak normalně čístá, udělal jsem to 2x a už je to čistý + pilovej filtr je celej zasranej, a černej jak negr.. .:D pardon.. Mohlo by to mít něco splečného :baseball: ?:O ten pilovej filtr s topením? ASi koupím novej díky ;)

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Auto netopí Pomoc...

Příspěvek od M@ty »

To vis ze to muze mit neco spolecneho, kdyz je zaneseny vymenik topeni. Ten sajrajt se udela treba smichanim nemrz. kapaliny G11 a G12. Napada me to normalne proplachnout hadici s vodou pri odpojenych vyvodech z vymeniku. Chlad. kapalinu bych dal novou.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
amavet
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4166
Registrován: 11.02.2008 07:50
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto netopí Pomoc...

Příspěvek od amavet »

jo , pylak kdyz je ucpany , nema snahu foukat , chce se tomu . uvidis jestli ti proplachnuti radiatoru pomuze . snad jo .
VW golf 2 GTI 16V 95kw , odtah pastika variant B5.5 2.8 V6 4motion 777539977 , Golf 4 2,8 V6 4motion , Honda CBR 600 F3

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Auto netopí Pomoc...

Příspěvek od M@ty »

Já osobně bych nejprve začal kontrolou klapky pro míchání teploty vzduchu. Přeci jen je to snadnější zásah.

Jedno vlákno s řešením : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=159&t=276468

Zde jedno přímo na servomotory : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=161&t=264269

Pokud máš manuální panel topení, tak kontrola je podobná. Páka je také červená - viz obr.
Přílohy
Topení.jpg
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Spider44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 24.11.2009 22:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto netopí Pomoc...

Příspěvek od Spider44 »

Jen malá vsuvka.... Máš termostat správně? Je v něm malá dirka a ta musí přijít nahoru....přesně z tohoto důvodu jsem měl problém s topením na svém pasatu když jsem ho před pár lety koupil

Uživatelský avatar
mikeforest
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 05.02.2013 19:52

Re: Auto netopí Pomoc...

Příspěvek od mikeforest »

Ahoj taky se přidám.Auto mám cca rok-a nikdo mi nedokáže pomoci auto normálně topí ale jen pokud jedu do 2000 otáček jakmile otáčky překročím přestane topit a začne foukat studený vzduch :sorry: .Passat B5,5 96kw 2001.Děkuji za jakékoliv rady.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“